SEO Nasıl Yapılmaz? - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 18-10-2020, 16:24:29
  #1
  Herkes SEO'nun nasıl yapıldığını anlatır olmuş, öyle ki talep gören ve dolayısıyla kazanç getiren bir sektör olmasına rağmen bu konudan çok iyi anlayan insanlar iyilik meleği oldukları için oturup makale yazarak, videolar çekerek insanlara SEO'nun nasıl yapılacağını öğretiyorlar hizmetini vererek değil. Neyse, daha fazla cıvıtmadan, gelin SEO Nedir? Nasıl Yapılmaz? Konusuna değinelim.

  SEO çalışmaları özetle bir web sitesinin arama motorlarının belirlediği güncel kriterlere uygun hale getirilmesidir.

  SEO On Page SEO ve Off Page SEO olarak ikiye ayrılır. Öte yandan SEO'yu destekleyen unsurlar vardır.

  Google kullanıcı deneyimine çok önem veriyor. SEO site içerisinde başlar. Site içi SEO temel olarak olması gerektiği şekilde yapıldıktan sonra az ve öz backlink alımları yapılabilir.
  -Site içi SEO'ya önem vermeyerek SEO Yapılmaz.
  Backlink almanın ötesinde, zararlı backlinkler de düzenli olarak kontrol edilip, temizlenmelidir.
  -Zararlı backlinkler esgeçilerek SEO Yapılmaz.
  Backink sayısı değil kalitesi önemlidir, hatta bu cümle Google Dijital Atölye'de verilen eğitimlerden birinde dahi bulunur. Dolayısıyla kendinize anti SEO uygulamak istemiyorsanız alakasız ve spam sitelerden backlink almayın.
  Sanılanın aksine paldır küldür backlink edinerek SEO Yapılmaz.
  Anahtar kelime sadece backlinklerde kullanılmaz, SEO genel olarak anahtar kelimenin üstüne kurulur. Bir makale yazarken bile anahtar kelime üzerinden ilerleriz. Anahtar kelime yoğunluğu abartılırsa zarar değil fayda getirir.
  Anahtar kelimeler plansız ve yoğunluğu orantısız ise bu şekilde de SEO Yapılmaz.
  SEO'ya destek veren unsurlar doğal oldukları sürece fayda sağlarlar. Siteye bot basarak istatistiklerdeki yapay artışı görüp, egonuzu tatmin edebilirsiniz, Google'u değil.
  Doğal olmayan unsurlardan destek alarak ancak kendinizi kandırırsınız, bu tür faaliyetler ile SEO Yapılmaz.
  On Page SEO Hizmeti l DİJİTAL MEDYA AJANSI | Sosyal Medya Hizmetleri | SEOfficial.com | Google Haritalar Yorum Hizmeti 📍| Hız Optimizasyonu Hizmeti | Zararlı Backlink Temizleme | Yüksek DA - PA Organik Backlink Satışı | TeknikSEO.com