• 25-07-2009, 19:56:36
  #1
  Merhaba arkadaşlar.

  Sizlere yine sürekli izlediğim, aslında çoğunuzun belki 1-2 topic altlarda yada onlarca benzer topikte görmüş olabileceği indexlenme ipucunu yazacağım. Lütfen daha önce verilmişti, paylaşıldı gibi yorumlar atmayın. Çünkü bişeyi 40 kere söyleyince daha çok işe yarıyor. Bunuda öyle varsayın.

  Wordpress siteniz olduğunu varsayıyorum. Bunun SEO açısından olumlu etkilerini biliyoruz, bilmeyenlerde yine R10 da bulabilir.

  Wordpress ile yeni bir site kurdum. Sade bir tema ayarladım. Temayı seçerken de, kodlarını kendimce tecrübe ettiğim noktalar bazında inceledim. Basit ve sade bir tema bulduğumdan emindim.

  Siteyi kurarken hedefim özgün içerik idi. Yani içeriklerimi bir benzerinin Google arşivinde yer almayacak şekilde özgün olmasına dikkat ettim.

  Siteyi açalı 1 hafta oldu. Açtığım gün 2 adet özgün makalemi ekledim. Makale ile ilgili tagları kullanmayı da ihmal etmedim.

  WP Link yapısı olarak Custom (özel tanımlı) modunu kullanıyorum ;

  /%postname%
  Ana sayfamda WIDGET olarak; sağ kısımda olacak şekilde; CATEGORIES, onun yanına RECENT POSTS, ve categories'in altına da TAGS blöümlerini ekledim. Yani widget ler 2 sütunda yer alıyor. (tema özelliği)

  Sitenize de benim uyguladğım şekilde birkaç sabit sayfa ekleyin. Bunlar ;

  HOME - FORUM - ARCHIVES - ABOUT - CONTACT - SITEMAP
  Ve sitenize bir süre geçene kadar asla gereksiz yere text/image banner eklemeyin. Zaten yeni ve hitsiz bir site olması sebebiyle gelir getirmeyeceği gibi, google gözünde de eksi puandır. (bana göre)

  İkinci gün, birinci güne göre 2-3 fazla makale ekleyebilirsiniz. Bu hayatta çoğu işde herzaman başarı getiren bi faktör var, oda belirli bir işi, belirli zaman aralıklarıyla, periyodik olarak yapmak. Yani az, ama sürekli çalışmak. Sınavlara da böyle çalışırız. Hergün konuları tekrar ederiz. Sınav günü bunun büyük faydası olur. Bu nedenle, biraz sabıra ihtiyacınız olacak. Hergün farklı farklı 2-3-4-5 adet makale eklemeye çalışın.

  Bana göre, Google artık çok bilmiş webmasterların hızlı indexlenmek yada üst sıralara çıkmak üzere ne yapmaları gerektiklerinin farkına vardığını, biliyor. Bizlerde bu forumlarda edindiğimiz bilglerle, sitelerimizi doğal olmayan şekilde indexlenmek, 2 günlük siteyi 2 yıllk sitelerle yarıştrmak üzere çalışmalar yapıyoruz.

  En basitinden, WP kurduğunuzda panelin "Writing" bölümünde bulunan PING servisleri. Bunları WP kurduğunuz gün hemen editliyoruz oraya onlarca servis ekliyoruz 50 60 taneye varıyor rakam. Ben bunun yeni açtığım sitelerde hiç faydasını görmedim. O yüzden sadece ;

  http://rpc.pingomatic.com/
  kullanyorum. (şuan için..) Sitenizi 2 günde bir Blog and Ping Tool - Use Pingler.com to Drive Traffic your Blogs and Websites adresinden pingletin. Bunu art arda yapmayın. Birkere gönderin, diğerini en az 1-2 gün (içeriğinize 4-5 başlık eklendiğinde) yapın.

  WP ana sayfamda sitem yeni olduğu için sadece 3 POST gösteriyorum. Böylece diğer postlar ikinci üçüncü sayfalara kayıyor ve sitede derinlik meydana getiriyorlar. İleriki zamanlarda (girdileriniz artınca) ana sayfayı 3-5-7-10 post arasında değiştireceğim.

  WP de kullandığım eklentilere gelirsek ;
  • SocioFluid : Social Bookmarking ikonları. Her postun altına ekleniyorlar.
  • Google XML Sitemaps : Her post yazdığınızda (veya isterseniz manuel olarak) bloğunuzun komple bir sitemapını hazırlar. sitemap.xml ve sitemap.xml.gz formatında FTP üzerinde konumlandırır. Ardından Google, MSN, Yahoo, Bing, Ask.com gibi servisleri haberdar eder.
  • All in One SEO Pack : Meşhur SEO eklentisi. Detaylar R10 un Wordpress bölümünde bulunabilir. Henüz tüm fonksiyonlarıyla kullanmasamda blok'ta aktif ettiğim önemli eklentilerden biri.
  Sonuçlar :

  WP ile hazrlanmış 1 haftalık bir site. İçeriği özgün makalelerden oluşuyor. Çok bilindik indexlenme vb. yöntemlerinin hiçbiri denenmedi. Sanırım Google gözünde ben basit, sıradan, google'ın seveceği üzere internete yeni makaleler eklemek üzere uğraşan bir blogseverim.

  1 hafta sonrasnda, bugün eklediğim makaleler 2 dakika içerisinde indexlendi. Bu tempoyu sürekli sürdürmeye çalşacağım. Hergün 3-4-5 makale eklemeye çalışıyorum. Hiç suyun kenarına oturup ördekleri yemlediniz mi ? Bende Google örümceklerini yemliyorum. Ama doğru şekilde. Yemi kestiğiniz anda yem atan başka kıyılara kaçarlar.

  Herkese kolay gelsin.
 • 25-07-2009, 22:13:58
  #2
  bi site açtım add url a bile eklemedim adresini kimse bilmiyor 2. gün kendi kendine indexledi.

  başka bi site açtım geçen hafta site haritası gönderdim url ekledim daha indexleyecek anlamak zor
 • 26-07-2009, 03:15:44
  #3
  Üyeliği durduruldu
  benim 2 adet wordpress sitem var biri ***** diğeri normal iki sitenin de ayarları eklentileri vs aynı ***** site 3-5 dk sonra indexlenirken diğer sitede 3 gündür tık yok ..
 • 27-07-2009, 11:48:44
  #4
  Bilgi için çok teşekkürler, sanırım en doğru olan yol bu...
 • 27-07-2009, 12:42:01
  #5
  Üyeliği durduruldu
  Gerçekten çok güzel bir bilgi tşkler
 • 02-08-2009, 18:21:53
  #6
  bilgi için çok teşekkür
 • 02-08-2009, 18:30:36
  #7
  Güzel paylaşım teşekkürler.