• 14-01-2009, 06:36:51
  #1
  Merhaba arkadaşlar daha önce böyle bişey birisinin başına geldimi bilmiyorum fakat garip bişey var sitemde. Sohbet kategorisini bir çok kişi takip ediyordur sanırım. Sitem kolaysohbet.net 4 ay gibi bir zaman önce sandbox a girdi ve 3 ay gibi bi zaman sonra çıktığını sanıyordum ki son bir aydır yaşadığım olay tam bir kördügüm gibi. Sitem Haftanın bellirli günlerinde tüm aramalarında normal sıralamasında iken yine belirli günler tamamen aramalardan çıkarılıyor. Bir çözümünü bulamadım. Google yardım bölümüne yazdım fakat orası da bildiginiz gibi yetkililerden bir ses çıkmadı. Hatta sitenin gelcegi günleri felan bile ezberledim artık şu gün gelecek sıralamaya şu gün gidecek diyebiliyorum. Bu olay çoğu kişiye komik gelebilir fakat gerçek, ve ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Burdaki webmaster arkadaşlardan istegim böyle bir olay daha önce başlarına geldimi veya yardımcı olabilecek varmı konu ile ilgili tavsiye veya tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
 • 15-01-2009, 00:53:57
  #2
  yokmu yardımcı olacak birileri arkadaşlar .
 • 15-01-2009, 01:03:59
  #3
  Yoksa google tek plaka çift plaka uygulamasına mı geçti?
  Çok rekabet olan kelimelerde haftanın tek günleri başka iste çift günleri başka site mi gösteriyor.
  ŞAka bir yana çok ilginç bir durum.

  Hangi günler olduğunu belirleyip o günler belirli bir değişim olup olmadığını kontrol et.
  Mesela haftanın belirli günleri sitende içerik değişiyor mu
  Ya da rakip sitelerde içerik ekleme ya da değiştirme söz konusu olabilir mi?
  Ya da bağlanılan google data center ve server ile alakalı olabilir. Bazi serverlarda ve datacenterlarda sandboxtan çıkmamış olabilirsin. O datacenterın hizmet verdiği anlarda siten görünmüyor olabilir.

  Bir sürü şey olabilir. Önemli olan bu anomalileri ve değişiklikleri gözlemleyebilmek.
  Değişiklik olan günler tüm rakiplerini, siteni ve bağlandığın google serverı kontrol et. Farklı google data centerlar üzerinden arama yapmayı dene.

  saygılar
 • 15-01-2009, 01:06:22
  #4
  Bende datacenterlardan olabilecegini düşünüyorum. değerlendirme istegi de yolladım konu ile ilgili ama bi degişme olmadı ne yapcağımı da bilmiyorum açıkcası beklemek mi çözüm acaba
 • 16-01-2009, 08:35:59
  #5
  arkadaşlar olayı bide görün istedim ilgili linkleri vericem mesela bugun cuma ve domain sanki hiç bişey yokmuş gibi tüm aramalarında normal sıralamada.
  Kolay sohbet araması Google
  Sohbet Araması Google
  Bu durumu nasıl düzeltebilirim ?