• 01-11-2008, 18:23:31
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Merhabalar ,
  Çoğu kişinin vazgeçilmez kelimesi en zor kelimeler arasında bulunan "sohbet" kelimesinde google da nasıl çıkılır ? Bunu tecrübelerim konusunda aktaracağım.
  Bu Kelimede Çıkmak İçin Ne Gerekli ?
  Sandbox a Girmeden Nasıl Çıkarım ?
  Çıktıktan Sonra Ya Düşersem ?
  Bu Dalgalanmalar Neden Oluyor ?
  Çıktığımda Orada Durmak Ne Kadar Garantili ?
  Bu Özlü Sözler ney?
  ....
  Bu Soruları Gelip Bana Soran Bir Çok Kişi Oldugundan Bu ve Buna Benzer Soruların Cevaplarını buradan belirteyim. Tabiki bu benim tecrübelerim ve kendi bilgim % 100 Doğru diye birşey söz konusu değildir. Ancak Etkisi Oldugu Gözlenmiştir.
  En Bastan Sunu Soylemek İsterim. Sohbet Kelimesinde Hiçbir Zaman Kesinlik % 100 Lük bir konu söz konusu değildir. Bunu Bilerek Bu işe başlayın.
  En Kötüsü bile başınıza gelebilir bunu sakın unutmayin.
  1 Sohbet Sitesini 1. Sayfaya Getirmek O Kadar Kolay Bir işlem değildir. Çünkü Sohbet kelimesinde 1. Sayfada olan siteler mevcut ve 1. sayfaya çıkmak isteyen yüzlerce site de mevcut. Ve bunlar sürekli sizin oraya çıkmak için yapacağınız işlemleri sizden once baslayip yapmışlar ve yapmaya da devam ediyorlar. Mantık Olarak Onları Geçmeniz imkansız gibi gözüküyor fakat google'da imkansız diye birşey genelde yoktur.
  Bu Kelimede Çıkmak İçin Yapacağımız İşlemler Neler ?
  İlk Önce Alan adı olarak bahsedelim. İçinde "Sohbet" Kelimesi , Eski Tarihte Alınmış olması , Hatta uzun bir süre google da indexli bir şekilde kalması gerekmektedir.
  -Şimde Nereden Bulacağım Eski Tarih Domain derseniz.
  .Satın alabilirsiniz.
  -Ama Cok Para , param yok , bulamadım.
  .O zaman Kendi Eski tarihli Domainizi Yaratacaksınız.

  0 dan bir site ile konuya baslayalim.

  3 Adet Sohbet Domaini Almanizi tavsiye ederim. Bu 3 siteyi de kurup tasarlayalim. Tasarımlar kesinlikle çalıntı olmamalıdır. Kendiniz yapın bu uygulamada mumkunse css kullanın. Ve 3 Adreste Farklı İp lerde Olsun.
  Neden 3 Tane Site ?
  Sohbet kelimesinde 1. sayfaya cıkmak için sohbet içerikli sitelerden link almamız gerekecek zamanı geldiğinde 1 site belirleyip 2 siteyi ona capraz linkte kullanacağız.
  title meta : Sade Olsun title cıkmak istediğiniz kelimeye bağlı 3 5 kelimeden türesin metalarda ona bağlı olsun ve kesinlikle siteadi ve siteadi.com kelimeleri olsun.
  Tasarımlar Bitti Siteler Acıldı. Google İndexlenmesini yapıyoruz.
  Google Web Yöneticisi Merkezi Bu adresten sitelerinizi ekleyin.
  Durumu takip edin. Sonra az az link alın ancak link aldığınız sitelere dikkat edin. Geleceği olmayan sitelerden link almayın. Mümkünse Uzun süreli linkler değişin. 3 siteyi de 1. sayfaya getirmek için çalışmalar yapacağız.
  Aldığınız Linkleri Düzenli tutun haftalık aylık olarak istatistik tutun.
  Her Hafta xx link xx toplist ekleyin. Siteler pr değerini aldıktan sonra bu sayıyı biraz daha arttırın. Ama Dediğim gibi link aldığınız toplist ve siteler saçma sapan bugün var yarın yok siteler olmasın. Çünkü Sohbet kelimesinde içerikli seo v.s yapılmayacağından link ile yapacağız bunu yapmak içinde linkler cok onemlidir.

  Bu arada sitenizi dmoz a eklemek için başvuru yapın. Dmoz da + bir etki olacaktir.

  1+ güncellemeden Sonra Link Alımları biraz daha artmalıdır.
  Siteler Bu Sürede ilk 10 Sayfa Arasına Girmiş Olur.
  Şimdi Bu 3 siteden aralarından en uygunu seçip diğer iki adresten link verelim ve ilk 10 sayfa içerisinden link değişimi yapmaya başlayalım. Seçtiğimiz Site A sitesi olsun. Diğer siteler B ve C siteleri olsun. ilk 10 Sayfada Bulunan Siteleri B veya C adresine gerekirse iki adrese birden ekleyip A sitesini Ekletin.
  Arada Pr5 ve üzeri link alımları yapın. gene abartmadan.

