• 27-05-2009, 22:29:46
  #1
  Uzun süredir rafta kalan projelerimizden olan SEO Seminerleri ile ilgili daha önceden bir haber yapmıştık. Bu konuda uzun bir süredir pek çok şirketten teklif almamıza rağmen,dış ticaret eğitimleri ile Türkiye geneline ün salmış Coproline ile anlaşmış bulunmanın mutluluğu içerisindeyim. Özellikle daha önceki organizasyonlarına katılım gösteren arkadaşlarımızın da, fikirlerini göz önünde bulundurarak; SEOTeknikleri.com imajına yakışacak hizmeti veren firmanın Coproline olduğu konusunda fikir birliğine vardık. Sizi daha fazla meraklandırmadan, tarihi ve yeri kesinleşen organizasyonun detaylarını açıklayayım.

  Öncelikle,herkesin bildiği üzere seminerimizin konusu; Arama Motoru Optimizasyonu yani nam’ı diğer SEO. Katılımcıların bilgi birikim ve düzeylerinin farklılaşacağını göz önünde bulundurarak,başlangıç seviyesinden profesyonel danışmanlık seviyesine kadar olan süreci 8 saatlik programımıza dahil ettik. Program gün başı 4′er saat olmak üzere, iki günlük bir program dahilinde yayılacak. İlk gün SEO’nun tanımından başlayıp, “keyword research” gibi kritik başlıklara da değinerek programımızı tamamlayacağız. Sonraki gün ise “backlink building” olarak adlandırılan, link inşaası çalışmalarının püf noktalarından da bahsederek “semantik seo” kavramı üzerine yoğunlaşacağız. Bununla birlikte sık kullanılan Wordpress,VBulletin,Joomla,SMF gibi yazılımların SEO eklentilerine ve püf noktalarına da değineceğiz.

  Ayrıca planlarımızın ters gitmemesi durumunda katılımcıların hemen hemen tamamına küçük bir döküman dağıtmayı da hedefliyorum. Kısacası en amatöründen,en profesyoneline kadar herkesin birşeyler öğrenebileceği ve uygulamaya dökebileceği güzel bir seminer olacak.
  Eğitmen konusu henüz netleşmiş değil. Ancak 8 saatlik eğitimin büyük bir bölümünde, bendeniz “Yiğit Konur” ile muhattap olacaksınız. Bu süreç dahilinde mümkün olduğu kadar tüm katılımcıların salondan memnun ayrılmalarını sağlamaya çalışacağız. Seminerin başlangıcında, Coproline “E-Marketing Sorumlusu” Erman Küplü de kısa bir konuşma yapacak. Kendisinin değerli bilgi birikiminden faydalanmak için mümkün olduğunca katılımını sağlamaya çalışacağım. Bunun yanısıra SEOTeknikleri.com ‘un diğer, değerli yazarlarından “İstanbul” ‘da ikamet edenlere de seminere katılmaları konusunda teklif götüreceğim.

  Web 2.0 konseptine ait sitelerin ve servislerin tanıtımı ile büyük bir kitleye ulaşmış değerli bloglardan olan Webrazzi’de tanıtım ayağında bize destek olacak. Ayrıca, Webrazzi okuyucularından 3 kişiye canlı yayımlanacak (veya videoları yayımlanacak) kurâ sonucu ücretsiz katılım hakkı sağlayacağız. Bunun yanısıra SEOTeknikleri.com ve R10.net takipçilerinden “kontenjan dahilinde belirleyeceğimiz sayıda” kişiyi seminerimize ücretsiz olarak davet edeceğiz. Bunun yanısıra kitleyi yüksek tutmak amacıyla başta bildirgec.org olmak üzere pek çok blog’da reklam çalışması başlatıyoruz.

  Seminer yeri ile ilgili olarak, Boğaziçi Üniversitesinin Salonlarını kullanmayı planlıyoruz. Ancak katılımın 30′un altında olması -ki bu sayıyı çok rahat aşacağımıza inanıyorum- Coproline’ın Mecidiyeköy’deki mini salonlarını kullanacağız. Her iki koşulda da,katılımcı arkadaşlarımızın seminerden %100 memnun olarak ayrılmalarını sağlamak için çaba göstereceğimi temin edebilirim. Ayrıca belirtmek isterim ki, seminere katılan herkese katılım sertifikası verileceğini de belirtmek istiyorum. Bu alanda verilen ilk sertifika olması sebebiyle ve SEOTeknikleri.com ve Coproline imzası taşıması sebebiyle pek çok kurumsal firmanın tanıyacağı bir sertifika olacağına inanıyorum.

  Seminer tarihi ile ilgili olarak çok net olmasa da 20 Haziran 2009 (Cumartesi) ve 21 Haziran 2009 (Pazar) günlerini planlıyoruz. Bu konuda olası değişikliklerden tüm okuyucu ve takipçilerimizi haberdar edeceğiz.

  Elbette seminerin organizasyonu ve bu süreçte harcanan alın terinin ücretlendirmesi olarak belirli bir miktar tanımladık. Ancak bu konu, tamamen net olmadığından ötürü kullanıcılarımızı yanlış yönlendirmemek adına net belirli bir rakam belirtmiyorum. Bu konu ile ilgili bilgilenmek isteyen arkadaşlar blogumuzu takip edebilir veya aşağıda belirttiğim mail listesine üye olabilirler.

  Konuyla alakalı olarak,devamlı surette blogumuzu takip edemeyen kullanıcılar için oluşturduğumuz mail listesini kullanarak, tüm gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Konuyla alakalı öneri ve eleştirileriniz benim için çok değerli. Lütfen bu yazıya yorum yazarak,görüşlerinizi bizimle paylaşın.

  İlgili yazıya ve yorumlara ulaşmak için; bu adresi kullanabilirsiniz arkadaşlar. Yorumlarınızı heyecanla bekliyorum..
 • 27-05-2009, 22:46:05
  #2
  İzmirde olursa kesin katılacağımı biliyorsun Yiğit umarım İstanbulda beklediğin ilgiyi görürsün. Hayırlı olsun senin adına..
 • 28-05-2009, 00:56:23
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Takdir edilesi işler yapıyorsun Yiğit , başarılarının devamını dilerim.
 • 28-05-2009, 01:10:08
  #4
  Yigit insallah hersey gonlunce olur.Çünkü bunu gerçekten hakediyorsun başarılar.
 • 28-05-2009, 01:10:51
  #5
  İstanbul'da olursam o tarihlerde katılmayı düşünüyorum
 • 28-05-2009, 01:19:16
  #6
  Öncelikle hayırlı olsun. Kaliteli ve güzel bir seminer olacağını tahmin edebiliyorum. Tarih 15,20 gün ileride olsaydı bende katılabilirdim ancak nasip değilmiş demek ki.
 • 28-05-2009, 01:31:38
  #7
  İlgili arkadaşlarımızın katılımını bekliyoruz. En kısa zamanda resmi duyuruyu da yapmış olacağız.

  Erman Küplü.
 • 28-05-2009, 01:42:16
  #8
  Platin üye
  Hayırlısı. Bakalım. Ücretlendirme Öğrenci bütçesini aşmazsa, Sakaryadan kalkıp gelebilirim. İnşallah beklediğiniz katılımı alırsınız, katılımcılarda beklediği bilgiye ulaşır.
 • 28-05-2009, 01:47:23
  #9
  katılmayı planlıyorum. kısmet artık