İpucu: Kendi hitinizi kendiniz kazanın - R10.net
 • 28-02-2010, 01:04:41
  #1
  [QUOTE]Konuyu daha önce okuyanlar için: Konuyu son kez güncelliyorum. Yaklaşık 40 konu gönderdikten sonraki hit durumu. Artık kimsenin aklında soru işareti kalmamıştır sanırsam. Bol hitli günler dilerim.  Alıntı
  Öncelikle şunu belirtmek isterim, ilk defa böyle bir makale yazıyorum. Hatalarım olabilir, eksiklerim olabilir ama bunlar tarafımda denenmiş ve sonuç alınmış yöntemlerdir. Burası uygun kategori olmayabilir, hit arttırmaya yönelik bir kategori olmadığı ve bu konuda en güncel kategori olduğu için burayı seçmek istedim.
  Şunu da belirtmek istiyorum böyle bir konuda bu kadar detaylı ilk makale olacaktır. Google'da biraz araştırdım sonuca ulaşamadım.

  Başlık çok iddaalı oldu farkındayım ama bu yöntemle tek site üzerinden (birazdan anlatıcam) günde 3-5k arasında temiz hit alıyordum. Kolay bir iş değildir sabırlı olursanız 5k değil 10k bile hit alırsınız.

  Uyarı: Adsense kullanımı açısından zararlı, banlanma ihtimaliniz yüksektir, bilginize.

  Ne, Neden, Nasıl ?
  Başlıkta sadece "Program, Oyun, Film, Müzik, Tema, *****" sitelerini yazdım belki birkaç ek kategori daha olabilir. Anlatacağım yöntem sadece "indirme" olanağı sağlayan siteler içindir. (Daha önce Türkçe içerikli bir sitede denemedim ama çok yüksek ihtimal sorun çıkartmayacaktır.) Biliyorsunuz ki sosyal imleme siteleri var, birçoğumuz kullanıyor, birçoğumuz ne olduğundan bile bi haber. Fakat bu tarz içerikler için bazı siteler izin vermez vs. ama sadece bu alanda gelişmiş ve hala gelişmekte olan genel olarak DDL olarak geçen sitelerden faydalanacağız.

  Site listesini verdiğim zaman anlayacaksınız Pagerank ve Alexa yönünden o kadar yüksek siteler ki, tahmini olarak hit konusunda fikir yürütebilirsiniz. Ben birkaç tanesini kullandım (en popülerleri) 24 saatlik bir dilimde size 40 adet link ekleme imkanı sunuyorlar. İsmi duyulmamış sitelerde bu rakam daha fazla yada sınırsız olabilir denediğiniz zaman farkına varırsınız zaten.

  Asıl mevzuya dalmadan son birşey söylemek istiyorum, biz genelde linklerimizi gizleriz. Aman siteme üye olsunlar, üye sayım artsın diye. Üzülerek söylemek istiyorum eğer hit kazanmak istiyorsanız sitenizdeki tüm indirme bağlantılarını ziyaretçilere göstermelisiniz. Artık fazla uzatmadan örnek olarak kullanacağım siteyi göstermek istiyorum.

  Nasıl kullanırım ?
  En uzun soluklu olarak kullandığım Katz.cd'yi ele almak istiyorum. Çok çok dikkat etmemiz gereken birşey var bu sitede KURALLAR. Kurallara uymadığınız anda kara liste'ye alınırsınız ve ingilizceniz yoksa anlamanız ve beyaz listeye geçmeniz imkansızdır. Çok katı kuralları var ama ilk başa dediğim gibi 3-5k arası hiti bu siteden almıştım. (Reklam gelirlerinden bahsetmiyorum bile.)

  Bu gibi sitelerin sizden istediği tek birşey vardır, 88x31 boyutlarındaki resimlerini sitenize koymanız. Buradan içeriğinize uygun butonu alıp sitenize ekleyebilirsiniz.

  Burada bulunan sayfa aracılığı ile linklerinizi gönderebilirsiniz. 18 maddelik kural listesini de göreceksiniz, dikkat etmenizi öneririm.

  Bu işin öncülerinden olan katz.cd öyle bir sistem hazırlamış ki, mozilla eklentisi ile otomatik olarak ekleme yapabiliyorsunuz. Buradan ne olduğunu inceleyebilir, Watch Demo bağlantısına tıklayarak mantığını kavrayabilir, Install butonuna basarak kurulumu yapabilirsiniz.

  Neler yaptık; Siteyi inceledik, butonu sitemize ekledik, Mozilla eklentisini kurduk ve artık linklerimizi gönderip hit beklemeye hazırız. Dikkat: İlk olarak sadece 10 adet link gönderin daha sonra maksimum 2 hafta sonra (şayet kural ihlali yapmadıysanız) onay gelecektir ve o günden itibaren günde 40 adet (41. linki gönderemezsiniz hata verir) gönderin, kurallara uyun, hitlerin keyfini çıkartın.

  Bonus:
  Bu da benden size ufak bir kıyak olsun, bu gibi sitelerin %99.99u aynı scripti kullandığı yada mantıkları aynı olduğu için autosubmitter (otomatik gönderme/toplu gönderme) adında birşey geliştirmişler. Listede 150'den fazla site var, siteleri tek tek inceleyip size faydası dokunabileceklerin buttonlarını sitenize ekledikten sonra Bu adresten ekleyeceğiniz sitelerin tiklerini işaretleyip 10 konuyu aynı anda 50 siteye bile gönderebilirsiniz. (Oraya gerek yok siteleri ver ben hallederim diyenler, buyrun: http://tinypaste.com/3c694)

  Alıntı
  Bu yazıyı yaklaşık 20 dakikada yazdım, bir teşekkür fena gelmez vesselam. Bu gibi içeriklerde birçok site sahibi arkadaş var bu sitede, zamanında çok sordular, anlatmadım. R10'daki makaleler sayesinde çok şey öğrendim. Artık elimden geldiğince paylaşma yapmanın zamanının geldiğini, hiçbirşey olmasa kendi tecrübelerimden o da olmadı bildiğim/öğrendiğim şeylerde yardımcı olmaya çalışıcam. Biraz uğraşın hitin keyfini çıkartın. Saygılar.
  Önemli Not:
  antishareware adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Yeni eklenen saçma bir kural için hatırlatma yapmak istiyorum. Artık butonu header'a eklemek gerekiyormuş. O yüzden kara listeye girmişim dün. Şimdi hatalarımı düzeltip, mail gönderdim. Kullanacak arkadaşlar en kısa sürede header'a yakın bi yere taşısınlar butonlarını. Linke ben rel="external nofollow" verdim onu pek incelemiyorlar sanırım aklınızda olsun.
  + olarak en çok dikkat ettikleri kurallar; Konu başlıklarında parantez işareti olmayacak (olursa başlığın sonunda olsun), konu linklerinin altına ve üstüne reklam eklenmeyecek. Bu 2 madde yüzünden çok banlanmıştım aklınızda olsun.
 • 28-02-2010, 01:10:59
  #4
  Hepsini okudum ama o sitelerin işlevini anlamadım yani ne işe yarıyorlar ?
 • 28-02-2010, 01:14:03
  #6
  Rica ederim arkadaşlar.

  inforesim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hepsini okudum ama o sitelerin işlevini anlamadım yani ne işe yarıyorlar ?
  Nasıl sosyal imleme sitelerine konu adresini vs. gönderip hit kazanmayı bekliyorsan aynı mantık. Siten ne kadar güncel olursa, ne kadar güncel link gönderirsen o siteden o kadar hit alırsın. Tek yapacağın link göndermek o kadar.