• 17-09-2008, 22:39:34
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Bi forumda dolaşırken şöyle bi yazı gördüm. Yorumlayabilirmisiniz arkadaşlar ?

  Websiteme yeni linkler almaya devam edeyim mi?

  sandbox süreci sitenize link eklemek için ideal bir zamandır. yeni eklenen linklerin etkisini direk göstermemesini sağlayan bir filtrenin de varolduğu iddia edildiği için sandbox sürecinde yeni linkler eklemek bu iki filtrenin de bir kerede atlatılmasını sağlar. eğer iddia edildiği gibi yeni eklenen linklerin etkisi filtre tarafından gölgeleniyorsa bu linkler etkilerini tam olarak sitenin sandbox’tan çıktığı zaman gösterecektir. gelen linklerin metin kısımlarında güçlü keywordlerinizin bulunduğundan emin olun ve farklı farklı keyword kombinasyonları ile linklerinizi çeşitlendirin.

  diyor..
 • 17-09-2008, 23:49:03
  #2
  Bir çok site açtım bugüne kadar değişik değişik projeler yürüttüm, saçma sapanları da oldu, adam gibi doğru dürüst içeriği olan sitelerimde oldu. Sonuç olarak kopy-paste'yle oluşturulmuş bir siteyi adam etmek imkansız gibi birşey. Şuana kadar hiçbir sitem sonrada sand-box'a girmedi ve neredeyse hiç sand-boxa girmeyen sitemde olmadı hepsi sand-boxu taddı. Sitemi yeni yaptığımda google tamamen indexledikten 1-2 hafta sonra sitemin hitleri tavan yapıyor ve yine yaklaşık 1-2 hafta sonra sitem sand-boxa giriyor. Bütün sitelerim aynı, ilk zamanlar bunu kafama takar projemi bırakır yeni siteye yönelirdim. Ancak şuan bana getirisi olan sitelerimde şu stratejiyi izledim.

  Öncelikle sitemin googledan hangi kelimelerle aranacağını buldum anahtar kelime arşivimi yaptım, ne kadar anahtar kelime varsa hepsiyle ilgili orjinal yazı yazdım ve haftada ortalama 2-3 dizine ekeldim sitelerimi. sonçu olarak sitelerim 2 ay zarfında rayına oturdular. 2 ay sonunda dalgalanmalar, inişler çıkışlar sand-boxlar kalmadı sitelerim yerlerini buldu. Ancak şöyle de birşeyi farkettim. Sitemde ne kadar çok alt sayfa varsa, ne kadar çok kategori varsa, üst sıralara tırmanmakta o kadar çok zorlanıyorum, yani çok zaman alıyor. Örneğin bir araba siteniz var, ilk etapta kendinize 8-10 tane anahtar kelime belirleyin ve onlarda üstlere tırmanmaya çalışın yanı anda 40-50 kelimede üstlerde olmanız imkansız. Neyse zamanım olmadığı için yüzeysel anlatıp geçtim. Bir ara daha ayrıntılı ne demek istediğim istatistikler vererek anlatırım.
 • 17-09-2008, 23:52:47
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Bu yazıda sandbox'ta iken alabildiğiniz kadar link alın diyor. Bu olabilecek birşeymidir ?