• 09-09-2008, 23:23:13
  #1
  Merhaba arkadaslar

  Bundan 8 ay önce bir site açmıştım. Domain 3 senelik bir domaindi ve buna bir site kurdum. Sandbox durumu olmasın diye eski domain seçmiştim ve link değişimi yaptım her gün 3-4 tane ve ücretli linkler aldım pr6-pr5. Çıkmak istediğim kelime çok zor bir kelimeydi fakat 1 ay içinde sıramalaya 35. sayfadan girdim ve her geçen günde sitenin yeri yükseliyordu. Taa ki 11. sayfada 2 hafta kadar demir attı ve sinirlendim siteyi kapattım. Kapattıktan sonra birden 2. sayfanın en üstlerine kadar geldi şaşırdım ama iş işten de geçmişti tekrar açmadım siteyi. Neticede kapalı olunca belli bir süre sonra kayboldu.

  Şimdi ben bu siteyi geçtiğimiz ay tekrar açtım yaklaşık 4-5 ay kapalı kaldı ve yukarılara çıkmak istedigim kelimede çalışmalara başladım fakat nerdeyse 1,5 ay oldu ama ne sıralamaya girebildim nede bir gelişme kaydedebildim.

  Sizce sorun nerde? Google'ın sıralama sistemi mi değişti ? Yoksa siteyi kapatip açmam mı bunda etken oldu. Sonuçta site zamanında ilk sayfayı zorladı bu açıdan bir sorun yok ama şimdi bu kadar uğraş sonunda yerinde sayması sinirlendiriyor insanı. İlk açtıgım zamanki yaptıklarımın aynısını simdide yapıyorum ama bir gelişme yok. Sizlerden deneyimlerinle ve bildiklerinizle fikir belirtmenizi istiyorum.

  Şimdiden teşekkürler
 • 09-09-2008, 23:43:41
  #2
  Ne gelirse başına siniden gelmiş sen sinirlenme
  Şöyle tarif edersek google'nin sana güveni gitmiş ama tekrar siteyi kapatmazsan yakıdan güveneecek ve siteyi sıralamaya alacaktır. Sonra ise yukarıda yapman gereken işleri yapacaksın.
 • 09-09-2008, 23:58:03
  #3
  güzel bir yorum olmus.

  Umarım dediginiz gibi olur. Söz veriyorum google bu sefer kapatmayacagım güvenebilirsin :P