Site Haritaları, Google'a sitenizle ilgili, sayfaların ne sıklıkla güncellendiği, her sayfanın son değiştirilme tarihi ve sitenizdeki sayfaların göreli önceliği gibi bilgiler vermenin en pratik yoludur.
Google Haber sonuçları Sitenizde haber içeriği varsa, sitenizi Google Haber'e eklenmesi için gönderebilirsiniz. Siteniz eklendikten sonra, bir Haber Site Haritası göndererek bizi son makalelerinizden haberdar edebilirsiniz. (Haber Site Haritaları şu anda yalnızca İngilizce siteler için kullanılabilmektedir.)
Haber Arşivi sonuçları Ücretsiz olarak veya abonelikle kullanılabilen geçmiş haber içeriğiniz varsa, bu içeriği Haber Arşivi Araması'na eklenmesi için gönderebilirsiniz.
Resim sonuçları Siteniz resim içeriyorsa, gelişmiş resim aramasına katılmak için Web Yöneticisi Araçları'nı kullanabilirsiniz. Bu, Google'ın resimleriniz hakkında ek meta veriler toplamak için Resim Etiketleyicimizi kullanmasına olanak sağlarken, resimlerinizi en alakalı sorgular için döndürmemize de yardımcı olur.
Yerel sonuçlar Belirli bir coğrafi yerde bulunan bir işletme için ticari site yayınlıyorsanız, Yerel İş Merkezimizi kullanarak bize bilgi verebilirsiniz. Bu bilgiler, hem web aramasında, hem de Google Haritalar'da arama yapan kullanıcılara en iyi, yerel olarak en alakalı sonuçları sunmamıza yardımcı olabilir.
Video sonuçları Video içeriğiniz varsa, içeriğinizi Google Video'da, YouTube'da veya diğer video barındırma sağlayıcılarından birinde barındırabilirsiniz. Arama yapan kullanıcılar, Google Video veya YouTube videolarını doğrudan arama sonuçları sayfasında görüntüleyebilir. Video, başka bir hizmet tarafından barındırılıyorsa, kullanıcılar, arama sonuçları sayfasında videonun küçük resmini görüntüleyebilir.


Kaynak : Google