• 25-07-2009, 18:32:43
  #1
  Merhaba arkadaşlar,
  Gitar akorları yayınladığım blogspottan açtığım bir sitem var. hem akorlar arasında kategorilendirme yapma hem de daha fazla hit çekme amacıyla her şarkıcı için atıyorum "A şarkıcısının akorları" diye bir post oluşturup ilgili postların linklerini atsam faydasını görür müyüm sizce? aslında bu etiketlendirme yoluyla basitçe halledilebilir ancak blogspotla ilgilenen arkadaşlar bilirler google etiket sayfalarını indexlemez.
  merak ettiğim yapmak istediğim bu şeyin faydası veya zararı olabilir mi?
 • 25-07-2009, 18:41:10
  #2
  SST
  Üyeliği durduruldu
  Kişisel fikrime göre zararı olmaz, faydası olur. Yapacağınız şey kategori veya etiket kullanımı yerine kendi html widget alanınızı oluşturup her sanatçı için ayrı bir başlık açmanız ve ilgili sayfaya link vermeniz.
  Google bot geldiğinde anasayfa bağlantılarından bu alt sayfaya ulaşıp, oradan da akorların olduğu sayfaya ulaşacaktır. Mantık olarak işleyişi şu şekilde olacak.
  Alıntı
  Anasayfa => Sanatçının sayfası => Akor sayfası
  Hatta size bir ekstra fikir, Mesela Barış Manço'nun Gülpembe eserinin akorları var.
  Barış Manço adına bir sayfa oluşturup, hem kendisinin hakkında bilgi verirsiniz, altına da sitenizde olan akorlarını listeleyip linklersiniz. Bu size ayrıca hit konusunda da faydalı olur. İyi çalışmalar.
 • 16-09-2009, 23:43:44
  #3
  Üyeliği durduruldu
  site:www.serseri.org/search/label - Google'da Ara

  Etiket aramaları bu şekilde çıkıyor. O zaman bu etiketler wordpressdeki etiketlerin görevini görmüyor değil mi? Sadece katagorilemek için fakat seoya katkısı olmayan birşey bu değil mi?