• 29-08-2008, 01:43:16
  #1
  selam arkadaşlar, yaklaşık 2 seneden beri r10.net üyeyim, bir kaç kişi dışında tüm üyeler tertemiz insanlar, paylaşımda bulunan ve site adminlerine teşekkür ediyorum.

  Bende seo'dan backlinkden sandbox'dan felan anlamam, açılan konuları sıklıkla takip ediyorum ama derin olarak araştırmıyorum. Pekde ilgilenmek istemiyorum

  3 sene önce mizah-tr.com adresini almıştım ve hobi olarak internet kullanıcılarına birşeyler sunmak istedim, gözüm yükseklerde de degil.

  şimdi bu Link alımı = backlink = pr = özgün içerik bagıntısı var okuduklarıma göre

  mizah-tr'nin linkleri muslumcu.com insaatbolumu.com mimy.org sitelerinde yaklaşık 4 aydır linklerim duruyor.
  benım içerigim mizah, linkimin oldugu siteler ise müzik egitim blog içerikli siteler, bu sitelerin bana katkısı olurmu yoksa linklerimi kaldırayımmı?

  mizah-tr.com'da 4-5 adet bloglist/toplist bulunmakta, bu siteler bana ne kadar + verir, veya getirisi nedir, toplistleri kaldırayımmı yoksa kalsınmı?

  mizah-tr.com'u kullanarak çapraz link degişimine girsem,google bakımından ne kadar link eklesem olur, belirli bir sınırı varmı, Örnek: 5 tane linkten fazla ekleme gibi, yoksa hiç mi link degişimine girmeyeyim

  Sitemin pr'si son 3 güncellemeden beri 3'dür
  tekil hitim 1k dır

  hiç bir şeye karışmadan böylece devammı edeyim?
  önerilerinizi bekliyorum
 • 29-08-2008, 01:59:55
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Yükselmek istediğiniz kelime muhtemelen "mizah" dır.
  mizah - Google'da Ara 10. sırada yer alıyorsunuz.
  2 yıllık bir site güzel bir kelimede güzel bir yerde sayılır. Hiç abartmadan ve en az pr 3 sitelerden link alırsanız (3 günde 1 tane) gibi. ve pr 3 altı sitelere ise alt kategorilerinizin linki verin.

  anasyfa için: mizah
  komik videolar kategorisi için komik videolar
  tarzında link kasmanızı öneririm. Çünkü wordpress bir siteminiz var. Devamlı hareketli ve içerik değiştiği için, aslında sizi doğal yoldan linkleyecek birisi anasyfanızdaki bir videodan çok kategorideki veya konunun kendi başlığından linkleyecektir. Doğal görünmek açısından nofollow ve dofollow linkleri aynı oranda almanızı öneririrm..

  ayrıca sitenizinde bir kısım optimize edilmesi gerekiyor.

  (: Gece gece bu kadar..
 • 29-08-2008, 02:05:26
  #3
  Sitenizle aynı içerikli sitelerden çapraz (karşılıksız) link alırsanız. Bu linkin size %100 etkisi olabilir. Fakat sitenizin içeriği mizah, siz müzik,eğitim,blog v.b. sitelerden aldığınız linklerin %30 faydası olabilir.
  Sitenize eklediğiniz toplistlerin size bir zararı olmayacağını düşünüyorum. Alacağınız link sayısını kimse bilemez, sitenizle aynı içerikte veya benzer içerikli sitelere her zaman ekletebilirsiniz. Tabi linkinizi ekleyecek siteyi önce kontrol etmek şartıyla sitenin google'da indexli olmasına, anasayfa ve arasayfalarının pageranklı olmasına, domain yaşına v.s. özelliklerine dikkat ediniz. Bilinçli alınan backlinklerin zararı olmaz.