• 02-09-2009, 06:39:11
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Arkadaşlar bir çok arkadaşımızın yaşadığı ya da yaşayacağı kötü bir durum. Google'da sitenizin ''Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir'' diye fişlenmesi. Peki bundan nasıl kurtulacağız. Bu durum benimde başıma geldi ve 1 gün içerisinde sorunu çözdüm. Çözüm aşamasında yaptığım araştırmalardan bir derleme yaptım ve paylaşmak istedim...
  Öncelikle, en güzeli bu sorunu hiç yaşamamak.
  * Sitenizdeki popuplar
  * Toplistler
  * Frame kodlar

  Bunlar sitenizin bu şekilde fişlenmesine neden olan etmenlerden aklıma gelenler. Bu tür kodları eklerken dikkatli olunuz, gelişi güzel her bulduğunuz toplisti, reklamı vb.eklemeyiniz.
  Şimdi çözüm yollarını anlatacağım. İlk başta benim sorunumu çözen yönmeti anlatıyorum:
  Öncelikle sitemiz neden buşekilde çıkıyor sebebini bulalım. Google'da site:www.siteadi.com yazalım
  Sitemizle ilgili çıkan sayfaya girmeye çalışalım. Karşımıza şöyle bir uyarı çıkacak:

  Burda daire içine aldığım stopbadware.org 'a tıklıyoruz.
  Karşımıza çıkan sayfada resimde gösterdiğim '' I am the owner of this site'' menüsünde işlemlerimizi yapacağız.

  İlk önce ''Why does Google say my site is bad? See the Safe Browsing Diagnostic page.'' e tıklıyoruz ve karşımıza çıkan sayfada sorunun ne olduğunu öğreniyoruz.
  İngilizcesi olmayan arkadaşlar http://www.siteadvisor.com/sites/ bu adresden de içeriktezi zararlı öğei tespit edebilirler.
  Sıra geldi sorunu çözmeye. Yukarıda verdiğim resimde Ask StopBadware to review your site 'ye tıklıyoruz ve karşımıza çıkan forumu dolduruyoruz.
  Reason you are requesting review: kısmına aşağıdaki metni girebilirsiniz:
  Hello; You have banned our web site for we have detrimental contents. So we are looking like detrimental website for google visitors.
  And you have state I must reach with you by this forum. We have deleted from website all detrimental contents.
  We are expecting you look over the website again and reopen the ban our website on google search enginees.
  Cheers!!

  Not: Bu metin alıntıdır. Kendim yazmakla uğraşmadım benden önce arkadaşlar bununla başvuru yapmış bende öyle yaptım ve sorun çözüldü. uygun bir başvuru metni
  Türkçesi hemen hemen şu anlama geliyor:
  Web sitemizi zararlı içerik olduğu için google arama motorlarında fişlemişsiniz.Dolayısı ile google üstünden sitemize ulaşan kullanıcılar için şuan zararlı içerik bulunduran site konumundayız.
  Ve web sitenizde bulunan yönergeleri takip ederek bu form aracılığı ile size ulaşmam gerektiğini belirtmişsiniz.Bahsedilen zararlı içerik niteliği taşıyan her türlü içeriği web sitemizden kaldırmış bulunmaktayız.
  Web sitemizin son hali ile tekrardan gözden geçirilerek Uygunsuz içerik olmadığının tespitinin gerçekleşmesi vede Googledeki bu fişlemenin kalkmasını umuyoruz.
  İyi çalışmalar.

  Arkadaşlar ben bunu uyguladım ve sorunum 1 gün sonra çözüldü. Şimdi 2. çözümü anlatıyorum.
  pek çoğumuz google web master tools kullanıyoruz. Olmayanlarda sitelerini eklesinler.
  http://www.google.com/webmasters/tools/
  Daha sonra kontrol panelimizde ''Yeniden değerlendirme isteği'' ne tıklıyoruz, forumu doldurup talebi onaylıyoruz. Bu da bazı arkadaşlar tarafından denemiş alternatif çözüm. Bende uyguladım google 1-2 haftaya cevap atacağını söyledi ama ilk çözümle 1 gün içinde hallettim.
  Arkadaşlar alıntı değildir. Benim başıma gelmişti sorunu çözerken yaptığım araştırmaları derledim ve benden sonra bu sorunu yaşayacak olan arkadaşlarla paylaşmak istedim.Dilerim bu sorunu yaşayan arkadaşlara faydalı bir anlatım olmuştur. Kolay gelsin
 • 02-09-2009, 06:43:46
  #2
  2. cözüm cok daha basit gibi teşekürler bilgi için
 • 02-09-2009, 06:53:49
  #3
  İhtiyacı olana yardımcı olacaktır , teşekkürler.
 • 02-09-2009, 20:27:07
  #4
  Üyeliği durduruldu
  hizli adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  2. cözüm cok daha basit gibi teşekürler bilgi için
  evet ama 1.çözüm daha hızlı sanırım
 • 02-09-2009, 20:33:40
  #5
  ✅ CANVA PRO 60₺ 🟠 SEMRUSH GURU 150₺
  ghurjhan bilir bir domain almıştım ondan ve google webmaster toolstan Yeniden değerlendirme isteğinde bulundum fakat ingilizce yazdım.

  Sitemie çinli hackerların saldırdığını, bunu geç farkettiğimi ve sıralamalarda ciddi kayıplar verdiğimi yazdım. 2-3 saat sonra domaini açtılar..