Seo Neden İbaret? (Seocu = Lolocu) - Sayfa 13 - R10.net
 • 12-02-2010, 21:39:45
  search engine optimizasyon = seo

  seo = hit

  başka sorusu olan ?
  Aynı dili konuşabildiğin kadar varsın...
 • 12-02-2010, 22:37:35
  SiyahGiyenAdam adlı üyeden alıntı
  JustGo nickli arkadaş - rep atmış durduk yere SEO bir sanattır dedim hakikatten öyledir.Ben iyi yapıyorum diye birşey demedim ama herkes SEOcuyum diyemez kendine.- rep atılcak bir durum görmedim SEO yuda küçümsemem aksine çok önem veririm.
  - rep atmak için bahane arama, SEO dan anlayıp anlamaman bana - rep verme hakkını doğurmaz.
  Myload gayet güzel açıklama yapmış, aynen katılıyorum.
  Konuyu lehine çevirme, -rep atarken açıklamamı yaptım durduk yere atmadım.Ayrıca seni burada ilk defa görüyorum günlerdir senin bir açığını yakalamaya çalışıp -rep atmaya çalışıyormuşum gibi konuşma. Ayrıca rep2rep yasak bulunduğun ortamın kurallarını hiçe saymasaniyi olur.Herneyse tribünlere oynama tek bunu dicem.

  Konu ile ilgili dicek birşey kalmadı zaten.
 • 13-02-2010, 10:34:34
  Backlink konusu site dışı faktör seo konusunda bence hicbir zamanda mantık olarak değişmeyecektir. Googlede geçtiğimiz senede açıklamıştı. Backlink faktörünü hala ciddiye alacaklarını.

  Şöyle bir düşünsek Site içi faktörler iyi bir şekilde optimize edildiği halde orta seviyedeki zorluk kelımelerde neden site çıkmaz?

  Tabikide özgün içerik oldukça önemlidir. Site içi faktörlerde hiyerarşi katagorıze,anahtar kelimelerin oygunluk derecesi(Orion mantığı), Etiketler,sitenin kod yapısı,görsel optimizasyonu, Site içi linkleme mantığı düzgün bir şekilde ve abartmadan yapsada dahil web sitesi gene genelde çıkmayacaktır.(İlk sayfaya).

  Çünkü bana göre internet ağlar arasi ağ demek olduğu için, Backlinkler ziyaretçinin referans edildiği sayfada onlara daha faydalı bir takım yazılar olduğu düşünülerek verildiğinde doğal backlink mantığına dönmüş olup popülerliğimiz artmış olacaktır. eğerki kim bize link verecek mantığındada gidersek yol alamayız. İnsanlar neden bizim sayfamıza link vermeli şeklinde gitmeliyiz. Kendi sayfama link verirsem google anlar mantığına şu konuda katılmamaktayım. Google webmaster makalelerındede kendi sayfasına yeri geldiğinde cümlede link vermektedir. Az öncede dediğim gibi verilen yer ziyaretçi için bu konudan daha yararlı ise daha ayrıntılı ise verildiği anda fayda inanın kat kat olacaktır.

  (Google de sıte cıkarmaya calısıyoruz googlenin yaptıklarını yapmıyoruz.) İnş konu sapmamıştır. saptıysada özür dilemekte, yanlış yazım hatalarım varsada hoş görmenizi dilemekteyim.
  Otobüs Lazım ?
 • 14-02-2010, 22:59:25
  Konuyu tekrar ateşlemek mayetinde bu mesajı yazıyorum...