• 25-09-2009, 16:03:20
  #1
  Düzen.
 • 25-09-2009, 16:09:36
  #2
  nasıl bu hataları enaza indirebiliriz. örnegin vbulletin kullanıcıları ?
 • 25-09-2009, 16:12:53
  #3
  R10 da bu işi yapan arkadaşlar var

  Çağlar Webobur Ben

  Hatalarınızı kontrol ettikten sonra hata olan dosyayı bulup düzenleyeceksiniz .
 • 25-09-2009, 16:18:06
  #4
  Üyeliği durduruldu
  takıntı yapmadıktan sonra önemi büyük
 • 25-09-2009, 16:54:24
  #5
  ALem adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  nasıl bu hataları enaza indirebiliriz. örnegin vbulletin kullanıcıları ?
  @BurakM yazmış. Bazı arkadaşlar bu hataları gideriyor ücretli. Ve ya bazı sitelerde araştırabilirsiniz. Bununla ilgili makale bulabilirsiniz.
 • 25-09-2009, 17:41:32
  #6
  Üyeliği durduruldu
  Teşekkürler bilgiler için faydalı olacaktır mutlaka.
 • 25-09-2009, 18:26:40
  #7
  PlusBurakk adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Peki bu hatalı-hatasız kod yazımıyla Google’ın ne alakası var ?
  Hemen en basit örnekle anlatayım. Bir dans grubunuz var. Bu dans grubu sahneye çıkacak. Dansçılar arasında hata yapan (acemiler) var. Ancak yine öyle dansçılar var ki, tamamen hatasız çalışıyor ve oynuyorlar. Siz sahneye hangi dansçıları önde çıkarırdınız? Cevabı tabi ki hatasızları, yani güzel oynayanları.
  İşte Google’da aynı bu mantıkla hareket ediyor. Ne kadar hatasız, profesyonel bir kodlama yaparsanız o da sizi o kadar üst sıralarda çıkartıyor. Çünkü siz çalışmış çabalamış ve hatasız-pürüzsüz bir web sitesi dizayn etmişsiniz. Bu kadarıda sizin hakkınız.
  Kısa zamanda bu işi yeterince öğrenememişsin müdür.
  Hatasız kodlamanın sitenin profesyonelliği ile hiç bir alakası yoktur.
  Bak bakalım google w3c profesyonel tasarıma ne kadar değer veriyor
  [Invalid] Markup Validation of http://www.google.com.tr/ - W3C Markup Validator
  Google bot siteleri validate etmez.

  Valid kodlamanın tek bir mantığı vardır. O da google bot sitede regex yani düzenli ifadeler arar. Aradığı düzenli ifadeler de w3c stardardındaki etiket elemanlarının arasındadır. Siz w3c standartlarına uygun kodlama yapmazsanız sitenizdeki düzenli ifadeleri bulamaz ve doğru okuyamaz.
  Sonra buraya gelirsiniz google aramalarda description yerine tarih çıkıyor dersiniz. oysa meta name="description" yerine DEscription yazmışsınızdır. Ya da head tagi açmamışsınızdır.

  Yani w3c google botun içeriğinizi doğru ve sorunsuz okuması için gereklidir profesyonel görünmek için değil. Google sitenizin profesyonelliği ile değil kolay okuyup anlayıp indexleyebilmesiyle ilgilenir.

  Bu konuları öğrenirken doğru öğrenin sonra insanlara da lütfen doğru bilgi verin. Bu aralar iyi niyetli de olsa herkes bir konuyu kendi kafasında tasarlayabildiği küçük örnekler ile anlatmaya çalışıyor. Bu işi küçük örnekler ile öğrenip küçük örnekler ile anlatmayı aşıp büyük örnekler ile detaylı anlamaya özen gösterin. Arkadaşım senin küçük örneğinden anladığım kadarı ile en bu konuyu tamamen yanlış anlamışsın. Bu da muhtemelen senden önce anlayamayıp küçük örnekler ile anlatmaya çalışan bazı acemi seoculardan kaynaklanıyor.

  Bu forumda 3-4 kişi dışında ne dediğini tam olarak çözen anlayan insan yok gibi. Herkes bir yerden duyduğu okuduğu çoğu zaman denemediği bilgileri evirip çevirip söylüyor. SEO sektörü kulaktan kulağa bilgi paylaşımı ile büyüyor. Kulaktan kulağa ciddi bir bilgi deformasyonu oluyor. Adamın biri birine w3c valid tasarım kullandiyor. Bunu söylerken detaylarını açıklamıyor işin sırrı diye. Sonra bu kulaktan kulağa yayılırken deforme oluyor aradaki bazı sivri akıllılar bilgiye dayanmayan yorumlarını katıyorlar. Böylece doğru bir bilgi yanlış bir nedenle duyuluyor.
  Birine CSS tasarım kullan deniliyor. Kulaktan kulağa yayılırken mevzu herkes kendince bir neden katıyor. Birine pagerank için backlink tek kıstas değil deniliyor kulaktan kulağa yayılırken araya giren sivriler yok alexa önemli, yok sitede kalma süresi, yok site açılış hızı gibi alakasız şeyleri sallıyorlar araya...

  Yani bir konuda bir yazı yazacaksanız çok iyi bildiğiniz konuları seçin. Yoksa bu bilgi deformasyonunun bir zinciri oluyorsunuz bu makaleyi sizden okuyan 5 kişi de gidecek 1 hafta sonra bu makalenin değişik versiyonunu bloglarına yazacak. Yanlış bilgi virüs gibi yayılacak.

  Bilgi paylaşırken dikkat...

  saygılar
 • 25-09-2009, 18:26:51
  #8
  sabir lazim 60 kusur hata :P
 • 25-09-2009, 18:41:31
  #9
  Bence w3'ün fazla önemi yok çünkü önemli olsaydı facebook, youtube, yahoo ve hatta google kendisi bile sayfalarını w3 uyumlu yapardı. Fazla abartmayın arkadaşlar siteniz internet explorer, firefox, opera ve chrome gibi tarayıcılarda düzgün görünüyorsa hiç takmayın vurun kırbacı