  2+. pr güncellemesi Geçtikten Sonra Siteye Link İşlemi Biraz daha hız verin ama gene link alacağınız sitelere dikkat ederek.
  Önemli Unsurlar : Alexa , google durumu , pr , içerik .
  Hem ilk 10 Sayfa İçerisinde Kaliteli Değişim yapacağız hemde link alımlari link değişimleri yapacağız. Sitemiz Bu sürede ilk 3 e girmiş olması gerekir. Sonra Alacağınız linkler genelde yüksek prli sohbet sitelerinden olmalidir. Ve Türkçe pr Değeri 5 6 Olan Sitelerden Link Alın. ve Bir zaman sonra mutlu Sona Ulaşacaksınız.

  Çıktıktan Sonra Yapılacak İşlemler Artık Alacağınız Linkleri 10 Kere Düşünüp Seçmelisiniz Sohbet Siteleri ilk 10 da ve türkçe sitenize yararlı olabilecek alexa değeri iyi ve olan pr si yüksek sitelerden link almanızı oneririm.

  * Yukarıdaki bilgiler ben tarafında yazılmıştır. Bazı kelimeler yanlış yerde kullanılmış olabilir. Kelimelere takılmayın. Anlatılmak İstenen bilgiyi alın. *
  Sandboxa Girmemek için dediğim gibi linkleriniz iyi seçmelisiniz fazla abartmadan yavaş yavaş çalışma yapmalısınız. Ancak Bununda Garantisi Yoktur. Basta Soylediğim gibi kesinlik soz konusu değildir.

  Ya Oradan Düşersem. Dediğim Gibi Hiçbir Şeyde Kesinlik Söz Konusu Değildir. Düşebilirsinizde Orada Kalabilirsinizde Yapmanız Gereken Dikkatli Olmak.

  Dalgalanmalar Neden Oluyor. Aslında Bu Bir Dalgalanma Değil. Bu sadece verilen cezanın kabul günü yani sitenin eski yeni olmasi değil herhangi bir cezayi alabilecek bir hareket yaptı iseniz google'n bunu hemen farketmeyebilir. Milyonlarca site oldugunu düşünürsek google 'n bazi filtreleme v.s. gibi işlemleri her zaman anında olmayabilir. yepyeni siteleri backlink basarak 1. sayfaya getirip sonra google yüzünden oldu demek hata.Eski sitelerde düşüyor ? evet bunun nedeni cezaya sebep olabilecek hareketler. Benim sitem eski diyede basarsan linkleri gene düşersin.
  Sohbet te şöyle bir çakışma vardır. 1 de olmak için link lazımdır. Sürekli Ancak Fazla linkte cezayi getirir. Bu yuzden garanti hiçbir zaman olamaz.

  Özlü Sözler Nedir ? Sohbet sitesini sürekli güncellenecek bir site değildir. Bunun için sitelerin altında bu şekil yazilara yer verilir. yani bir nevi kandirma ama bazi arkadaslar bunu da abarttığından başka sitelerden çalıp koydugundan onunda bir etkisi yoktur.

  Dediğim gibi sadece kendi bilgilerimden esinlenerek yazdığım bir konudur eksikler hatalar olabilir bunlar için şimdiden herkesden özür dilerim.
  Teşekkür Ederim. Saygılarımla.
 • 01-11-2008, 18:29:19
  #2
  güzel anlatım olmuş tebrik ederim kardeşim
 • 01-11-2008, 18:30:41
  #3
  güzel makale
 • 01-11-2008, 18:38:53
  #4
  Sağol arkdaşım ellerine sağlık yeni başlıyanlar için bulunmaz bir makale olmuş.Herşey link eklemekle bitmiyor önce siteni güncel tutacaksın ona göre link,dizin ve toplist çalışması o güncelik ve domain durumuna göre orantılı yapmılması gerekmektedir.Bunlarda aklıma gelen ufak ayrıntılar...
  Kolay gelsin,
 • 01-11-2008, 18:39:37
  #5
  Demek ki sana sıkça soru sormamız lazım ki böyle anlatımlar çıksın Eline sağlık.+rep
 • 01-11-2008, 18:45:57
  #6
  google de sohbet kelimesinde

  45.200.000 sonuç var

  teşekkürler yazı için
 • 01-11-2008, 18:46:51
  #7
  Üyeliği durduruldu
  Rica ederim arkadaslar ben teşekkür ederim hepinize.
 • 01-11-2008, 18:50:02
  #8
  berkem biz teşekkür ederiz...
 • 01-11-2008, 20:58:20
  #9
  sağol arkadaşım peki bişe soracam eski regli domain demişsin ne kadar eski 1 sene 2 sene? ne kadar eski olursa okadar iyi deme =) mesela bende 8 aylık sohbet gecen bı domain var o uyarmı sence?