• 02-07-2024, 17:22:07
  #1
  Örnek olarak x anahtar kelimesinde bir içerik paylaşıyorum.
  x anahtar kelimesinde içeriğin bulunduğu kategori sayfası sıralama da yer alırken içeriğin kendisi yok. İçeriğin kısa bir özeti ile kategori sayfası sıralama alırken içerik nasıl olur da sıralama almaz. Buradan ne çıkarmamız gerekiyor.
 • 02-07-2024, 18:42:14
  #2
  Google uzun kelime sevmiyor kısa kelimeleri daha cok seviyor denemelerimde bunu gördüm..
 • 03-07-2024, 10:58:03
  #3
  SEO Expert
  Keyword cannibalization tarzı sorunlardan kaçınmak için anahtar kelimelerinizi gruplara ayırarak her grup için sadece bir sayfa ayırmanız önerilir bu yüzden. Örneğin, “bilim kurgu filmleri” adlı kategori sayfanız (ve/veya “izlemeniz gereken bilim kurgu filmleri” başlıklı içeriğiniz varsa), ve siz de bilim kurgu filmleri ile ilgili en önemli içeriğinizi (örneğin, "en iyi bilim kurgu filmleri” başlıklı) yükseltmek istediğinizde bazı durumlarda ya kategori sayfası sıralamada çıkar, ya da “izlemeniz gereken bilim kurgu filmleri” başlıklı içeriğiniz sıralamada yer alabilir.
  Eğer “en iyi bilim kurgu filmleri” başlıklı içeriğinizi yükseltmek istiyorsanız kategori sayfanızı noindex olarak ayarlayabilirsiniz, ve “izlemeniz gereken bilim kurgu filmleri” sayfanızı da “en iyi bilim kurgu filmleri” sayfasına 301 yönlendirmesi yapabilirsiniz, ve sitenize “bilim kurgu filmleri” ile ilgili başka içerik girmemelisiniz.
 • 03-07-2024, 15:36:36
  #4
  R10'un en iyisi sanırım
  Arama niyetine göre kategori sayfası daha uygun olabilir.
  Eğer kategori sayfanız ve X sayfanız aynı anahtar kelimelerde sıralama almaya uygun ise zaten ortada bir anahtar kelime yamyamlığı söz konusudur.

  https://seoegitim.com/arama-niyeti/
  https://seoegitim.com/anahtar-kelime-yamyamligi/