• 04-04-2009, 19:57:25
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Arkadaşlar sitemde 42 bin küsür konu var

  konuların çoğu vbulletinbot ile açıldı


  sitemde vbseo var ayrıca google a vbseo sitemap ile sitemap oluşturup gönderdim


  ama googleda 4.bin küsür indexim var


  bana yardımcı olabilecek yada önerisi olan varmı?  bot ile açılan konular indexlenmiyor desem değil Çünkü:botla açılmış çoğu konum süper hitler gördü
 • 04-04-2009, 21:31:55
  #2
  vBulletin SEO Ayarlarını çok iyi bir şekilde yapmalısınız.
  SEO çalışmaları var vBulletin için uygulamalısınız.
  vBSEO kullanıyorsanız bu sizin bir artınız ama ;
  vBSEO ayarlarının gerçekten profesyonelce yapılmış olması gerekmekte.
 • 04-04-2009, 23:14:50
  #3
  Üyeliği durduruldu
  vbseo ayar yükleme var acaba iyi bir ayar yapmış kişinin xml sini bulamazmıyız veren olurmu?
 • 04-04-2009, 23:57:28
  #4
  Tavsiye Edilen vBSEO Sitemap Ayarları (Mert Gökçeimam'dan alıntıdır)
  vBSEO Sitemap Generator sitenizin içeriğini Google , Yahoo , Live webmaster hesaplarınıza ekleyerek arama motorlarının daha kolay indexlenmesine yardımcı olan bir araçtır. vBSEO Sitemap Generator'un brden fazla ayarları mevcuttur. vBSEO'nun default ayarları en optimize ayarlar olarak belirtirken malesef vBSEO Sitemap Generator ayarları en optimize şekilde değildir. Benim tavsiye edeceğim ayarlar aşağıdaki gibidir :
  vBSEO Installed : vBSEO kullanıyorsanız bu ayarı Evet seçmelisiniz.

  If you have vBSEO, include old urls? : Eğer vBSEO kuralı 1 ay veya daha yeni bir süre olmuşsa ve siteniz uzun zamandır aktifse vBSEO kurduktan sonraki ilk ay boyunca bu ayarı Evet seçmelisiniz. 1 aylık süre geçtikten sonra manuel olarak ftp aracılığı ile vbseo_sitemap/data/ klasörü içerisindeki tün gz uzantılı dosyaları silip bu ayarı No seçtikten sonra yeniden sitemap oluşturmalısınız.

  Max URLs in Sitemap Files : Her webmaster sitesinin farklı url sayısı bulunmaktadır. Ben optimum ayar olarak 10000 url sayısını kendimce kullanmaktayı ve soranlara bu sayıyı salık vermekteyim.

  Include Show Post Pages : Kesinlikle Hayır seçmenizi tavsiye ederim. Burada önemli olan arama motorlarının sitenizde konulara odaklanmasını sağlamaktır. Showpost url'leri arama motorlarının konulara odaklanmasının önüne geçen bir olgudur. Ondan kapatmanızı şiddetle tavsiye ederim. Daha önceden showpost urlleri eklemişseniz tüm sitemap dosyalarınızı silip yeniden oluşturmalısınız.

  Include Member Profile Pages: Sitenizin yapısına göre sizin değerlendirmeniz gerekmektedir ancak forum siteleri sahibi olanların bu özelliği kapatması en mantıklı seçenektir.

  Include Archive Pages: Arşiv sayfalarıda benzer url sorunu yaratacak sayfalar olduğundan bu sayfalarıda sitemaplerinize eklemenizi tavsiye etmem.

  Include Show Thread Pages : Sitemap içerisinde olmazsa olmaz sayfalardan biridir

  Include Forum Display Pages : Kesinlikle olmazsa olmaz sayfalardan biridir.

  Include Poll Results Pages : Anketlerin kendilerine ayrı sayfaları olduğundan ve ağırlıkla anketler ile konuların isimleri farklılık gösterdiğinden eklemenizi tavsiye ederim.

  Include Blog Pages : VBulletin Blog kullanıyorsanız ve bloglarınızda kaliteli içerik bulunuyorsa eklemeniz avantaj sağlayacaktır.

  Excluded Forums List : Sitemap içerisine gizli forumlar olduğu gibi hoşgeldin odaları gibi bölümleri eklemek size dezavantaj sağlayacaktır. Ondan dolayı eklemek istemediğiniz ve içeriği boş olan bölümlerinizi buradan bölüm idsini kullanarak çıkarmanızı , çıkardığınız bölümleri ayrıca robots.txt aracılığı ile yasaklamanızı tavsiye ederim.
  Priority ayarlarının hepsini olduğu gibi bırakmanız en mantıklısıdır çünkü default gelen ayarlar en optimum ayarlara sahiptir.

  Auto-Notify Search Engines : Bu sitemapleriniz güncellendiği zaman sitemap sitelerini otomatik olarak pingleyerek uyarmanızı sağlar.

  Generate Yahoo-Compatible Text Sitemap :
  Yahoo xml.gz dosyalarına uyumluluk gösterdiği için bu özelliği kapatabilirsiniz. Ancak açık kalmasının hiçbir sakıncası yoktur.

  vBSEO Sitemap Interface Access Password : Burası şifre belirleyeceğiniz bölümdür.
  Delay Execution After Each Sitemap File : Eğer sitemap oluştururken siteniz kasılıyorsa ve çok fazla içeriğiniz varsa buraya belirli bir süre girerek sitemap oluşturma süreleri arasına gecikme ekleyebilir ve serverınız üzerindeki yükü azaltabilirsiniz.

  Addon Generator Modules : Sitemap generator için kullanabileceğiniz ek moduller , cmps , galeri gibi kısımların sayfalarını eklemenize yardımcı olur.

  Ayarları yaptıktan sonra;
  https://www.google.com/webmasters/tools/ adresine girip site haritanızı google'a kaydediyoruz ..
 • 05-04-2009, 00:31:21
  #5
  Üyeliği durduruldu
  GencAdam01 saolasın kardeşim bilgiler için ama benim sitede galiba sorun var bu söylenne yöntemlerin çoğunu yaptım