• 24-01-2009, 04:21:35
  #1
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  selam,
  sitemde webmaster araçlar kullanarak+içerikle ilgili uğraşıp didinip güzelce seçtiğim, kendi uğraştığım sitemin keywords ve description kısmını almış, aynı sektörden biri kullanmış..ancak ben o sektörün genel tanıtımını yapıyorum o özel bi firma..google adwords ile paralı rekla da vermiş üstelik..

  google webmaster araçlarından google a şikayetimi yaptım ingilizce olarak..

  daha önce de birisi site adımı yazıp linkleri kendine yönlendiriyordu, yazışmayla biraz sert çıkınca ikinci seferde kaldırttım.başka herhangi bi yaptırım ya da bi şey yapılabilir mi bu konuda?bu ikinci oluyor.google daki sıralamamdan faydalanmak istiyorlar..ayar ediyolar beni.
 • 24-01-2009, 04:30:42
  #2
  Description ve keywordsler babamızın malı değil kendi ana dilimizin bize öğrettiği kelimelerdir.
  Senin site ismini geçirmediği sürece description ve kewordlerinde aynı kelimeleri aynı sıra ile kullanabilir. Bir sektördeki anahtar kelimeler bellidir zaten herkes ayrı sıra ile kullanacak diye bir durum yok arkdaşım.

  Grafiklerini, resimlerini çalarlarsa hak iddia edebilirsin. Anahtar kelime ve açıklama tescili olmadığına göre isteyen istediği yerden alabilir. Bu konuda bir şey iddia edebileceğini sanmıyorum.

  Benim bir sanal mağazam var ürünlerimin resimlerini kendim çekiyorum (evimde küçük bir lightbox kurdum), photoshopla rötuşluyorum traşlıyorum, sonra oturup grafik bannerlar tasarlıyorum. Adamlar benim hazırladığım bannerları alıp sadece site ismi ve fiyatını değiştirip kullanıyorlar Hem de bunu yapanlar rakip sanal mağazalar.

  Alışman lazım böyle şeylere...
 • 24-01-2009, 04:56:11
  #3
  Eposta Aktivasyonu Gerekmekte
  örnek vereyim.
  biri İstanbul'daki manavları tanıtan bi site(benim sitem)
  diğeri İstanbul'daki manav Ali Abi'nin dükkanı.(adamın)
  örnek amacıyla yazdım gerçek değil tabi manavları tanıtmıyorum.

  benim anahtar kelimelerim "istanbuldaki manavlar, istanbulda manav" olurken.onun haliyle "istanbul manav ali" gibi olur.

  benim açıklaması : "istanbuldaki manavların tanıtımlarını bulabilirsiniz" olurken,
  manav ali abi de tribünlere oynuyor.o da kendi tanıtımını bırakmış.benim açıklamaları yazmış.

  verdiğim örnekti.sitemin amacı ve içeriğiyle birebir, eş benzersiz açıklama ve anahtar kelimeler kullanıyorum ki o sektörde başka herkesi topayan bi site de yok.olsa rekabet dersin.biliyorum tescilli vs. de değilde, en azından daha önce spam ya da gerçekten hatalı, yanlış bilgilendirme yapan gibi her hangi bi siteyi şikayet edip sonuç alan oldu mu , olmadı mı onu merak ediyorum?
 • 24-01-2009, 05:39:35
  #4
  Böyle durumlarda sonuç alınmıyor hocam.
  Google a telif hakkı ile ilgili şikayet yolladığında ya uluslararsı bir dergide çıkan bir makalenden alıntı yapıldığını göstereceksin, ya da telif hakkı tescilli bir şarkı, film, resim veya eser belirteceksin. Yoksa benim sitemden descriptionı aldı diyerek sonuç elde edemezsin. Çünkü o descriptionı senin yazdığını senin de başka bir yerden kopyalamış olma ihtimalin olduğunu araştıramaz google.

  Eğer bu kişinin spam yaparak insanları yanılttığını düşünüyorsan google a şikayet edersin ama böyle şikayeti sonuçlananı da görmedim. Mesela adam a marka otomobil satan galeri sitesi ama tüm markaları geçirmiş sitesinde daha fazla hit alabilmek adına. Yazamazsın diyemezsin bu adama. Google buna göre algoritmalarını geliştiriyor. Bu içeriği başkaaçıklaması başka descriptiponı başka siteleri google yukarılara pek taşımaz merak etme. Adam çok basit bir ilkeyi uygulamış. SEO beceremiyorsan beceren rakibini taklit et. Ama taklitlerin asılların üzerine çıktığı nadir görünmüştür. Zaten işi bilen adam olsa senden kopyalamak yerine seninkinden de iyi bir şey yapmaya çalışır.

  saygılar
 • 24-01-2009, 18:42:30
  #5
  Eposta Aktivasyonu Gerekmekte
  eyvallah sağolasın
 • 02-02-2009, 00:42:50
  #6
  Eposta Aktivasyonu Gerekmekte
  evet googlea siteyi şikayet ettim,kendi eş benzersiz keywords ve descriptionlarımı kullandığımı, onların özel bir firma olduğu buna rağmen benim uzun süre kullandığım ve genel olarak firmaları tanıtan bir site olsa neyse ancak özel bir firma için bunların kullanılamayacağını belirttim..

  ve sonuç olumlu.siteye dair hiç bir link şu an google sonuçlarında gözükmüyor. böyle buldular fazla uyanıklıklarının cezasını