• 17-04-2009, 12:42:41
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Öncelikle şunun farkında olmalısınız; Bir yerlerde hata yaptığınızı kabul etmeli ve bu sorunun çözümünde maddi kaygılar gütmemelisiniz.

  Google size hiç bir zaman şu kriterleri gerçekletirdiğiniz zaman sandboxa düşersiniz demez; ama bilinen sebepleri arasında çok hızlı link değişimi ve spam içerik gelir.

  Çok hızlı link değişimi

  Sitenizi açalı 1 - 10 ay arası süre oldu, siz link değişim sitelerinden bir çok link aldınız. Bu sizi kısa süreliğine üst sıralara çıkarabilir; ama durumun vahamiyetini çok geçmeden anlarsınız. Bu bağlamda işin usulune uygun link değişimi yapmanız gerekmektedir. 2 aylık bir siteye başka sitelerde 10 - 15 arası (yüksek Pr’li) link verilmesi google tarafından abes karşılanmakta ve art niyet aranmaktadır.

  Bu yüzden sandbox içindeyseniz ve çok fazla link değişimi yaptıysanız bir kere o linkleri artık siteden kaldırın. Mümkünse tek taraflı link almaya çalışın.

  Spam İçerik

  Çok kısa sürede hit kazanmanın bir başka yoluda internetten kopyala yapıştır usulü yazıları bulmak ve bunları yayımlamaktır. İşte belkide google’ın yayımcıyı korumak adına en dikkat ettiği hususlardan biridir ve bu konudan yakalanırsanız Gooogle’ın pek acıması yoktur.

  Bu yüzden sandox içindeyseniz ve çok fazla spam yazı bulunduruyorsanız o yazıları kaldırın ve özgün içerik ile devam edin.

  GENEL ÇÖZÜM

  Şu unutmayın Sandbox’un en iyi çözümü beklemektir; ama gerçekten yaptığınız hataların farkına vardıysanız
  Google Web Yöneticisi Merkezi adresinde girip ( Site işi ile ilgileniyorsanız mutlaka site doğrulamasını felan yapmışsınızdır) kontrol panelinden yeniden değerlendirme isteği gönderebilirsiniz. Buraya tüm herşeyi tüm gerçekçiliği ile yazın. Hatalarınızı yazın ve bir daha böyle birşey olmayacağını yazın ve bekleyin. Formun olduğu yerde zaten gerekli yazı yazıyor. ” Bu maile cevap veremesek bile her maili değerlendiriyoruz” tarzında. Bu işlemide yaptıktan sonra bekleyin.

  İnşallah yardımcı olur.
  Teşekkürler
 • 17-04-2009, 18:20:09
  #2
  bence sandbox'ın her ikisiylede alakası yok

  link'i zaten google istiyor bu istenilen link sitenin kalitesini ortaya koyuyor bir anlamda. şimdi google şöyle birşey diyor mu link ekle ama günde belirli bir link olsun fazlasını ekleme böyle birşey diyemiyor cünkü derse acıklamasınıda yapmalı. buda sacma olur bazıları gizemlilikleri çercevesinde bunları saklı tutuyor diyor vs.. ya bende idda ediyorum yine gunde 1000 link eklerim bi o kadar spam google gelsin beni sandbox'a soksun. başka işlerle uğraşın. zamanınızı bu olaylarla fazla harcamayın. (sadece tavsiye)

  hackerg seninle alakası yok yanlış anlaşılmak istemem sağol yinede
 • 18-04-2009, 09:34:41
  #3
  Üyeliği durduruldu
  yok üstat ama sandbox'a girme denildiğinde akla gelen ilk bu bu nedenle biraz baktığınızda genel bilgileri derledim ama çok fazla backlink sandbox'a düşürüyor üstat spam olayları falan çok etkili tamam haklısın gizli tutuyor ama açıkça gözüküyor değil mi ama?