• 24-05-2009, 00:27:14
  #1
  Merhabalar,

  Yıllardır Pr4 olan sitemde pek birşey değişmemiş olmasına rağmen artık yeni yazılarım aheste aheste yükseliyor. Eskiden birçok konuda Wikipedia'dan üstte çıkarken şimdi sadece bu aramada onu geçebiliyorum.

  Yani sitenin tamamına yakını özgün ve kaliteli içeriklerden oluşmasına rağmen neden zaman geçtikçe böyle bir gerileme yaşıyorum anlam veremedim. Wikipedia'nın bazı vasat konuları bile benim sitemde çok daha iyisi olmasına rağmen üst sırada çıkıyor.

  Son zamanlarda yaptığım tek değişiklik ise, meta tag'leri tekrar düzenlemek oldu. Onun dışında 3-4 ay önce bir tema değişikliğine gittim. Ama ne olduysa son 1-2 aydır hissettiriyor kendini. Aramalarda yıllardır en tepede duran bazı statik sayfalarım bile gün geçtikçe gerilemeye başladı. Bunlar çok büyük düşüşler değil 1-2 sıra geriliyor sonra bazen tekrar çıkıyor bu tarz yani ama yıllardır yerinde sabit olan konulardı bunlar. Bu arada link değişimi veya satışı yapmadığımı da belirteyim. Çözüm konusunda fikri olan varsa ve benimle paylaşırsa müteşekkir olurum.
 • 24-05-2009, 00:31:28
  #2
  MaTaDoR adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Eskiden bir konu eklediğimde kısa sürede google'da ilk sayfaya çıkar ve en üst sıraları zorlardı.
  Yıllardır Pr4 olan sitemde pek birşey değişmemiş olmasına rağmen artık yeni yazılarım aheste aheste yükseliyor.
  Dostum CHIP dergisinin verdiği SEO video eğitimi izledin mi? (Google İçin)
 • 24-05-2009, 00:38:22
  #3
  Platin üye
  Dostum öncelikle wiki ile savaş vermen anlamsız. Wiki Google'nin bebeği gibi. Ne kadar dandrik bir içerikte olsa %95 oranında tepede yer alır. Bu onun kapsamı, içeriği ile alakalı.

  Son dönemler de Google de çeşirli dalgalanmalar mevcut. Birçok site yerinden oynamaya başladı. Yeni algoritmalar deneniyor. Falan filan.

  Sen özgün yazıları yazamaya devam et. Zamanla yerini sağlama alırsın. Ama dediğim gibi bir wiki ile savaşman zor olacaktır. kolay gelsin.

  Arkadaşın dediği SEO Görsel Eğitim setine bu adresten ulaşabilirsin. İhtiyaç duyarsan eğer...
  Herkes İçin Seo Görsel Eğitimi (Chip Dergisi Videolu Dersler) - Herseyicin.Com Değişen ve Gelişen Paylaşım Merkezi
 • 24-05-2009, 00:39:08
  #4
  @janocan;

  Hayır izlemedim ama işe yarayacaksa bulabilirim.

  Edit: Tam olarak nedir yanlış veya eksik olan ben onu merak ediyorum? Seo konusunda giriş seviyesi anlatımların faydalı olacağını sanmıyorum, o kadar da bilgisiz değilim. Hatta sayfalarca seo makalesi yazabilirim, bana lazım olan bazı ince detay bilgiler.

  @sinnerxx;

  Wiki ile rekabet edememek diye birşey söz konusu değil bence, çünkü önceden yazdığım sağlam 10'dan fazla konu wiki'den yukarıda çıkardı. Pr7 ile Pr4 kapışamaz olayı değil aslen bu, Google'ın algoritmasının en iyi içeriği bulma yeteneği diyebiliriz belki. Wikipedia ile içerik miktarı ve kapsam konusunda elbette kapışmak mümkün değil ama içerik kalitesi konusunda işler değişebiliyor. Ben zaten üstteyken neden düşüyorum onu tespite uğraşıyorum.