• 03-02-2009, 17:37:11
  #1
  Merhabalar,

  Herbirimiz bugüne kadar SEO adına bir çok şey yaptık. Herbiri zamanında oldukça işe yaradı. Ancak altı ay önce yaptığımızla altı ay sonra yapacağımız aynı olamaz. Google her geçen gün yeni sistemler deniyor. Yeni algoritmalara geçiyor. Altyapısının ve algoritmalarının çözülmemesi için sürekli B, C, D, E .. gibi planlarını hali hazırda tutuyor. Bizler web sitelerimizi gelecek için öyle bir yapmalıyızki bugün 1.olan sitemiz 2 yıl sonrada 1.olabilisin. Peki ya nasıl olacak bu iş ?

  Backlink Almak :

  Google artık yanlızca doğru orantılı backlinklere değer veriyor. Yani bir oyun sitesi iseniz gidipte video sitelerinden alacağınız backlinkin size pek yararı olmuyor. Eski çağlarda kalma link değişimleri ise kesinlikle istenmeyen bir durum ve link çöplüğünde link döndürmek o site için sonun başlangıcı olacaktr. Yapacağımız şey kaliteli backlink bulmak. Backlink bulmak adına gidipte no follow , do follow yüksek PR li bloglara cevap yazmamalıyız. Bunun yerine yeni trendlere ayak uydurmalıyız. Yeni trend nedir ? Sosyal İmlemeler. ( Digg,dell.icos, Tusul, Oyyla vb. )

  Kullanıcı Odaklılık :
  Web sitenizin var olma amacı hiç şüphesiz kullanıcılardır. Web kullanıcıları çeşitli kategorilere ayrılıyor. Oturup bunları saymıcam ama, öncelikle sitemiz için hitap edecek bir kesim seçmeliyiz ve o kesimin bir siteden beklentileri neler onları tamamı itibari ile yerine getirmeliyiz. Sitemizi kullanıcılara göre şekillendirirsek sürekli giriş potansiyeli yaratmış oluruz.

  Google Odaklılık :
  Web sitemizi Google yönergeleri doğrultusunda hazırlıcaz. Gereksiz hiçbir malzeme barındırmıcaz. Site içeriğimize uygun metalar kullanıcaz. Gereksiz backlinkler almıcaz. Sitemizi CSS ve Xhtml üstüne kurucaz. Görselliğimizi orjinal olarak ayarlıcaz. Bu tür orjinallik kazanımı Google nezlinde oldukça işe yaramakta.

  Aktiflik Süresi :
  Gelelim en can alıcı noktaya. Bana göre gelecek için en mantıklı ve izlenilecek en önemli yol budur. Sitemize gelen kullanıcıları sitemizde ne kadar çok tutabiliyor isek o denli kaliteli ve yükselişimiz o denli iyi olacaktır. Yani bir kullanıcıyı sitemizde tutuyorsak mutlakaki kullanıcı içn faydalı bilgileri barındırıyoruz demektir. Ancak sitemizde kullanıcı tutmak adına alakasız videolar bulundurmucazda Bu durumda sizi diğer sitelerden ayıran bir kaç şey bulmak durumunda kalıcaksınız. Bir kaç ekstra güzel özellik sizi kaliteli yapacak ve eğer bunlar kullanıcının ilgisini çekiyor ise Google daki yükselişiniz iyi olacktır. Bunun içindir ki gelecekde en önemli ve yeri en garanti olan siteler video ve oyun siteleri olacaktır.

  ve sitenizde mutlaka Google Analytics bulundurun

  Kaynak : Gelecek ve SEO
 • 03-02-2009, 17:42:12
  #2
  Gerçekten yararlı bir yazı teşekkür ederim oyun sitesi açmayı düşünebilirim belki
 • 03-02-2009, 17:43:18
  #3
  evet sallamasyon backlink nerdeyse hiçbir işe yaramıyor.güzel yazı olmuş sağolasın
 • 03-02-2009, 18:00:14
  #4
  Güzel bir yazı olmuş gerçekten. Teşekkürler
 • 03-02-2009, 18:20:45
  #5
  Üyeliği durduruldu
  Alıntı
  Bunun içindir ki gelecekde en önemli ve yeri en garanti olan siteler video ve oyun siteleri olacaktır.  Burada katılmıyorum sana çünkü bir oyun sitesi veya video sitesi bugün ne kadar önemliyse ve yerleri garantiyse yarın da aynısı olacaktır. Yeri garanti asla olamaz çünkü birsürü site var video üzerine. Çoğuda 1. sıra için uğraşıyor. Saatlerce kaldığımız, sayfa sayfa gezdiğimiz yüz milyarlık haber siteleri bile çalkalanıyor.. Ama diğer söylediğin şeylerdede katılmamak elde değil.
 • 07-08-2010, 17:47:50
  #6
  vay be geçen yılın başında yazmışım,

  şimdi ise herkes bunları yazıp çiziyor (=

  sakalımız yok ki
 • 07-08-2010, 17:59:07
  #7
  Teşekkürler Hocam,benim felsefem'de 2 kural var : sabırlı olmak,özgün olmak
 • 07-08-2010, 18:35:42
  #8
  teşekkürler güzel ve açıklayıcı olmuş