• 06-12-2008, 15:45:09
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Merhaba beyler google dalgalanması son zamanlarda çok fazla olmaya başladı.. Bunların temel sebeplerinden ve çözümlerinden bahsedicem.. Kesinlikle Okumanızı Tavsiye Ediyorum

  1-) Eskiden google meta descriptiona karışmıyordu 140 karakter fazla olsa bile göz yumuyordu sayfayı indexliyor ve oldugu yerde hit yolluyordu. Artık 140 karakterden fazla meta descriptionlara hit yollamayı bırakın siteye baktıgı göz puanını düşürüyor. aynı şekilde description tagı eklenmişse 10 karakterdende kısa yazılmamalıdır. oda sorundur, aynı olayda onun için geçerlidir.

  2-) Örnegin gene title ve descriptionlardan bahsedicem. örnegin İçeriğin Adı. Müjde Ar. diğer bir içerin adı ebru destan..

  2 sinde title için otomatik oluşturma yapıyorsunuz. Birinin titlei Müjde Ar Resimleri. Diğeride Ebru Destan Resimleri. hep bu şekilde içerigi aynı isimle yapmak ve descriptionlarda hep aynı şekilde yapmak google a bir standart olarak algılanması gerekirken eskisi gibi artık standart olarak görmüyor. hep aynı kelimeler üzerine odaklanılmış diyor ve hitti kesiyor. (Sitenin Kategorisi Resimler ise bu hariçtir. ama site genel bir site 3-4 kategorisi varsa bunu bu şekilde yorumluyor diğer türlü karışmıyor)

  3-) Bunların önüne nasıl geçeriz. 10 ile 140 karakter arasında güzel ve her içerigin farklı bir description olması. Aynı içerikten 1 den fazla kez bulunmaması. Sitede 404 hatası veren sayfanın adresi. 404.html, 404.shtml, 404.php gibi birşey olup insanları anasayfaya yönlendirmek yerine bilgi vermek. örnegin adam www.siteadi.com/resimler/ebru.destan.html e girdi. ama buluanamadı. ziyaratciye şöyle denirse tamamen süper olur. Ebru destan içerigi bulunamamıştır. Resimler kategorisi için tıklayınız. Anasayfa için tıklayınız. Google analytics kullanıorsanız. ve sitede ortalama 1 dk dan az gezinme varsa büyük ihtimalle sitenizden cıkmış ve başka sayfaları ziyaretci gezmeye kalkışmıştır. ve google sayfasında başka sonuca tıklandıgı için %100 /balt sıralara düşersiniz güncelleme oldukca(sizin tabirinizle yeni dalgalanma). bunun içinde oldugunca içerigi güzel vermek gerekir. Neden özgün içerik diyorsunuz. bunun amacıda şudur insan zaten aynı sonucları 3-4 sitede görmüştür sizdede görünce aynı sonucu direk cıkar. o da buradan geliyor. yani oradakileri kapatmıstır ve sizede gelince direk kapatırsa google - puanı basar. özgün içerik v.s. oldugunu şikayet edilmedigi sürece google bulmaz. yani aynı içerigin olması o sayfalardan cıkan insanlarında aynı oldugu için sizin puanınızı düşürür. bu yüzden özgün olmayan içerik eklenecekse. en azından biraz değiştirilmelidir. yada sonuc sayfadasında ilk sırada cıkmalıki ilk o siteye girilsin cıkma oranı az olsun. eger 3.4 sırada olan bir siteyseniz. orada cok yeriniz değişir ama 1. nin yeri pek değişmez. buda bundan kaynaklanıyor. çözüm için. sitenizin tasarımını arttırın. hızını arttırın. vbulletin forum kullanıorsanız linkleri görebilmek için üye olunuz damgasını kaldırın. onu görüp kacan üyeler. aman gitsin boş üye diye düşünmeyin. onlar veli nimettir. google size -puanı bastırır öyle olursa. diyin bir kere tıkladıktan sonra link acılacaktır. tıklatın sonra actırın hem daha cok kar edersiniz. bunun için isteyene javada veririm.

  Siz nekadar özgün içerik girsenizde sizden gelip kopyalayanlar o içerigin özgünlüğünü bozar şunu unutmayın google sıralamasında özgün içerik diye birşey yoktur. Sadece şikayet acısından vardır. sizden veriyi alıp giden bir site olursa ve sizi ispiyonlarsa aynı zamandada google daha önce onu indexlerse sitenizi bile banlatabilir.

  Kesinlikle Alıntı değildir. Alıntı yapılacak olursa Kaynak : r10 yazınız lütfen
 • 06-12-2008, 15:47:25
  #2
  teşekkürler
 • 06-12-2008, 15:54:50
  #3
  kocaxx adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  vbulletin forum kullanıorsanız linkleri görebilmek için üye olunuz damgasını kaldırın. onu görüp kacan üyeler. aman gitsin boş üye diye düşünmeyin. onlar veli nimettir.
  katılıyorum
 • 06-12-2008, 15:58:38
  #4
  tesekkurler
 • 06-12-2008, 15:59:41
  #5
  Üyeliği durduruldu
  Teşlekkürler
 • 06-12-2008, 16:41:03
  #6
  Üyeliği durduruldu
  reja ederim. burada unutmayalım ki google backlink önemsemiyordu son 2 aydır ve yeniden backlinki çok göz önüne bulundurmaya başladı. çok abuk sabuk siteler cıktıgı için link alan siteler kaliteli sitelerdir diye yeniden eski olayına döndürdü yukarda bahsettigim 1-2 olayla birlikte.
 • 06-12-2008, 17:07:19
  #7
  Afedersiniz fakat konu başlığında " Dalgalanmaya Çözümler " yazıyor , konu içerisinde dalgalanmaya çözüm üretecek herhangi bi' bilgiye rastlayamadım ben..
 • 06-12-2008, 17:10:07
  #8
  Üyeliği durduruldu
  forumlardan link kaldırma, meta tagların nasil girilecegi hakkında bilgiler, 404 sayfa yapısı, bunların nasil yapilacagı konusunda bilgiler verdim. bence dostum bi hepsini oku. başında konuya girişim olayı anlatıcı durumunda. okumadıgın için böyle düşündün galiba dostum. ayrıca isteyenlere özelden forumlardan 1 tıklamaya hem gidecek herefe gönderme hemde reklama tıklayınca aktif olacak javaları verebilirim.. buraya yazmıyorum cünkü bazı insanlar böyle güzel kodları bu foruma üye olarak elde etsin böyle düşünmüş olanlar acı ceksin istiyorum birkezde onlar ceksin
 • 06-12-2008, 17:12:21
  #9
  Ben özgün içeriğin kopyalanmasıyla ilgili düşüncenize katılmıyorum. Google bunu anlayacak bir sistem geliştirmiştir heralde. Onun haricinde füzel yazı.