• 13-05-2024, 10:46:48
  #1
  Arkadaşlar merhaba. Sürekli araştırma site yapma ve amatör olarak SEO ile ilgileniyorum.

  Çok önceleri farkettim ki çoğu sektörde sıralamadaki sitelerin scriptlerini inceledigimde wordpress olmadığını gördüm. Son iki yıldır yapay zekanın gelişmesiyle birlikte wordpress harici sitelerde yapay zeka makaleleri wordpresslerdekine nazaran çok daha iyi sıralama almış. Site adı vermeyeceğim arkadaşların siteleri zarar görmesin kopyalanmasın diye.

  Ayrıca adsense onay ve hızlı İndex alma konularında da wordpress harici sitelerin bir adım önde olduğunu gözlemledim.

  Ayrıca 50+k hit yapmış sitelerin %90 i wordpress harici yöntemlerle yapılmış.

  Burada hemen atılıp wordpress övmeye baslanmasin lütfen.tabiki onun da iyi yönleri var.

  Gelelim ne yapılabilir: sunucu yükünü en aza indiren sistemler ön planda bunlardan birisi de GATSBY . Bu CMS ile yapılan siteleri ilk yapay zeka ile yapılmış içerisine e 60'a yakın dilde 3 bin makale girilmiş bir site fark etmiştim. O zaman tam anlamamıştım adam dedim ki bayağı bir çalışmış oysa yaptığı şey 3.000 makaleyi 60 farklı dilde farklı farklı yayınlamış her bölümde aynı görseller var sadece dediğim gibi yazının dili farklı. Daha sonra yine bunu araştırırken benzer bir site daha gördüm onda da 2-3 dil vardı ancak sitede çok fazla makale vardı tamamen indeks almış ve semrishtan baktığımda hitii de çok fazlaydı.

  Yakın zamanda Türkçe bir site gördüm bu sitede 1 yıllık geçmişe sahip sektördeki tüm siteleri altüst ederek her konuda ilk sıraya yerleşmiş. Senin başarısında tabii ki içeriğinin derli toplu olması menülere basınca wordpress'teki gibi kategorileri eklenen her konunun karışık kuruşluk gelmesinin yanında sistemle geliyor olması da etkili ancak kullandığı sisteme bakınca bunun da yukarıda bahsettiğim CMS ile yapıldığını gördüm. Bu cms'yi biraz araştırınca statik websiteleri yapmak için kullanılan bir sistem olduğunu gördüm sunucu yükünü azalttığından dolayı ve kaynağa baktığında çok fazla bir kodlama olmadığından dolayı muhtemelen Google tarafından seviliyor.

  Gatsby wordpresle entegre olabilen de bir sistemmiş. Bu konuda çok fazla Türkçe destek yok bu konuda bilgisi olanların da yardımını istiyorum. Eğer bir hizmet satışınız varsa bu konuyu da araştırıp insanların hizmetine sunarsanız ilgi göreceğini düşünüyorum
 • 13-05-2024, 17:47:05
  #2
  backlinkmatik.com
  sunucu yükü güçlü sunucular ile özülür de temiz kodlama esas mesele olan. wordpress gerçekten çok kolay, kullanışlı bir seçenek, ancak amacına özel kodlanmıi bir scripte göre gerçekrten çok gereksiz bir kod kirliliği var, hele de o herşeyi tak tak hallettiğimiz eklentilerle beraber...