• 04-05-2009, 13:04:39
  #1
  Arkadaşlar merhaba. Elimize günde iki adet özgün içerik geçiyor diye düşünelim. Bu iki içeriği sizce hergün düzenli olarak eklemek mi daha iyidir yoksa birkaç gününkini toplu olarak mı?

  Şöyle ki, tecrübelerim doğrultusunda biraz daha açayım konuyu. Hergün düzenli iki konuyu eklemenin doğru olacağını düşündüm başlarda ve bu şekilde uygulama yaptım. Site trafiği belli bir süre artış gösterdi fakat 3 hafta kadar sonra herşey montotonlaşmaya başladı sanki. Hit artışı durdu. Yeni içerikler fazla etki yapmıyor gibi hissetmeye başladım.

  Ardından 3 4 gün bekledim ve 10 içerik birden ekledim. O hafta gördüm ki hitte güzel bir artış oldu. Ertesi hafta yine bekledim ve topluca tekrar içerik ekledim. Ve aynı miktardaki artışı yine gözlemledim. Sanki bu toplu eklemeler şok etkisi yarattı ve alışılmışın dışında bir durum olduğundan hite direkt etki yaptı.

  Şimdi size sormak istiyorum, bundan sonra düzeni mi seçmeliyim yoksa düzensizliği mi? Freshbot denen bir bottan bahsedilmiş seotekniklerinde ve onu memnun etmek için günlük düzenli post girilmesi tavsiye edilmiş.

  Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar
 • 04-05-2009, 13:15:50
  #2
  Güncel içerik ve özgün içerik tarikatından arkadaşlar tartışsınlar.
  Seo işinden anlayanlar 10 tane içerik eklerler. Sonra bir daha içerik eklemeden hiti arttırırlar.
 • 04-05-2009, 13:18:40
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Bence buradaki anlam, sitenin devamlı güncel tutulması ve botun siteye her geldiğinde, indexleyecek yeni bir şeyler bulmasıdır. Bu yüzden içerik altındaki kullanıcı yorumları, sayfada dinamik değişen herşey sitenin güncelliğini korumaktadır...

  Bot sizin sayfanıza günde 1 kere geliyorsa, bot gelmeden önce içeriği eklemek bence en mantıklısıdır. Yok eğer bot hafta 1 geliyorsa, o zaman istediğin zaman eklemen yeterli. Ama bot hiç çıkmıyorsa işin zor Zaten o zaman büyük bir siten var demektir. Umarım yanlış yönlendirmemişimdir, konuyu takip edeceğim bilgili arkadaşlar yazarsa öğrenmiş oluruz.

  Teşekkürler.
 • 04-05-2009, 13:19:51
  #4
  digiklan adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Güncel içerik ve özgün içerik tarikatından arkadaşlar tartışsınlar.
  Seo işinden anlayanlar 10 tane içerik eklerler. Sonra bir daha içerik eklemeden hiti arttırırlar.
  900 index, 30.000-50.000 tekil hit
 • 04-05-2009, 13:45:08
  #5
  keşke mevcut içerikle daha fazla hit artışı sağlayabilsem ama seo ile ilgili okuduklarım uyguladıklarım yüksek rakamlara ulaşmama yetmedi henüz.

  Site düzenim iyidir. Kodu W3C ye uyumlu yazdım ve valid. Meta description ve keywordsleri elle giriyorum. Yorumlar günde tek tük geliyor. Herhangi bir kelimeye kasmışlığım yok. Backlinklerim de aynı konulu sitelerden reciprocal şeklinde. Parayla link alma taraftarı değilim, aylık düzenli para ödemek istemiyorum. Başlarda böyle birşey yaptım ancak ödemeyi kesip linkler kalkınca site dibe vurdu. Sitede şu an 200 post var ve hafta içi hiti 1.3K. Toplam index 450 civarında. Tag ya da dublicate content oluşturacak yapılar kullanmıyorum. Site yaşı bir buçuk. Yani herkesin bildiği konuları ben de uygulamaya çalıştım. Daha sayamadığım şeyler de var tabi.

  Velhasıl konu ekleyerek hitte doğal artış sağlamam gerekiyor. Bunu yapmanın en iyi yolunu arıyorum
 • 04-05-2009, 13:46:04
  #6
  Tabiki sitenin içeriği güncel, özgün ve fazla tutarsan hit kapasitesi artar bu da yöntemdir.