• 07-11-2008, 23:59:44
  #1
  Merhabalar,
  Birkaç gündür 2-3 tane başlık açıyorum belki yanlış yapıyorum bilmiyorum ancak, websitemi yeni kurduğum ve seo'yu halletmeye çalıştığım için biraz sizlerin yardımına ihtiyacım var.
  Öncelikle tasarımımı son 1 ayda 3 defa değiştirdim. Şuan için değiştirmeyi düşünmüyorum bir daha.
  Daha önce yaptığım tasarımların, sitemap'lerini haliyle Google Web Yöneticisinden ekledim. Ancak tasarımımı değiştirdiğimden ötürü, sitemap'lerimi tek tek sildim. O sıralar sitemap'lerim indexlenmeye henüz başlanmıştı (10-20 sayfa kadar). Sitemap'lerimi sildiğim vakit index'emede durdu. Yeni tasarımımı (yani şuanki tasarımımı) oluşturup, içerik girmeye başladıktan sonra tekrar'dan Google Web Yöneticisine, sitemap'imi ekledim. İlk eklediğim sitemap'te 206 link mevcut'tu (Bir süre sitemap sorunu yaşadım, dinamik sayfalardan ötürü index'leme başlamadı) 206 link içeren sitemap'imi google'a ekledikten sonra bir sorun ile karşılaşmadan yükledim.

  Alıntı
  Ana sayfa taraması: Googlebot ana sayfanıza başarıyla erişti. Daha fazla bilgi.
  Dizin durumu: Sitenizdeki sayfalar Google'ın dizinine eklendi. Bkz. Dizin istatistikleri. Yardım
  Site Haritalarınızdaki sayfalar Google'ın dizinine eklendi . Site Haritaları Özet Sayfası’na bakın.
  Şuanki Google Web Yöneticisi/ Ön izleme sayfası yukarıdaki gibidir.

  Şuan google sayfalarımı index'lemeye devam ediyor, ancak hala ilk eklediğim sitemap üzerinden. Sayfalarımı değiştirmeye başladığım tarih; 26 Eylül 08. Henüz çözemediğim olay ise; olmayan sayfaları ve sitemap'i google halen nasıl index'lemekte, yoksa cache üzerindenmi sayfa indexliyor yada eski sayfalarımı host'tan silmediğim içinmi?
  Websitemin Son güncellenme tarihi: 06 Kas 2008 (Google Web Yöneticisine göre)

  Ayrıca gelen son güncellemelerle beraber, eski tasarımlarından süre gelen Web tarama hataları hala mevcut. İşin ilginç yani; hatalara gün geçtikçe eski tasarımdan kalan hatalar ekleniyor, kısacası yeni sitemden hiçbir iz yok. Çok uğraştım ancak işin içinden çıkamadım son çare olarak şuan kullandığım hesabımı kapatıp, yeni bir hesapta sitemi tekrar eklemek. Bilmiyorum belkide daha kolay yöntemleri mevcut.

  NOT: Sitemap eklerken hiçbir sorunla karşılaşmıyorum, hiçbir hata iletisi almıyorum. Sitemap'i ekledikten sonra yaklaşık 5-10 dk içerisinde onaylanıyor ve index'lenmeyi bekliyor. Şuanki sitemap'imde eklenen url sayısı; 897 - Index'lenen url sayısı; 1.

  Birçok kez başlık açmış olmama rağmen hiç düzgün bir cevap alamadım, umarım bu yeni başlığımda sizin yardımlarınızla yeni yerlere varabilirim.

  Şimdiden teşekkür ederim, incelemeniz için; http://www.dijirehber.net
 • 08-11-2008, 00:07:45
  #2
  Ayrıca; Google Web Yöneticisi sayfasında, Dizin istatistikleri bölümünde;

  Alıntı
  site: Sitenizdeki dizini oluşturulmuş sayfalar site:www.dijirehber.net link: Sitenizin ön sayfasına bağlantı oluşturan sayfalar link:www.dijirehber.net cache: Sitenizin geçerli önbelleği cache:www.dijirehber.net info: Sitenizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler info:www.dijirehber.net related: Sitenize benzeyen sayfalar related:www.dijirehber.net
  Bu sayfadaki tüm bilgiler eski olmasına rağmen; info (Sitenizle ilgili elde edilen bilgiler) bölümü yeni.

  Neden editlemeyip, yeni cevap yolladım bende bilmiyorum sanırım birazcık kafam durmuş durumda.. Umarım hoş görülür.