• 01-10-2009, 15:25:44
  #1
  Öncelikle Herkese merhabalar arkadaşlar.
  Google'in önbellek alma ve almaması gibi bir durumla uzunca bir süredir karşılaşıyorum onceden tek sitemde bu durum varken şimdi bütün sitelerimde söz konusu.

  Konu hakkında örnek verecek olursak "ABC" hedef kelimeniz olsun google arama listesinde "ABC" kelimesinde önbellek aldığınızda siteniz o kelimeden resmen kayıp oluyor veya geri sıralara düşüyor. Önbelleksiz sadece "benzer" yazısı çıktığında ise olağan sırasında ve ya biraz daha gerilerde olabiliyor. Bu durum neden kaynaklı olabilir. Düzeltilmesi mümkün mü ? Sandbox filtre uyarısı gibi bir şey midir ?

  Size bazı örnekler işte komik videolar kelimesi ve şuanda bu durumda olan bir kaç site benim sitem öğle saatlerinde kayıp oluyor akşam üstü uğruyor bu yüzden kendi sitemi ekleyemedim. Normalde 3. sırada olan sitem içeriklerde herhangi bir pozisyon kayıp etmezken hedef kelimelerde gidip gelmeler yaşanıyor. İnş düzeltilebilecek bir sorundur. Fikirleriniz için tşk.

 • 01-10-2009, 15:28:12
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Açıklama yapılacak birşey yok. Google'nin metabolizması o şekilde zaten.
 • 01-10-2009, 16:39:01
  #3
  Üyeliği durduruldu
  google algoritması bu şekilde çalışıyor sanırım yapacak birşey yok
 • 01-10-2009, 16:42:29
  #4
  Filtredesin ve çıkmak üzeresin !
  İçerik girdikçe google'da komik videolar kelimesinde ilk sıraya geliyorsun ama önbelleğin yok. Bence içerik girmeye devam et sitenin ön belleği gelecektir. Benimde başıma böyle birşey geldi.

  Benim sitelerimden bitanesi 1. sayfanın 3. sırasından 13cu sayfaya atladı. İçerik girerek bu durumdan kurtulduk şimdi 2. sayfadayım içerik girdikçe 1 sayfaya gelip 10 saat sonra kayboluyordu önbelleği geldi şimdi rahatım yawaş yawaş yükseliyorum (:
 • 01-10-2009, 16:53:21
  #5
  Üyeliği durduruldu
  Ya alakası yok arkadaşlar

  Meta tag olarak NO CACHE eklemişeniz, Ön belleğiniz kayıt altında tutmaz google. No Cache eklemediyseniz, orada Ön bellek çıkar.

  Kimi öyle tercih eder kimi böyle

  google ile yakından uzaktan alakası yoktur onun. tamamen sizin META tagınıza bakar.
 • 01-10-2009, 18:11:48
  #6
  İlk sorum içerik girdiğinizde siteniz yine o kelimede eski yerine geliyor mu?

  Benim bir sitem senin tarif ettiğin gibiydi. İçerik giriyortum önebellek geliyoır ve ilgili kelimede eski sırasına yükselirken aradan 10 saat geçtikten sonra tekrar önbellek gidiyor ve gerilere geliyordum...

  Uzun süre bu böyle devam etti. Ne yaptıysam olmadı. En sonunda temamı değiştirdim ve düzeldi. Ama temadan olduğunu düşünmüyorum ara ara yine gidip geliyor.

  Şöyle bir şey yaptınız mı? yabancı bloglara yorum kasma? Bu şimdilerde değil bundan bir kaç yıl öncesi içinde soruyorum?

  Yapacağınız iki şey var. Birincisi durmadan içerik gireceksiniz ki kelimenizde kalın. İkincisi sizin alanınızda olan iyi 2-3 siteden uzun süreli link almak. Kötü sitelerden link almayın. Yada sizin sitenizin kalitesinden düşük sitelerden link almayın.
 • 01-10-2009, 20:12:48
  #7
  kacar82 dostum dediklerin aynen doğrudur yani yabancı dofollow bloglara link ekleme, içerik eklediğinde 10 ar saatlik önbelleksiz sitenin yerine yakın yerlere gelmesi vs vs. Dediklerinizi tatbik etcem...

  Pr6 - pr7 alanla alakasız yabancı normal linkler siteleri düzeltir mi daha mı kötüye götürür bilmiyorum ama bir sitemde bunu da uygulamak istiyorum. Siz bunu dediniz mi? Tavsiye edermisiniz? Paylaşımlarınız için teşekkürler.
 • 02-10-2009, 00:08:13
  #8
  pr 6 pr7 link almanı şu aşamada tavsiye etmiyorum. Alacağın link pr1 olsun ama seninle aynı kulvarda ve sağlam bir kaç siteden link almak olsun.