• 22-02-2009, 05:30:12
  #1
  Misafir
  Link Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bir çoğumuz link alıyoruz ücretli olarak. Alırken ne kadar dikkat ediyor ve inceliyoruz link alacağımız siteyi ?

  Link Alırken Temel Olarak Dikkat Edilmesi Gereken noktalar

  Link Alacağınızın Sitenin;

  - Pagerank Doğruluğu

  İlk olarak bakmanız gereken ise link alacağınız sitenin pagerankının Gerçek olup olmadığı. Bunu en basit şekilde Googleda info:site.com şeklinde arayarak öğrenebilirsiniz. Eğer site adresine ait bir info çıkıyor ise Pagerank Gerçek ( Valid ). Eğer başka bir adrese ait adres çıkıyor ise Pagerank Gerçek Değil ( Fake )

  - Pagerank Değeri

  Genel olarak bakıldığında link alacağınız sitenin pagerank değeri ne kadar yüksek olur ise sizede pagerank değeri yönünden o kadar yararı olur güncellemelerde.

  - Sandboxta olup olmadığı

  Link alacağınızın sitenin en çok dikkat etmeniz gereken noktaların birisi ise Sandbox dur. Site Sandbox da olduğu takdirde size aşırı derecede eksi yönde yararı olacaktır en fazla araştırmanız gereken bir nokta.

  - Backlinkleri

  Link alacağınız sitenin backlinkleri pagerank değeri 5 olsa bile önemlidir. Güncelleme esnasında link aldığınızın sitenin backlinkleri pagerank değeri ile örtüşmediği takdirde hem onun pagerankının düşmesine hemde sizin pagerankınızın güncellenirken beklediğinizden az gelmesine sebeb olur. O yüzden pagerank kadar backlinkide önemlidir link alacağınız sitenin.

  - Sitenizle aynı veya benzer içerik olması

  Basit noktalardan biri ise link alacağınız sitenin sitenizle içerik yönünden benzer veya aynı olması. Link alacağınız sitenin pagerankı olmasa bile aynı içerik olduğundan daha fazla yararı olacaktır.

  - Link Verdiği Adresler

  Link alacağınız sitenin link verdiği adreslerde önemli noktalardan bir tanesi. Eğer googleın sevmediği türdeki sitelere, legal olmayan sitelere link vermiş ise bu size eksi olarak yansıyabilir.

  - Link çıkış sayısı

  Link alacağınız siteden daha fazla verim almak için link çıkışının az olmasına dikkat ediniz.
 • 22-02-2009, 05:57:45
  #2
  güzel noktalara deginmişsin.
  yeterki link olsun mantıgı var millette benzer içerikmi olur farklımı olur çöpmü olur farketmiyor yeterki ucuz olsun beleş olsun=)
 • 22-02-2009, 08:58:20
  #3
  eyvallah
 • 22-02-2009, 09:45:51
  #4
  Teşekkürler arkadaşım.
  Herkes dikkat etsin arkadaşlar.
  Ortalık sahtekar kaynıyor.
 • 22-02-2009, 11:21:27
  #5
  Üyeliği durduruldu
  teşekkürler önemli bilgiler içeriyor:.
 • 22-02-2009, 11:28:59
  #6
  Sitenin "alexa durumu, site kalitesi, site-içerik uyumu vb..." etkenler de vardır fakat tabi pagerank açısından önemli olan bunlardır.
 • 22-02-2009, 11:41:43
  #7
  Arkadaşımı tebrik ediyorum önemli konulara değişinmiş. Ama bence bir siteden link alırken en önemli unsur alexa ve backlink tir. Tabi alırken aynı içerikli sitelrden almalıyız.
 • 22-02-2009, 11:53:57
  #8
  özellikle denedim pagerank mantığında içeriğin bir alakası varmı diye!
  arabalarla ilgili Pagerank 4 bir siteye makarna ile ilgili bir sitenin linkini koydum, müzikle ilgili bir sayfanın linkini koydum ve boş içeriği bulunmayan bir sitenin linkini koydum... ve hepsinin pagerank değeri 3 oldu.

  demekki içerik ile pagerankın alakası varmı? hayır yok... pagerank hesaplama sistemi farklı çalışır içeriği asla göz önünde tutmaz.

  bir diğeride noktada link aldığınız domain in ip adresinin tekil olması avantajınızadır.
 • 22-02-2009, 11:58:55
  #9
  saol kardeş...