• 23-04-2009, 20:47:27
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Link değişimleri sitemizi google sıralamalarında üst sıraya taşımak amacıyla veya çok az da olsa bazı Seo uzmanları tarafından sitenin değerini arttırmak amacıyla yapılmaktadır. Eğer iyi bir projeniz varsa link değişimini sitenizin Trustrank değerini arttırmak amacıyla eğer belirli bi kelimede üst sıraya taşımak istiyorsanız ise o kelime üzerine link değişimi yaparsınız.  Peki Link değişimleri neden bu denli etkilidir?

  Her yaptığınız link değişimi aslında link değişimi yaptığınız sitenin size verdiği bir destek oyu sayılır, bu yüzden yaptığınız sitenin pagerank değerinden ziyade o sitenin kalitesine vede içeriğine bakmalısınız. Dediğimiz gibi link çıkışı verilen bir site google tarafından bu site bu siteyi onaylıyor mesajı vermektedir. Bu nedenle eğer sandboxlu ve spam bir site ile link değişimi yaparsanız hiç de iyi bir yerden onay almış olmazsınız.  En iyi link değişimi önerilerin neler ?

  Gelelim konumuza tabii ki en iyi link değişimi ”Çapraz Link Değişimleri” ile olmaktadır. Çoğunuz biliyor olabilirsiniz Fakat ben yinede kısaca ön bilgi vermek istiyorum.  Link değişiminde Size Bi site link verir sizde karşılığında ona bir link verirsiniz, Bu sayede değişim olur. Fakat artık google tarafından anlaşılabilen bu durum 2 siteyede çapraz link değişimi kadar etki sağlamamaktadır. Diyelim ki sizin A ve B siteleriniz var. Link değişimi yapacağınız kişinin ise C ve D siteleri olsun. Siz A siteniz ile C sitesine link verirsiniz. B siteniz ile ise D sitesine. Karşı taraf D sitesi ile A sitenine link verir C sitesiyle ise B sitesine yani şöyle bir durum çıkıyor

  A >> Link çıkışı >> C

  B >> Link çıkışı >> D

  C >> Link çıkışı >> B

  D >> Link çıkışı >> A  Bu sayede bire-birden daha fazla yarar sağlayacağınza eminim.

  Diğer etmenlere gelelim

  Linklerinize mutlaka title=”…” bölümü bulunsun. Bu linkinizin tam olarak ne içerdiğini belirtmek amacıyla kullanılmaktadır.

  Diğer bir açıdan link satın aldıysanız eğer. Mutlaka link aldığınıza değecek bir yer olsun. Çok hitli diye link alımı yapmayın, çünkü oradan gelecek hit o kadar abartılı olmaz. Ama sitenizin değerini arttırması gerekir.

  Link değişimleri özellikle kaliteli sitelerden alınan linkler sizler için çok önemlidir. Fakat Bütçesi olan herkes link satın alıp sıralamasını yükseltemez. Bu konuda daha önce tecrübeli olmanız ve bu link olayını hemen kasmak yerine belirli zaman periyotlarına bölmeniz gerekir. Unutmayın ki bi gün 2. sırada olup bigün 3. sayfada olmak 9. sırada olmaktan daha kötüdür. Belirli bir istikrar çerçevesinde ilerlerseniz. Hem google için ben gerçekten bu kelime için gerçek içeriğim dersiniz hemde kullanıcı memnuniyeti sağlamış olursunuz.

  Dışarıya Link Çıkışı verin!

  Sitenizle link çıkışı vermekten kesinlikle korkmayın. Dışarıya link çıkışı vermek kullanıcılara en bu siteyi tavsiye ediyorum demek olduğunu açıklamıştım, Bunu biraz daha açacak olursak sitenizin konusuyla ilgili dışarıya ne kadar iyi bağlantı verirseniz ben bu konuda bu kadar iyiyim ki, Başka siteleri bu konuda tavsiye ediyorum görüntüsünü google algoritmalarına göstermiş olursunuz. Bu sebeple hem google a karşı trustrank değerinizi arttırırsınız. Hemde o kelimeyle ilgili popülerlik dereceniz o derece artma eğilimine geçer. Bu mantık sitenizi direk kelimelerde atlatmasada o kelimeyle ilgili üst sıralara daha kolay çıkmanız mantığı google a karşı oluşacaktır.  Makale Emre ÇAKILCI tarafından Seobir.com Adına yazılmıştır.


  Kaynak: SEO Danışmanlığı | Özel SEO Çözümleri Link Değişimleri , Backlink Kavramı
 • 23-04-2009, 21:17:26
  #2
  Bir yerlerden tanıdık geliyor bu makale .Eline sağlık Emre
 • 24-04-2009, 07:51:46
  #3
  Üyeliği durduruldu
  mccyclonee adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bir yerlerden tanıdık geliyor bu makale .Eline sağlık Emre

  Makalelelerimi tüm siteler kullanıyor ondan olabilir

  Umarım herkes beğenir.