• 31-07-2009, 03:35:33
  #1
  merhaba,bugün şans eseri fark ettiğim bir şeyi paylaşacağım.yeni bir blog açtım ve sadece anasayfası indexliydi google'da.bir oyunu arkadaşıma tavsiye etmek için direk linkini verdim girid indirdi neyse.yaklaşık 3 saat sonra kontrol ettiğimde fark ettimki 2. bir sayfa daha indexlendi blog ve bu sayfa birine linkini veridiğim sayfa.
  Bu tamamen şans eseri olabilir öncelikle böyle bir ihtimali göz ardı etmemek lazım.Fakat deneme amaçlı olarak yeni açılan bir blogda indexlenmemiş sayfayı 5-10 kişiye msnden yazıp direk hit almasını sağlayıp denemesini yapabiliriz. Eğer o sayfa indexlenirse google indexleme sistemiyle ilgili çok yararlı yeni bir şeyi öğrenmiş oluruz.
  Başarılı olmazsa da deneyenin bi yüzü indexlemeyen google'ın iki yüzü karar
  Msnimde bu saatte anda bunu deneyecek kadar insan yok yarın uygun vakitte bunu denemsini yapacağım ama bunu bir kaç farklı arkadaşda denere en azında çoğunluğa göre bir % saptayabiliriz.
  denemekten bişey olmaz lütfen deneyenler o sayfanın indexlenip indexlenmediğini,indexlendiyese ortalama ne kadar süre sonra indexlendiğini yazsın.
 • 31-07-2009, 03:47:18
  #2
  Hocam Yeni Açılmış Bi Site İçin Söylediğiniz Şekilde Google Ziyaret Edilen Sayfayı İndexlemiş Olabilir Ama Sitede 50.000 Post 70.000 Ziyaretçi Mesaj Varsa Google Tek Tek Takip Etmez İndexlemek İçin.