• 11-11-2008, 19:14:42
  #1
  merhaba.
  Pisihole|Aptallıklar Yapıyoruz!!
  sitem şubat 22 den beridir yayında. yaklaşık 3 aydır indexlerin yavaş yavaş eridi. En son geçen hafta ise siteme dair hiç bir index bulunmamakta.
  Webmaster tools'da böyle bir görüntü var


  robot txt ile bulunamayan bütün sayfaları engelledim botlar için dissallow ekiyle..
  Gelecekzaman arkadaşım baya bi yardımcı oldu. Temamda gizli link olduğunu söyledi ve temamı da değiştirdim. Blogroll'u kaldırdım. Link çıkışını sıfırladım diyebilirim.
  zaten ilk güncellemede pr4 alan bu sitem daha sonra pr2 ye düşürüldü. Bi kaç link satışı yapmıştım ondan kaynaklı.
  ama anlamadığım olay.Ban yiyecek bişey yapmadığıma inanıyorum. Sizce neden ban yemiş olabilirim. Tecrübesi olan arkadaşlar burdan aktarırsa belki diğer arkadaşların da işine yarayabilir.
  Teşekkürler.
 • 11-11-2008, 23:33:23
  #2
  Geçmiş olsun dostum yaa google dan ceza almıştım çok etkilenmiştim ama google ban da hazmedilcek cinsten bişey değil, Bir rakip olsa google a şimdi bu durum sana o kadar koymazdı ama tek ziyaretçi kapımız google olduğu için sitede kimse olmuyor.

  Umarım çabucak düzeltirsin durumu.
 • 12-11-2008, 01:49:53
  #3
  siteni iyice incele google kalite yönergelerine aykırı hiçbir iz dahi bırakma. ve yeniden değerlendirme talebinde bulun. durumunu açık açık anlat ve mutlaka ben şu hataları yaptım ve düzelttim sitem şuan kalite yönergelerine uygundur şeklinde yazı yaz.
 • 12-11-2008, 02:48:58
  #4
  siteyi sıfırladım şu anda..
  yani herşey uygun ve tekrar değerlendirme talebi de yaptım. Bakalım sonucu görmek istiyorum. Piskolojik olarak bağlandığım bir domain..
  sonuçta ilk büyük projem ve emeklerken böyle bir darbe almak çok koyuyor insana.
 • 12-11-2008, 03:30:01
  #5
  Yapılabilecek en mantıklı yolları denedik. Ama ortada ilginç bir durum söz konusu site webmaster tools'a gmail hesabından daha önce eklenmiş. Googlenin banlamadan önce neden banlandıgı hakkında uyarı maili göndermesi gerekiyordu. Ne yazık ki böyle bir maile ulaşamadık.

  Siteyi incelerseniz eger özgün oldugunu anlarsınız. Çok gereksiz bir ban yedi büyük bir haksızlık söz konusu. Sitenin alexa rankıda gayet iyi.

  Birde şansını burda dene. Google çalışanlarının grubu.
 • 12-11-2008, 19:50:44
  #6
  gelecek zaman sana ne kadar teşekkür etsem azdır..
  google site yöneticisi yardım grubuna da mesajımı açık bir dille attım. bakalım en son çağre domain'i taşıyacağım.
 • 04-12-2008, 14:06:03
  #7
  Yaklaşık 1 aydır sitem banlı durumdaydı işler bugün değişti. Google botlar cirit atmaya başladı sitemde.
  Peki nasıl oldu da ban'dan kurtuldum .. Bunu burada paylaşarak belki bazı arkadaşlara da yardımcı olurum diye düşünüyorum..
  Öncelikle banlı olduğum günden beri Gelecek Zaman arkadaşımın bana verdiği desteğe minnettarım .. Her türlü aklına gelen bilgiyi benimle paylaştı ve beraber çalışarak bu olaydan kurtulmama yardımcı oldu.

  İlk başta gelecek zaman arkadaşım meta tag'larımın arasında gizli link olduğunu söyledi. 9 aydır maalesef bu varmış Google daha önce farketse demekki daha önce ben banlı duruma düşecektim. Bunun üzerine temamı ve tasarımımı sıfırdan değiştirdim . Link çıkışlarını minimum'a indirdim. İçeriğimle alakasız olan linkleri kaldırdım.
  Daha sonra robot.txt düzenledim. Ulaşılamayan url'lere disallow komutuyla arama motorlarının indexlemesini engelledim. Daha sonra sitemap yaptım. Ulaşılamayan sayfaları sitemap'ımdan bir bir çıkardım.
  yeniden değerlendirme talebinde bulundum.
  Google bot arada bir hala ziyaret ediyordu ama haftada bir filan. Webmaster tools'da sayfalarımın indexlendiğini görmeye başladım. ancak hala google'da sonuçlarda yer almıyordum.
  Sonra tekrar çok teşekkürlerimi sunuyorum burdan gelecek zaman'a .. Sitemin farklı iplerden girilerek google bookmarkslara eklenmesini söyledi. 25 farklı ip den bookmarks'a eklenirse bandan çıkabilir mişim. Hemen siteden duyuru yaptım ve 1 hafta içinde 25 kişiye ulaştım ve geçen hafta bu zamanlar yeniden tekrara değerlendirme talebi gönderdim.
  İçerik olarak ise .
  sitemi google yönergelerine uygun hale getirdim. Eski temamda tema yapımcısı tarafından gizli link yerleştirilmişti. Sitemap ve Robot.txt yeniden düzenlendi ve tekrar değerlendirme talebinde bulunmak istiyorum gibi bir mesaj gönderdim..

  Bugün sabah saatlerinde dediğim gibi google botlar hucüm etti siteme. dakika 4 sayfamı filan şu anda index'ine katıyor.
  bu mutluluğumu ve tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim..

  Tekrar teşekkürler
  GElecek Zaman
 • 04-12-2008, 14:19:00
  #8
  Geçmiş olsun arkadaşım umarım diğer banlanan arkadaşlar da senin gibi sorunlarını çözerler..