• 10-10-2008, 22:45:13
  #1
  Arkadaşlar, benim bir portfolio sitem var. özel matematik dersi aramasında 3-4 sıralarda çıkıyor. Bu siteme herhangi konu ekleyemiyorum.Siteyi tam olarak bitirdiğimde en fazla 4 sayfa olacak. Bu siteye yazı eklemem pek mümkün görünmüyor. Portfolio sitesine devamlı ne eklenebilirki. Hiç sandbox girmedi.Şu an tek sayfadan ibaret.

  Sitem sanboxa girermi? Girmemesi için ne yapılabilir?
 • 11-10-2008, 00:45:55
  #2
  Üyeliği durduruldu
  sandbox ile geriye düşmek aynı değildir.

  sandbox: belirli bir keyword için cezalandırma, karantinaya almaktır. sandboxa girmek için, google'ın yasakladığı işlemleri yapmış olmanız gerekir. örneğin, doğal olmayan linkler almak, içeriksiz, spam sayfalar oluşturmak.

  geriye düşmek ise, sizin sitenizden daha iyi sitelerin, arama sonuçlarında sizden önce sıralanmasıdır. bir ceza değil, doğal bir uygulamadır.

  sizin konunuz, sandbox değil, geriye düşmemektir. bunun için yapmanız gereken, var olan içeriğinizin kalitesinden emin olmak, rakip sitelerin ekleyebileceği içerikleri, onlardan önce eklemektir. ayrıca doğal backlink gelişimine destek olmalı, kısacası çaktırmadan, doğal gibi görünen backlink gelişimini sağlamalısınız.

  eğer doğal gibi gözüken bir backlink gelişimini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, riske girmeyin ve her şeyi akışına bırakın. bu sayede en azından sandboxa girmeden, siteniz hak ettiği yerde durur.
 • 11-10-2008, 13:05:37
  #3
  teşekkürler.