• 04-08-2009, 18:09:41
  #1
  Merhaba arkadaşlar ben googlenin botlara gösterdigi tavrı merak ettim. Yazılan haber,oyun,burç,rüya tabiri vs.. botların oldugu bir sitede google yazılanlari bizim sitede mi görüyor yoksa çekilen siteyimi direk aliyor. yani google bu konuda ne tür bir tavır sergiliyor. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar belirtirse sevinirim..

  Bide yazılan botlarda sql ye kaydetmenin bir avantaji var midir yoksa direk çekme ile aynımıdır...
 • 04-08-2009, 18:31:45
  #2
  botlar sizde olmayan birşeyin sizin sitenizde varmış gibi görünmesi ya da veritabanına kayıt edilerek var edilmesi için yapılan veri çekme botlarıdır.

  Google orjinal içeriği sever sağdan soldan alınan içerik google açısından bir derecelendirmeye tabi tutulur bu artık sağır sultan bile biliyor.En azından o bile duymuştur.
  Sitenizde içerik ile ilgili örneğin bir haber sayfası yapmak istiyor ve güncellemek istemiyorsanız bunun için rss okuyucuları kullanabilirsiniz.

  Rss okuyucular google tarafından kabul görmektedir.Ancak botlar kullanım durumuna göre sitenizi banlayabilir örneğin br youtube botu bir video sitemi banlamıştı.

  bir örnek daha vermek gerekirse bir şarkı sitemin içeriği tamamen botla çekildi.Ancak hiçbir zaman bot ile çektiğim site kadar hit almayacaktır.