• 30-03-2009, 16:18:13
  #1
  Arkadaşlar şu anda Wordpress ile kurulmuş bir blogum var. 74 tane yazım var ve hepsi özgün içerik tamamiyle kendi yazım. Resimlerle süslenmiş, iyi tonlamalar yapılmış, kaliteli etiketler girilmiş bir haldedir hepsi. Ve gerçekten şu an google amca sitemi çok beğendi. Bu kadar yeni olmama rağmen açtığım başlığı dakikalar içerisinde alıyor indexine.

  Sitemap + Seom var. r10 da gördüğüm kodsuz topliste ekleyen arkadaşlardan bazılarına sitemi ekledim. Bir tane de yabancı pr6 bir toplistten kod aldım. Şu anda google durumum çok iyi(aman nazar değmesin). Hem hızlı indexleniyorum hemde iyi sıralar alıyorum. Fakat..?

  Ben şimdi bir organizasyon düşünüyorum siteme bölüm bölüm bir şeyler yayımlayacağım. Bunun içinde bana bir kitle lazım. Bu işe başlamadan önce ufakda olsa o kitleyi oluşturup başlamak istiyorum. Dolayısıyla bunu oluşturmak için sadık ziyaretçilere ihtiyacım var. Bunu da google dan gelip aradığı bilgiyi alıp gidenler ile oluşturamam.
  Düşündüm ki forumların SiteTanıtımları bölümlerine sitemin linkini atayım ve organizasyonumu tanıtayım. İyi bir kitle çekeceğime inanıyorum. Hatta bu işi başkalarının sitelerine de para karşılığı yapacağım. Yaklaşık elimde 250 tane site tanıtım linki var farklı farklı sitelerin ve daha da biriktireceğim. Sorum şu:

  Eğer farklı sitelerin bu site tanıtım bölümlerine reklamımı atarsam, google amcanın gözünden düşer miyim? Google amca bana kızar mı? Veya bunu işe döktüğüm zaman yapacağım arkadaşların sitelerine kızar mı? Zarara girsinler istemem...
 • 30-03-2009, 19:37:41
  #2
  Öyle değilde genel forumlarda yada bloglarda reklam şeklinde değilde yapacağın organizasyon ile ilgili tanıtıcı bir yazı yazarsan ve yazı arasına sayfan ile ilgili bir link sıkıştırabilirsen daha etkili olur. Fakat sitem yeni diyorsun ve birden bu backlink olayına girmiş olman ilerde sıkıntı yaratabilir. Kademeli bir şekilde link alımı yapmanı tavsiye ederim.
 • 30-03-2009, 20:09:20
  #3
  Aslında tamda yeni sayılmaz. Sitem önceden forumdu sonra bıraktım kimse girmedi haftalarca, sonradan domainimi kullanmaya karar verdim ve bir blog kurdum. Şu anda gerçekten çok iyi konumdayım. Aslında gerçekten acayip korkuyorum. Google dan bu denli hit beklemiyordum açıkcası tamam yayımladığım her şey orjinal içerik alıntı yok ama yine de çoğu kez frmtr yi wikipedia yı geçtim. Önemli konular hemde.

  Az başlıkla iyi hit alıyorum, bu durum böyle devam eder mi? Düşüş yaşar mıyım? Ya da yaşamamak için ne yapmalıyım? Böyle şansa olmasını istemiyorum olayların. İsterse 4. sayfada olayım ama istikrarlı ilerleyeyim istediğim buydu ama ilgiyi görünce korktum.
  Buna da cevap verebilecek varsa teşekkür ederim.

  *
  Gelelim organizasyona, dediğiniz gibi olacak her halde artık. Siteye organizasyonu tanıtım amaçlı bir bölüm koymalı ve onu bekleyecek insanları çekmeliyim. Aslında sitelere yollasam iyi olurdu ekstradan hit alırdım... Acaba bunu yavaş yavaş belirli yerlere yapsam nasıl olur ?
 • 30-03-2009, 21:58:18
  #4
  Aceleci davranmamanı tavsiye ederim. Zaten özgün içerik girdiğini ifade ediyorsunuz. Buda seni geriye atacağını sanmıyorum. Ama sadece hit çekmek için backlink olayının dozajını kaçırırsan bu sefer görmek istemiyeceğin şeyleri yaşarsın. Siten özgünlüğünü ve güncelliğini koruduğu sürece mutlaka bulunduğu konumu koruyacaktır. Ama dediğim gibi backlink olayında kesinlikle acele etme ve kademeli bir şekilde siteni ilerletmeye çalış. Kendine bir limit koy mesela haftalık 3-5 artık sitenin sayfasına göre orantıda tutmaya çalış.