• 02-08-2009, 00:15:19
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Selam arkadaşlar sizinle birşeyi hem paylaşmak hem anlamak istiyorum...

  Bundan yaklaşık 1 hafta önce sitemde iframe oldugunu tesbit ettim. Yani backlink veriyordu sitem. Yıl geçmesine rağmen pr değeri alamamın sebebi olarak gördüm. Araştırmamda bunu destekliyordu.. Şu şekilde göstercek olursak..

  Bu düzeltimin aşağıdaki kodlarla düzeltilebileceğini öğrendim ve .htaccess dosyama kodları ekledim.

  RewriteCond %{THE_REQUEST} \?(ref=.*)?\ HTTP [NC]
  RewriteRule .? http://www.ckyk.net%{REQUEST_URI}? [R=301,L]
  Ve Pr arttırma yolunda çapraz link değişimleri yaptım ve bazi yerlerden karşılıksız link aldım. ( Kendi sitemin link çıkışı sıfır )

  Ve meta taglari resimdeki gibi yaptım. ( En üstteki bğlantıdaki gibi )

  Ne olduysa bundan sonra oldu ve günlük 10 uye olan sitem hiç üye almaz oldu, google'da linkler yerinde ama çoook ilginç anlık 20 online ziyaretçisi olan bu sitede yanlızca ben varım şuan ve hiç uye olmuyor ziyaretçi de gelmiyor. Bu beni açıkcası şüphelendirdi ?

  Ben Sandboxtamıyım ?

  Sitem neden birden düşüşe geçti ?

  Bu durumu nasıl düzeltebiliriz ?  Şimdiden Tşk.
 • 02-08-2009, 00:22:43
  #2
  Ref saldırısı yapmışlar. Filtre yada sandboxta olabilir yalnız şu link değişimi olayını biraz açalım günlük kaç tane link değişimi yaptın / aldın ? 3 neden var 1 - ref saldırısı (fazla sanmıyorum google buna yöntemi buldu) 2- link değişimi 3- iframe virüs fazla süre sitende kaldıysa düşüş normal olur filtre/sandbox bu 3 nedenden girmiş olabilirsin yalnız biraz daha açalım link değişimi konusunu
 • 02-08-2009, 00:43:39
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Link değişimi günlük olarak söyleyemem ama bu ay bir hareketlenme gösterdim link takasta.. en azından bi 20 sitede linkim vardır. Toplist vs..
  REF saldırısı evet o konuyu araştırdım. İyi bi kaazık yemişiz. Ama htaccesse eklediğim kodlar düzeltecektir diye umuyorum.
  İf vürüsü derken ref olanlari diyorsan nekadar süredir duruyolar bilmiyorum.
  Ama benim anlamadıgım tek şey şu. Sitem google daki yerini bazı kelimeler hariç hemen hemen koruyor. Girişte varmış. Arkadaşlara söyledim msnden şu kelimeyi yaz siteme gir uyarı ıkacakmı vs.. Ama Neden Tıklar düştü anlayamıyorum ? Mesela cankan fan - Google'da Ara
  Yerinde ama 0 tık şuan 1 k olması gerekirken 0 dayız..

  İstatistikler çok komik gerçekten... Ağlasak mı gülsek mi
 • 02-08-2009, 01:07:14
  #4
  arama hacmi düşmüştür kelimenin. Yada dclere göre sıralama farklılık gösterebilir ayrıca bazı kelimelerde düşüşteysen kelime bazlı filtredesindir
 • 02-08-2009, 01:57:28
  #5
  Üyeliği durduruldu
  İnşallah öyledir yeni yorumlarada açığız.
 • 02-08-2009, 13:56:26
  #6
  Bu dedigin Olay Bendede Var Galiba

  site:alemcafem.com ref - Google'da Ara

  Bu linke Bakarmısınız.
 • 02-08-2009, 21:41:17
  #7
  Üyeliği durduruldu
  Kiki adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bu dedigin Olay Bendede Var Galiba
  site:alemcafem.com ref - Google'da Ara
  Bu linke Bakarmısınız.

  Üstteki kodlari sitene ekle kardeş bir tür yönlendirmedir siten backlink veriyor. htaccess ekle yukarıdaki kodlari yoksa sandboxa düşebilir...
 • 16-08-2009, 18:15:47
  #8
  Üyeliği durduruldu
  ref link için verilen htaccess ekliyeceğiniz kod sadece ".com(.net-com.tr)/ref=*" url lerinde işe yarıyor. Denemesini yaparsanız direk ana sayfanız açılacaktır.

  Ama dikkat etmeniz gereken bir konu daha var. .html=ref biçiminde yerleşen url ler için Google Webmaster Tools tan URL kaldırma talebinde bulunun. 2-3 gün için de kalkacaktır. Ne yazıkki bu şekilde bulaşan Ref link ler için ara ara takip yapmanız gerekiyor.

  RuhSatıcısı
  1. linkin değil ama diğer 3-4 ve 5. linklerin htaccess ile hallolmayacaktır haberin olsun. Linki Googleye gönderip kaldırma talebinde bulun, ref link sorunun kökünden çözülsün.