• 14-01-2009, 15:17:45
  #1
  Selam Arkadaşlar Bir konuda sizleri bilgilendirmek istiyorum Forum da göremedim Ama Bu Sizler için cok Faydali bir bilgi olacak Bagzı Arkadaşlarımız Yabancı Veya Turk Blog Siteler olsun Veya Normal Siteler olsun Sitelerinin Baclik ini cogaltmask için Demin de Demiş oldugum Gibi pr Yüksek blog sitelerine yorumlar Yaparak Destek Almaya Calışıyorlar Aslın da Buna bir ara Ben de Denedim Herney se nofollow olayini Acıklıyalım sizlere Hiç bir eklentisi Veya Yarari olmuyor Arkadaşlar


  Bugün, bir çok çözüm üretilmiş olmasına rağmen, halen web siteleri üzerinde yayılan spam engellenemiyor. Özellikle yüksek trafik alan, arama motorlarınca sevilen bir siteniz varsa ve bu siteniz yapısında, kullanıcı etkileşimi yaratmak adına, okurlarına yorumlar ve yazılar eklemek gibi özellikler barındırıyorsa başınız mutlaka spam ile beladadır. Çünkü hepimiz biliyoruz ki;
  daha çok bağlantı = daha yüksek PageRank değeri = daha çok trafik ve daha çok para!

  demek. Bu yüzden de, özellikle bağlantı desteği bulma şansı düşük olan hassas konulardaki (*****, ilaçlar, kumar vs.) içeriğe sahip sitelerin sahipleri sıklıkla web spami yaratarak sitelerini arama sonuç sayfalarında daha yüksek yerlere taşımaya çalışıyorlar.

  İşin kötü tarafı bu site sahipleri kendi sitelerine yarar sağlamaya çalışırken sizin sitenizde sadece görüntü kirliliği yaratmakla kalmıyorlar, arama motorlarındaki durumunu da etkileyebiliyorlar. Google bu tip spam yaratan siteleri farkettiğinde indeksinden çıkararak onları cezalandırırken bu sitelere link vererek (!) yücelten sitelere de pek hoş gözle bakmıyor ve suç ortağı muamelesi yaparak aynı cezaya tabii tutabiliyor. Haksız da sayılmaz, çünkü size link verenleri kontrol edemezsiniz ve dolayısı ile bu bağlantılardan sorumlu tutulamazsınız, fakat sitenizden diğer sitelere yönlendirilecek bağlantıların sizin kontrolünüzde olması gerektiği için bunlardan pekala sorumlu tutlabilirsiniz.
  Google, 2005′in başlarında, böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak istemeyen web sitesi sahiplerine bir yöntem önerdi; rel=”nofollow”. Google, arama robotunun bu tagı gördüğü linkleri değerlendirme dışı tutacağını bildirdi ve webmaster’lara iyi ile kötünün ayırımında Google yardımcı olmaları ve sitelerindeki dış bağlantılar nedeni ile zarar görme ihtimallerini en aza indirme şansı verdi. Daha sonra Yahoo! ve MSN’in de destek verdiği bu etiketi bugün, aralarında popüler WordPress ve Movable Type’ın da bulunduğu, birçok blog yazılımı tarafından destekleniyor ve yorum alanlarındaki bağlantılar otomatik olarak rel=”nofollow” etiketi ile donatılıyor.
  Peki bu etiket bağlantıya nası ekleniyor? Normalde bir html bağlantısı aşağıdaki şekildedir;

  <a href="http://www.Aleminsohbeti.com">sohbet</a>


  Bu etiket ile bağlantı şu şekli alıyor;
  <a href="http://www.Siteismi.com" rel="nofollow">sohbet</a>

  Blog yazılımları, eğer bu etiketi destekliyorlarsa, yorum alanlarında verilen bağlantılara otomatik olarak bu etiketi ekliyorlar, sizin bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Google bu etiketi içeren bir bağlantı gördüğünde onu yokmuş varsayıyor ve değerlendirmeye almıyor, fakat bu rel=”nofollow” etiketi içeren bir sitenin bu etiket nedeni ile kötü bir puan alacağı anlamına gelmiyor. Bu etiketi içeren link bulunduğu sayfanın arama motorları açısından durumunu etkilemediği gibi bağlantının yönlendiği sitenin durumunu da olumsuz etkilemiyor.


  Bu etiket sadece yorumlar gibi kullanıcı girdi alanlarında kullanılmalıdır gibi bir kural da yok, aksine blogunuzda (ya da web sitenizde) istediğiniz herhangi bir alanda ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz.
  Konu alıntıdır Bilginize Arkadaşlar Yararlı olacagini düşündüm İyi Calışmalar
 • 14-01-2009, 15:21:09
  #2
  Yani Nasıl diyeyim Arkadaşlar Örnek bir Bolg sitesine yorum yaptınızdiyelim Birde Libk Verdiniz Html kodu ile gönderdiniz o Linki görüyorsunuz o linki Kopyalayım Furont Pagede Yapiştirin Ve koduna Bakin <a href="http://www.Siteismi.com" rel="nofollow">sohbet</a>

  nofollow cıkacak kodlarınız da
 • 14-01-2009, 15:46:40
  #3
  Üyeliği durduruldu
  hiçbir etkisinin olmadığını söyleyemezsiniz. benim bir forumum var ve sırf bu şekilde no follow linkler sayesinde siteye sürekli botlar giriyor. Çok da güzel index alıyorum. Belki PR olarak etkisi yok ama indexlenme konusunda bence etkisi çok güzel.
 • 14-01-2009, 15:56:04
  #4
  ne kadar faydası yok desenizde hem pr hemde indexlemeye fayda var deneyimlerime göre

  makale için teşekkürler
 • 14-01-2009, 17:43:56
  #5
  Üyeliği durduruldu
  pageranka ve kelımede üst sıralara çıkarmaz.ama index alma vs. işe yarar nofollow.
 • 13-04-2009, 21:53:09
  #6
  Üyeliği durduruldu
  wp blogdaki tüm çıkışları nofollow yapmak istiyorum bunu nasıl yapacağız?
 • 13-04-2009, 22:01:01
  #7
  "kardeşim benim için bir değerin yok bu sebeple pr güncellemelerinde benden yarar bekleme ,fakat google sitene uğrar benim sayemde"
 • 13-04-2009, 22:13:39
  #8
  sunucuoptimizasyon.com
  No follow linklerle az mı 80-100 k hit yaptım hey gidi günler
 • 13-04-2009, 22:14:20
  #9
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  güzel olmuş eline sağlık. Google no follow sayesinde sitenin değerinden pay biçmeyecektir ama kendi botunu üzerine salacaktır.