• 16-05-2024, 19:21:31
  #1
  Arkadaşlar A.COM sitem vardı, otoriter ve bol indeksli. daha sonra keşfetten düşünce. A.COM.TR yaptım, yani 301 yaptık ve tüm içerikler yeni alan adında google de listelendi. fakat search da A.COM hala ekliydi ve ara ara google de indekslerini görüyordum, tıklayınca com.tr ye geçiyor ama, yine de amacım com.tr de daha başarılı olmaktı ve oldum da. ancak dün itibariyle eski a.com u search dan sildim. url kaldırdan da tüm url leri kaldır dedim. ana domain ve alt uzantı vs vs.

  bu yaptığım işlem beni ne kadar etkiler? etkiler mi? şimdi şöyle, yeni site keşfette, haberler de, google de indeksi çok şükür iyi. hiti de dalgalı şuan gerek güncelleme gerek yaz gelmesi vs vs.

  ama bu yaptığım işlem mantıklı mı ? değil mi? yorumlarınızı merak ediyorum? şimdiden teşekkürler.
 • 16-05-2024, 19:32:23
  #2
  R10'un en iyisi sanırım
  Siteyi olduğu gibi bırakıp 301 yönlendirmesi ve Search Console üzerinden adres değişikliği başlatılmış halde bırakmak en sağlıklısıdır.
  Zaten taşıma işlemi tamamlandığı ve yeni siteniz hitlendiği için yaptığınız işlemde özünde bir problem yok.

  Ancak,

  Eski a.com domaininde bulunan backlinkler mevcut ise ve 301 yönlendirmesi durmuyorsa bu bağlantıları da kaybedersiniz.
 • 16-05-2024, 19:38:09
  #3
  hocam cevabınız için öncelikle teşekkürler.

  yönlendirme duruyor, yani şöyle söyleyeyim, A.com tarayıcıya yazınca. A.com.tr ye geçiyor. benim derdim, google de a.com un indeks leri çıkmasın, hepsini kaldır yaptım. bana bi zararı olur mu? yani eski alan adı indeks leri olmasın, yenisi zaten var. KOPYA içerik gibi oluyo, search da da zaten değişik bir uyarı var o sayfa sayısı kısmında, muhtemelen eski adresden yönlendirmeleri kastediyor.

  işin özeti : a.com google de çıkmasın, indeks leri gözükmesin, zaten a.com.tr google de çıkıyor ve indeksleri oturdu.

  search da a.com ekli olmaması ve google de indeksleri 0 lanması etkiler mi yeni siteyi?
 • 19-05-2024, 04:33:52
  #4
  Biraz geç ama site taşıma yaptığınızda ortalama 30-45 gün içerisinde eski sitenin indexleri yeni siteyle değişiyor veya siliniyor.
 • 19-05-2024, 10:53:33
  #5
  Arkadaşlar şöyle söyleyeyim, herhangi bir eksisi olmadı, ha artısı oldu mu derseniz onu da gözlemliyorum ama değerler aynı. fakat kaldırdığımda korkum, onun indeksleriyle yönlendirme geliyordu hit düşermi diye endişem vardı ama genel olarak stabil şuan, herhangi bir sıkıntı yok. a domain yine b domaine yönleniyor ama a domain indeks i yok google de,

  benim burda merak ettiğim ve amacım şu, google search da yönlendirme hata birsürü hata vardı, eski linklerden yönlendirme vs. sayfa sayısı kısmı baya kabarıktı, bakalım ilerleyen günlerde orası eriyecek mi,

  uzman görüşleriniz ve cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.