• 14-08-2009, 03:37:23
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Merhaba Arkadaşlar Türkiye’de Bir Çok Kişi Google’nin Sağlamış Olduğu Adsense Reklam Ağına Girememektedir Yani Adsense Bir Çok Kişinin Başvurusuna Çeşitli Sebeblerden Ötürü Red Mesajı Göndermektedir Tabiki Adsense’den Faydalanamayanlar Kadar Adsense’den Gelir Elde Eden Bir Çok WebMaster Bulunmaktadır.

  Adsense Gibi Gelir Düzeyi Yüksek Olan Firmalardan Reklam Alamayan WebMaster’lar Diğer Firmalara Geçiş Yapıyorlar Ancak Günümüzdeki Ziyaretçiler Reklamlara Tıklama Alışkanlığı Olmadığı İçin Genelde Pop-up Reklam Almayı Tercih Ediyorlar.

  Pop-up Reklam Diğer Reklam Türlerine Göre Daha Kısa Sürede Kazanç Sağlıyabilir Ancak Farkında Olmadan Yıllarca Veya Aylarca Emek Verdikleri Siteleri Zamanla Büyük Zararlar Vermeye Başlıyor.

  Günlük 500 Tekil Aldığım Bir Sitemde Reklamlara Hiç Tıklanmadığından Şikayetçi Olarak Pop-up Reklam Kodu Aldım Ve Kısa Sürede Tekil Hitim 100 Tekil Altına Düşmeye Başladı Pop-up Reklamları Kaldırdım Ancak 200 Tekil Üstüne Çıkamadı Site. Pop-up Reklamlarının Zararlarını Hala Yaşamaktayım.

  Eğer Özgün , Güncel Bir Siteniz Varsa Kesinlikle Pop-up Reklam Almanızı Tavsiye Etmiyorum.

  Pop-up Reklam Nedir ?

  Pop-up Açılır Pencere Demektir Yani Bir Siteye Girdiğiniz Zaman 1,2,3 den Fazla Farklı Sitelerin Sayfasını Açma İşlemi Yapar.

  Pop-up Reklam Neden Zararlıdır ?

  Bir Siteniz Olmadan Önce Veya Siteniz Olduğu Halde Başka Bir Siteye Girdiğiniz Zaman Ayrıca 2 ,3 Web Sayfasının Açılması Kimsenin Hoşuna Giden Bir Durum Değildir Hal Böyle Olunca Sitenize Gelen Ziyaretçiler Artık Gelmemeye Başlıyacaktır. Aylarca Oturup Emek Verdiğiniz Siteniz Aniden Hit Kaybı Yaşıyacaktır. Aylarca Oturup Özgün Yazılar Yazdığınız , Emek Verdiğiniz Siteniz Gelir Elde Edeyim Derken Sonuç Hüsran Olacaktır.

  Bir Önceki Yazımda Özgün İçerik Google İçin Mi Ziyaretçi İçin Mi Hazırlanmalıdır Yazımı Hatırlarsanız Ziyaretçi Siteye Girdiği Zaman Ne Sürede Online Kalırsa Siteniz O Kadar İyi Yerlere Gelecektir Demiştik Peki Bu Pop-up Reklamları Ziyaretçileri Kaçırdığı Zaman Sitemizin Yükselmesini Beklemek Mantık Dışıdır.

  Google Amca Gönderdiği Her Ziyaretçi İçin Sayfada Durma Zamanını Hesaplar Ve Analiz Eder Bir Önceki Yazımdada Söylediğim Gibi Ziyaretçinin Sayfada Uzun Süre Kalma Olayı Burdada Etkin Oluyor Ancak Ziyaretçi Açılan Pop-up Reklamlarından Rahatsız Olduğu İçin Ya İstediğini Alıp Siteyi Kapatıyor Yada Almadan Dİrek Kapatıyor Google Bunu Biliyor Ve Siteniz Yerinde Sayıyor Ancak Google’nin Gönderdiği Ziyaretçi Sayfada Uzun Süre Dumuş Olsa Sitenizin Yükselmesinde Önemli Rol Oynar. Ziyaretçi Sitenizden Çabuk Çıktığı İçin Google Daha Uzun Durması İçin Sizin Yerinize Başka Site Getirir Ve Hit Kaybınız Başlar.

  Pop-up Reklamın Zararlarını Nasıl Görebilirim ?


  Kaliteli Sayaç Sitelerinden Kod Alıp Sitenize Koyun Bir Kaç Gözlemleyin Daha Sonra Sitenize Pop-up Reklam Koyun Bir Kaç Gün Gözlemleyin Farkı Göreceksiniz.

  Bir Önceki Yazım İle Bu Yazım Tamamen Uyuşmakta Olduğu İçin Bir Önceki Yazımı Okuduktan Sonra Bu Yazımı Daha İyi Anlıyabilirsiniz.

  Kaliteli Bol Hitli Bir Site İstiyorsanız Pop-up ve splash Reklam Türlerinden Uzak Durmanızı Şiddetle Tavsiye Ediyorum.

  Hazırlıyan : RevengeSoldieR
  Yazının Orjinal Hali : http://www.revengesoldier.com/pop-up...zararlari.html
 • 14-08-2009, 11:04:06
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Ben 1 yıl boyunca popup kullandım ve siteme hiçbir türlü etkisi olmadı. Fakat bazı arkadaşlar popup reklam aldıkları sitelerine splash , msn pop türlü reklamlarda koyuyor. Buda muhtemelen ziyaretçiyi rahatsız ediyor , google bu durumu anlıyor olabilir.
 • 14-08-2009, 11:10:36
  #3
  Bende her tarafından reklam fışkıran siteleri karalisteye alırım. Benim gibi birçok kişi böyle yapıyordur
 • 14-08-2009, 11:12:54
  #4
  popup reklamlerın sirteye zararı büyük bunun farkındayım ama kullanmadan da kazanılmıyor malesef
 • 14-08-2009, 11:14:11
  #5
  Üyeliği durduruldu
  Pop-up reklamlar elbette sitelere zarar verir. Ben pop-up reklam çıkan siteye bir daha girmem açıkçası.
 • 14-08-2009, 11:15:19
  #6
  popup reklamlı sitenin içeriğinde bir şey yokturki başka yanında bi başka siteyi bana açıyor ve bende ikisinide pat pat kapatıyorum
 • 14-08-2009, 11:44:25
  #7
  sser adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  popup reklamlı sitenin içeriğinde bir şey yokturki başka yanında bi başka siteyi bana açıyor ve bende ikisinide pat pat kapatıyorum
  Sürekli site içinde gezdiğinde bu durum can sıkıcı olabiliyor. Çerezli popuplar çıktı. Onları kullanmak daha mantıklı.
 • 14-08-2009, 13:09:33
  #8
  En basitinden pop-up ziyaretçinin sitede durma süresi ve siteyi tercih etme sayısını azaltıyor, bu bile çoğaldıkça büyük bir sorun yaratır ki bu küçük etkenlerden biri.
 • 14-08-2009, 14:04:39
  #9
  Üyeliği durduruldu
  Cenk adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  En basitinden pop-up ziyaretçinin sitede durma süresi ve siteyi tercih etme sayısını azaltıyor, bu bile çoğaldıkça büyük bir sorun yaratır ki bu küçük etkenlerden biri.
  evet hocam haklısınız.