Makaleme öncelikle şu şekilde başlamak istiyorum..

Google Seni Neden Sevsin be adam sen Google'nin oğlumusun?
İşte bir çok arkadaştan aynı şeyi duyuyorum,
*O kadar backlink kastım.
*O kadar içerik ekledim ki sorma..
*Çok fazla Seo yaptırdım vs.
İşte bu sıkıntılara belki care olabilir diye düşündüm.


Ben Bunlara katılmıyorum. Eğerki 5-10 sayfa içeriğiniz varsa ve siz gidip 20k - 30k - 100k backlinke sahip iseniz.. Malesef kusura bakmayın, Kendi kendinize vermezsiniz o kadar hiti, PR'yi.

Google'ın sizi sevmesini mi istiyorsunuz??
-O zaman işe başlayacağınız ilk şey özgün sadece sizde olan bir içeriğe sahip olun. (Yalnız bunu yaparkende, Atıyorum Nepal'in Bilmem ne Dağında yaşayan köylüleri anlatan bir içeriğiniz varsa belki ayda bir kaç ziyaretçi gelir.)
-Onun yerine hit getirebilecek bir hedef kitleniz olmalı.
-Bu hedef kitle ile ilgili bilgi birikiminiz ve sitenizi baştan aşşağı döşeyeceğiniz bir arşiv/içerik mevcut olmalı elinizde.
-Sıra geldi Hosting&Domain olayına. Domain kuracağınız site ile dogrudan bağlantılı olmalı. Örn: Bir iddaa-spor sitesi açacaksanız sitenizin ismide buna bağlantılı olmalıdır. (sporcuyuz.com net vs. iddaaliyiz.falan filan)
-Sağlam ayakta duran 7/24 açık bir Host. Burda genelde sıkıntı olmuyor.
-Evet işin en önemli bölümü sitenin tasarımı. W3C (world wide web consortium)'a uyumlu bir CSS kalıbında sitenizin olması sizi muhtemel rakiplerin bi kaç boy önüne atacaktır. Neden? Çünkü Google CSS Aşığıdır. Bu siteleri çok daha kolay tarayabilir ve özgün tasarımı olduğu için ön planda tutar.
-Sitemizi yaptık yavaştan içerik eklemeye başlıyoruz ve biraz birazda Seo çalışmaları yapmak gerekir.
-Seo ( Bu konuda uzmanlardan ders almanızı yada ücretli bir şekilde yaptırmanızı tavsiye ederim/Bütçeniz doğrultusunda)

O kadar işi yaptık ee hani hitler heni PR?
Kardeşim sakin ol bu işler sabır isteyen, özveri ile çalışılması gerekn işlerdir.


Şimdi başa dönelim..
*O kadar backlink kastım? Kastın ama özgün içerikle birlikte kastın yavaş yavaş.. İçeriğin Google'da 100binleri buldu (Tamamen özgün). Backlinkte aynı şekilde. Bu defa sorun yok.

*O kadar Seo yaptım. Kuru kuruya Seo karın doyurmuyor. Ama içeriğinle alakalı alt sayfalarında Seo için uygun hale geldiğinde..

Hit Gelir, PageRank (Gereksizdir) ama gelir, Bunlar geldikçe PARA'da gelir. Artık Google sizi sever halede gelir.

Sadece arkadaşlar kısaca özetlemek gerekirse,
Uygun bir konu, konu hakkında bilgi, biraz tasarım ve seo, gayet özgün içerik.. Bu saatten sonra artık Google Sizi sevmesede olur.

Not: Benim makalede anlatmak istediğim aslında, BACKLİNK iyidir fazla fazla yapın Tabusunu bi kenara bırakın. Seo para bastırdık yaptırdık.. Kardeşim içeriğin yoksa uygun bir konuda yogunlaşamıyorsan ne gerek var? İşte içerik çok olursa iyidir.. Hayır asla öyle bir şey yok. Sadece özgün olsun temiz 5-10 sayfada olur.
-Umarım kafasında soru işareti kalanlara ve yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olabilirm. Şimdiden Teşekkür ederim Tüm Okuyanlara.