• 19-04-2009, 20:06:23
  #1
  Arkadaşlar istediğimiz kelimede googlede istediğimiz yere geldiğimizde orada o yerimizde sabit kalmak neye bağlıdır.Alexa değerine bağlımıdır yoksa başka şeyleremi.
 • 19-04-2009, 20:07:28
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Belirlemis oldugunuz kelime ile link degisimi yapmanız ve tabiki pagerank degeri yüksek sitelerden link satın almanız önemli olan noktadir.
 • 19-04-2009, 22:37:10
  #3
  Link satın almak google için kural dışıdır. Bu konuda Google'ın link satın aldığını saptadığı sitelere çok olumsuz bir davranışı söz konusudur. Bu konuda hatta Google bildirim formu vardır:
  https://www.google.com/webmasters/tools/paidlinks?hl=tr

  Okuyunuz:

  Ücretli bağlantı raporu
  Google arama sonuçlarının kalitesini korumamıza yardımcı olun.
  
  Yaptığımız her bir arama için en alakalı sonuçları verebilmek amacıyla çok çalışıyoruz. Bu hedefe ulaşmak için, site yöneticilerinin içeriklerini kullanıcılar ve arama motorları tarafından doğrudan ve kolayca anlaşılır hale getirmelerini teşvik ediyoruz. Maalesef, tüm web siteleri kullanıcıların çıkarları dikkate alınarak hazırlanmıyor. Bazı site sahipleri, siteleri için ücretli bağlantı şeklinde "PageRank satın almaya" kalkışıyor. PageRank'i yükseltmek için bağlantı satın almak, kalite yönergelerimizi ihlal eden bir davranıştır.
  
  Google, ücretli bağlantıları tespit etmek için aralarında algoritmik tekniklerin de bulunduğu çeşitli yöntemleri kullanır. Kullanıcılarımızdan gelen bilgileri de memnuniyetle kullanırız. Bağlantı alan veya satan bir site biliyorsanız, lütfen aşağıdaki alanları doldurarak bunu bize bildirin. Gönderimlerinizi araştırır, ücretli bağlantıları algoritmik olarak saptama yöntemimizi iyileştirmek için verilerinizi kullanırız.
  Ayrıca karşılıklı link değişimleri değil, karşılıksız linkler size olumlu sonuç getirir.

  Siteniz "Benim sitemin amacı nedir?" sorusuna cevap verebildiği ölçüde üst sıralarda kalacaksınızdır. Ama unutmayın; kategorinizde sizin gibi bir çok site yarışıyor olacaktır. Rakiplerinizi takip edin, önce davranın. Bu stratejiler işinize çok yarayacaktır.

  Ayrıca SEO çalışmaları bir seferlik yapılıp bırakılan bir durum değildir. Nasıl ki Google bir çok konuda kendini yeniliyorsa, sitelerde SEO çalışmalarına yenilikler eklemelidir. Bu şekilde başarı gelecektir.