• 04-10-2009, 00:50:53
  #1
  Evet bu konuda daha önce belirtilmeyen şeylerede değinecegim.Link degişimi yaparken yada link alırken dikkat ediyormuyuz?Herkes en baştan tabiki link alacağınız sitenin sizin sitenizle aynı içerikte olması diyebilir evet gayette haklıdırlar.
  Peki ben neler düşünüyorum bu konuda?
  .
  .
  1-Herkesin dedigi gibi tabiki link alacağınız sitenin sizin sitenizle aynı içerikte olması.
  .
  .
  2-Link alacagınız sitenin google de kaç indexi olduguna bakın.Nasıl bakarım diyenler için google ye site:sitenizinadresi.com şeklinde yazmanız yeterlidir.
  Link alacagınız sitenin google de ne kadar çok indexli sayfası varsa size o kadar çok faydası olur.
  Tek sayfadan oluşan veya bir iki konulu sitelerle link değişimi yapmamınızı öneririm.Bu konu hakkında küçük bir örnek verecek olursak;
  Hiç 1 TL ile 100 TL aynı olurmu?Tabiki olmaz!Bu örnekte bu amaçla verilmiştir.

  .
  .
  3-Pagerankı yüksek sitelerden link almalıyız.Tabiki yine içeriktaş olursa çok çok iyi olur.İçeriktaş sitelerden yüksek pr li link alırsanız sitenizin pr sinde gelecek güncellemede büyük bir ihtimal güzel bir artış meydana gelecektir. (Bir arkadaş pr 8 link aldım ne olur diye soruyordu tabiki süper olur.Ama dikkat edilmesi gereken bir konu sitenizi yeni açtıysanız ve sitenizde fazla içerik yoksa bir anda backlink almanıza gerek yok.Sitenizi google amca yavaş yavaş tanımaya yani indexlemeye başladıktan sonra sizde yavaş yavaş link alın.Bir anda aşırı link alımını hiçbir zaman tavsiye etmem.
  Bu bir anda aşırı link alım olayınada küçük bir örnek vermek istiyorum;
  Sitenizi yeni açtınız tıpkı yeni dogmuş bir bebek gibi siz bu bebeğe diyorsunuz ki hadi evladım yürü.Bir dakka ne oluyor?Adam önce emekleyecek ardından 2-3 adım atıp düşecek kalkacak öyle öyle yürümeyi öğrenecek.

  .
  .
  4.Link alacagınız sitenin backlinklerini kontrol etmek içinizi ferahlatabilir.Link alacagınız sitenin pr si 2 diyelim ve backlink sayısı 20 binlerde ve çogu link alakasız içeriklerden meydana gelmiş.Ama site ne hit alıyor ne pr si yüksek nede başka birşey.Diğer taraftan link alacağınız sitenin pagerankı sıfır(o) ama backlinklerini kontrol ettiginizde temiz ve kendisiyle aynı içerikte olan sitelerden link almış.Şahsen ben olsam pr si sıfır siteden link alırdım.Neden? diyebilirsiniz.Kaliteli siteleri google amca hemen tanımayabilir.Ama kaliteli site her zaman kaliteli içerik ve kalite backlink alırsa birgün mutlaka ve mutlaka google de belirli bir yerlere gelir.Hem pagerank açısından hem hit açısından hemde diger konularda.Buna emin olun.Google beni sevmiyor, google bana hakkettigim pr yi vermiyor diye düşünmeyin tek gerekli şey sabır.Sabrederseniz emin olun birgün meyvesini toplarsınız.
  Bunada bir örnek verecek olursak ocaktan inmiş yemeği hemen tabaga koyup yemek yerine kapagını açıp 5 dakika dinlendirip öyle yemek tabiki daha mantıklı ve saglıklıdır.Diğer türlü yaparsak damak,ağız ve mide gibi organlarımızda hasar meydana gelebilir

  .
  .
  5.Alexa ya önem veriyorsanız alexa sı yüksek sitelerden link alırsanız fayda sağlayabilir ama bana kalırsa alexa o kadarda önemli degil.Önemli olan pagerankı yüksek ve kesinlikle aynı içerikte olmasında fayda var.
  .
  .
  Okudugunuz için teşekkür ederim.
  .
  Kaynak:Link Değişimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
  .
  Lütfen yazımı kullanırsanız kaynak gösterin.Tam 20 dakika ugraştım bu yazı için.Tabiki yazmak için birçok makale ve tecrübe yaşadık o ayrı.
 • 04-10-2009, 00:56:08
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Faydalı bir makale olmuş. Teşekkürler...
 • 04-10-2009, 00:57:26
  #3
  Link aldığımız zaman sadece hedef kelimede nerelere gelirim gibi bir düşünceye sahibiz

  Kasıyormuyum
  Zararlı link alıyorum
  Google'un dikkatimi çekermiyim gibi konuları düşünmüyoruz bazen yazın için teşekkürler.
 • 04-10-2009, 00:59:13
  #4
  sonuna kadar okudum faydalı bir yazı, teşekkürler
 • 04-10-2009, 01:03:07
  #5
  ben teşekkür ederim arkadaşlar begenmenize sevindim.
 • 04-10-2009, 02:09:55
  #6
  teşekkürler güzel makale
 • 04-10-2009, 13:15:27
  #7
  faydalı olabildimse ne mutlu bana.
 • 04-10-2009, 13:22:07
  #8
  Üyeliği durduruldu
  güzel bir yazı olmuş teşekkürler.
 • 04-10-2009, 13:27:26
  #9
  temel etkenler tabiki bunlar ve bunlar haricinde daha bir sürü şey var

  teşekkürler.