• 09-06-2009, 19:42:28
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Siteme eklediğim toplist kodu yüzünden zararlı içerik şeklinde gosteriyor google webmaster toolsdan değerlendirme talep ettim neyrdeyse 4 5 gün olucak hala daha kalkmadı çözümünü bilen bi arkadaş varsa yardım ederse sevinirim
 • 09-06-2009, 19:49:14
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Bir gün sitenizin hitlerinin düştüğünü farkettiniz ve biraz araştırma sonucunda sitenizi Google’da aratanların Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir hatası ile karşılaştıklarını gördünüz. Hatta hata demeyelim de, “Uyarı” demek daha doğru olur. Bu uyarıyı gören kullanıcılar doğal olarak sizin sitenizi tercih edip, bilgisayarına virüs bulaştırmaktansa B sitesini tercih edeceklerdir. Bu çok doğaldır.

  Aşağıdaki yazıda Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir uyarısından nasıl kurtulacağınızı anlatan bir yazı bulunuyor. Okumak isterseniz buyrun
  Bu yazı ile sitenizdeki bu uyarının giderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada yazı ******‘dan alıntı yapılmıştır.

  Diyelim ki Google arama motorlarında web siteniz zararlı içerikli bir web site olarak gösteriliyor.Ve bu durumdan kurtulmak istiyorsunuz .
  Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey web sitenizin Hangi sebepten fişlendiğinin farkında olmaktır. Yani siz sitenizin hangi nedenden dolayı ”Zararlı içerik barındırabilecek” tüde bir site durumuna geldiğini bilmeniz gerekir. Bunun için Yardımcı kaynak olabilecek site: McAfee SiteAdvisor. Bu site sayesinde sitenizdeki zararlı bütün içerikleri gözlemleyebilme şansınız bulunuyor.
  2. aşamada yapacağınız şey, tüm bu zararlı içerik olabilecek tüden her tülü uygulamayı sayfanızadan çıkartmanızdır.(Dosya, Pop-up olabilir vb.)
  Daha sonra ise yapacağınız işlemler ise şöyle;

  1- StopBadware.org - Request for Review Information adlı web sitesine ulaşarak alt kısımdaki boşluğa site adresimizi yazarak butona basıyoruz.

  2- Daha sonra sayfa yenileniyor ve o bölgenin hemen altında bir yazı çıkıyor. O yazıda bulunan Click hereye basıyoruz.

  3- Daha sonra karşımıza bir form çıkıyor. O forma ad, soyad, mail ve web site adresimizi giriyoruz.
  Alttaki mesaj boşluğuna İngilizce olarak iletmek istediğimiz yazıyı giriyoruz. Ben örnek bir metin hazırladım. İsterseniz siz farklı bir şeyler de yazabilirsiniz.

  Hello; You have banned our web site for we have detrimental contents. So we are looking like detrimental website for google visitors.
  And you have state I must reach with you by this forum. We have deleted from website all detrimental contents.
  We are expecting you look over the website again and reopen the ban our website on google search enginees.
  Cheers!!

  Tükçesi(Biraz farklılıklar olabilir):
  Merhabalar; Web sitemizi zararlı içerik olduğu için google arama motorlarında fişlemişsiniz. Dolayısı ile google üstünden sitemize ulaşan kullanıcılar için şuan zararlı içerik bulunduran site konumundayız.
  Ve web sitenizde bulunan yönergeleri takip ederek bu form aracılığı ile size ulaşmam gerektiğini belirtmişsiniz. Bahsedilen zararlı içerik niteliği taşıyan her tülü içeriği web sitemizden kaldırmış bulunmaktayız.
  Web sitemizin son hali ile tekrardan gözden geçirilerek uygunsuz içerik olmadığının tespitinin gerçekleşmesi ve de Google’daki bu fişlemenin kalkmasını umuyoruz.
  İyi çalışmalar.Daha sonra Stopbadware web sitenizi en kısa süede inceleyerek sitenizin fişlemesini uygun görüse kaldıracaktır.
  Konu Alıntıdır
 • 09-06-2009, 21:26:24
  #3
  Üyeliği durduruldu
  o linkdeki adres kalkmış boşluk yok hocam
 • 09-06-2009, 21:32:29
  #4
  StopBadware.org - Search Badware Website Clearinghouse

  burdaki forma siteni yaz.Gelen kısımda sitenin hangi tür badware içerdiğini gösterir.gelen yerde siteni tıkla ve

  "Ask StopBadware to review your site" linkine tıkla.formu doldur yolla.orda zaten örnek cümleler var onlarından birini kopyala gönder.en geç 2-3 içinde mailine cevap gelir.

  kolay gele.
 • 09-06-2009, 21:32:41
  #5
  tek yapman gereken google webmaster tools dan siten için yeniden değerlendirme istemen
 • 09-06-2009, 21:32:44
  #6
  yok be dostum o kadarına gerek yok.Google webmastertools a siteni kaydet sitendeki virüsleri temizledikten sonra "request a review" butonuna tıkla 2 gün içinde açılır.Bu şekilde 19 site açtırdım.Virüs resellerime dalmıştı da
  blacksea ile aynı şeyleri söylediğimi sonradan farkettim
 • 09-06-2009, 22:42:14
  #7
  hocam bekleyeceksin 2 hafta kadar sürebiiyor.benim 1 hafta kadar sürmüştü.beklemekten başka çaren yok.
  onlinewebstats a üye ol. ordan ip leri sürekli takip et.amerikadan giren olunca
  google den
  site:xx.com şeklinde siteni aratan amerikan ipsi görürsün anlaki siten açılıyor
 • 09-06-2009, 23:02:00
  #8
  warchild adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  StopBadware.org - Search Badware Website Clearinghouse
  burdaki forma siteni yaz.Gelen kısımda sitenin hangi tür badware içerdiğini gösterir.gelen yerde siteni tıkla ve
  "Ask StopBadware to review your site" linkine tıkla.formu doldur yolla.orda zaten örnek cümleler var onlarından birini kopyala gönder.en geç 2-3 içinde mailine cevap gelir.
  kolay gele.

  bu yöntemle en fazla iki gün sürüyor hemen kalkıyor ve maile cevap'da geliyor şayet siten temiz ise.yok temiz değilse hala bunlar bunlar var diye yazıyor.oranın editörleri sıkı çalışıyor.
 • 09-06-2009, 23:07:56
  #9
  Üyeliği durduruldu
  ilgilendiğiniz için teşekkür ederim yeni aldığı indexlerde bu yazı yok sanırım eskilerdede 3 5 güne kalmaz kalkar google bot geliyo sürekli ayrıca