• 20-09-2009, 23:19:54
  #1
  Google algoritma geliştirmeye devam ederken gördüğümüz kadarıyla özgünlüğe ve istikrara çok önem veriyor. Google kafein bunun sinyallerini vermeye başladı. Bu durumda yeni site açanlar, hali hazırda sitesi olanlar ve sitesi ile ilgilenemeyenler için güzel bir ipucu vereceğim.Böylece istikrarlı bir şekilde içeriklerimiz yayınlanacak. Pagerank ve seo çalışmalarınıza da olumlu etkileyecek.


  Yeni bir site açtık ve henüz içeriğimiz yok. Hemen info alma çabası yerine özgün ve planlı içerik yayınlayarak bunun kendiliğinden olmasını sağlayacağız. Yöntem şöyle: Öncelikle site konumuzla ilgili içeriğimizi yazıyoruz. Yalnız bir yazı yazıp beklemiyoruz. Biraz birikim yapıyoruz öncelikle. Örneğin 15 tane içeriğimizi yazıyoruz. Yazı editörünün hemen sağındaki Yayınla bloğunda 3. seçenek olarak “Hemen yayınla” yı görüyoruz. Düzenle diyerek her yazımızı belli gün aralıklarla programlama (zamanlama) yapıyoruz. Böylece içeriğimiz düzenli bir şekilde istediğimiz tarihlerde otomatik olarak yayınlanmaya başlıyor. Google da bu istikrarlı gidişe olumlu bakacaktır diye düşünüyorum. Eğer sürekli olarak periyodik yayınlamaya devam edersek google botlarının da siteye uğrama periyotları aynı olacaktır ve indexlenme hızı artacaktır.


  İlgilenemediğiniz siteler de yazdırdığınız özgün içerikler yukarıdaki gibi programlayarak yayınlanmaya hazır şekilde tutabilir istikrarlı güncellenen bir site sahibi olabilirsiniz. Veya ücretli kopya içerik eklettirirken de aynı anda 100 içerik yerine günün belli 3 saatinde birer içerik yayınlamak çok daha olumlu etki edecektir.


  Bu avantajı birtakım sorunlardan dolayı internete giremeyeceğiniz durumlarda da kullanarak internet başında olmasanız bilr içeriinizin yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.
  Kaynak: Worpress ile Özgün ve Planlı İçerik Yayınlama | Web Tasarım - Tasarım Günlüğü


  Bilenler muhtemelen vardır bilmeyenler için yazdım.
 • 21-09-2009, 00:43:04
  #2
  Ayrıca ek olarak draft to publish eklentisini çok yazarlı sistemlerinizde kullanabilirsiniz.
  Draft to Publish Eklentisi (Ücretsiz) - Yakup Gövler - WordPress'e dair ne varsa - Draft to Publish Eklenti Eklentilerim WordPress
  Yakup hocaya da teşekkürler.
 • 23-09-2009, 08:50:33
  #3
  Teşekkürler, güzel ve kullanışlı bilgi.
 • 23-09-2009, 12:29:33
  #4
  İyi bir yol planı olacağını düşünüyorum.
 • 23-09-2009, 13:12:09
  #5
  özgün metin satılıyor(şuan çok popüler) 10-20 tane alan biri bu şekilde daha iyi verim alabilir