• 01-04-2009, 04:02:19
  #1
  pagerank hite etkili midir sorusuna cevap bulalım öncelikle.

  Arkadaşlar ben insanları yanlış yönlendirmekten her zaman korkmuşumdur;Ama bu konuda tecrübem olduğu için yazıyorum.

  Eve pagerankın hite etkisi vardır.Eski bir domain güncel içerik günlük 2 k olan hitini 2 hafta sonra 30 k ya çıkarmak mümkün.Nasıl mı?Pr si yuksek içeriğinizin benzeştiği bir forumdan link alarak,ya da içeriğinizin benzeşmediği pr si yüksek bir siteden link almak.

  2 şık sundum ama biri sandbox düşmenizi adeta kesinleştiriyor.

  İçeriğinizin benzeşmediği pr 7 bir siteden link aldığınızı farzedelim.Siteniz kuvvetle ihtimal 3 bilemedin 4 aya kelimelerin filtrelendiğini görürsünüz.

  Ama diğer şıktaki pr si iyi içeriğinizin aynı olduğu siteden link almak işinize yarayacaktır sandbox riskini oldukça aza indirgeyecektir.

  Alexa konusuna gelirsem.Alexsası yüksek sitelerden link almanızında hitinize etki yapacağını düşünüyorum ama şunu da vurguluyorum içerik çok önemli.

  İçerik derken neyi kastediyorum?

  Mesela genel bir forum siteniz var.Katagorileriniz örneğin;programlar bölümü , eğlence geyik vb.. tarzı olsun.Bu tarz genel bir forumdan link almanız işinize yarayacaktır.

  Size canlı bir örnek vereceğim.

  Kişinin rumuzunu paylaşmayacağım ama onu tanıyanlar vardır içinizde,Hatta tanınan bir e-ticaret sitesi de var.

  Bu kişi ***** forumla işe başladı.Sonra forumları arttırdı.Bir hack sitesi açtı o ***** forumdan link verdi ve o hack sitesine de ***** bölümü açtı.2 sitesinin günlük hit toplamı neredeyse 300 k lara ulaştı.Sonra bu arkadaşımız 4 5 tane forum satın aldı güncel içeriği,konusu bol olan eski domainleri.Sonra diğer forumlardan link vermeye başladı.Oraların hitleride inanılmaz arttı.Şimdi duyduğum kadarıyla günlük kazancı 5 bin tl imiş.Neden biliyor musunuz çok akıllıca davrandı.

  Bu üçgende en işe yarayanı umarım anlatmışımdır.Herkese iyi çalışmalar
 • 01-04-2009, 10:36:52
  #2
  Benim de doğru olup olmadığı konusunda iddalı olmadığım bir tecrübemde benim var. benim forum sitemin pr si ne zaman arttıysa hiti de arttı ne zaman pr düştü hitte düştü

  makale için teşekkürler
 • 01-04-2009, 11:53:54
  #3
  Güzel makale olmus tebrik ederim gunluk 5bin gelir ne kadar güzel
 • 01-04-2009, 12:15:35
  #4
  - Aynen Dediklerine Katılıyorum
  - Sitende İçerik Neyse Sende Sitendeki İçeriğe Göre Link Kasacaksın..
  - Makale İçin Tşkler Arkadasım
 • 01-04-2009, 14:32:54
  #5
  BackLinkci adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  İçeriğinizin benzeşmediği pr 7 bir siteden link aldığınızı farzedelim.Siteniz kuvvetle ihtimal 3 bilemedin 4 aya kelimelerin filtrelendiğini görürsünüz.
  Bu kısma ben katılmıyorum.Tabiki bu link alma olayını abartırsak haklısınız fakat 1-2 içerik dışı siteden link almanın bi sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum.
 • 01-04-2009, 16:41:51
  #6
  Üyeliği durduruldu
  Günlük 5 bin tl mi ben günlük değil aylık 500 tl kazansam yeter fazlasında gözüm yok
 • 01-04-2009, 16:43:50
  #7
  Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.
  Benim tr-muhabbet.net pr0 ama muhabbet kelimesinde 4. sayfada. 5-6-7-8-9 sayfalardaki sitelerin muhabbet titleleri var ve pr leri 1 ve üzeri. ama benim site ön sayfalarda. mesala bir örnek daha vereyim.
  çet - Google'da Ara
  chat odaları - Google'da Ara
  Büyük hit getiren 2 kelime ve canim.net/sohbet.html yan link

  bu link 1. sayfada. Milyonlarca site var "çet" kelimesini kasan. neden bu dandik yan link 1. sayfada ? Hemde direk Eschat var sayfada. Kasan bir sayfa.

  Arkadaşlar. Google PR değerine göre siteyi inceler ama ön sayfalara koymaz. PR değeri yüksek siteyi ön sayfaya koyacak diye bir kuralı yok zaten.

  Nice siteler var pr4 pr5 pr6 sohbet kasan, chat kelimelerini kasan ama ön sayfada yoklar. PR değerine göre konuyu, sayfayı incelemiyor. Neden incelediğinide kimse bilemez. google bunu saklı tutuyor. Tek gerçek siteyi google için değil, kullanıcı için yapmak. google bunu anında görür. En önemli Şey Backlink ve zengin içerik. Ana sayfanızın Güncel olmasıda ŞART ! değil..
  Saygılar.
 • 01-04-2009, 16:48:40
  #8
  Üyeliği durduruldu
  Makale için tşk ediyorum arkadasım, faydalı bilgiler vermişsin. Bazı fikirlerim değişti umarım birseyler yapabilirim.
 • 01-04-2009, 17:02:10
  #9
  PR'nin arama sonuçlarına etkisi bahsettiğin ölçütte değildir.

  https://www.r10.net/google-optimizasy...imization.html

  Burada, bu üçünün hit üstündeki etkisinden bahsetmiştim. Ek ve devam olarak okuyabilirsiniz.