• 28-08-2008, 09:53:32
  #1
  Sevgili Bülent Hiçsönmez Bey,

  Nasıl olsa kimse size ulaşamıyor. Ulaştığında ise Birşeyden haberimiz yok diye cevap veriyorsunuz. ( bu filitre dediğimiz veya sitelerin geriye düşme olayı adı her ne ise işte )

  Allah aşkına siz ne iş yaparsınız ? Kendi oluşturduğunuz ve içerisinde webmaster'lerin tartıştığı bölüme hiç mi bakmazsınız. Peki yeniden değerlendirme isteklerine. Ya yanınızda çalışan elemanlar ne yapar ? Ne diye para alırsınız. Durum hakkında gerçekten bir bilginiz mi yok. Yoksa biliyorsunuzda işinize mi gelmiyor.

  Biz, sorduğumuz sorunun tarafınızdan cevabının bilindiğini düşünüyoruz. Haklı gerekçemiz ise o koltukta olmanız. Şimdi yinede bilginiz yok diyelim ve sizler için araştırma yapalım yorulmayın diye.

  Google Filitreye düştüm şeklinde yaptığımız aramalarda, size ait olan sayfanın ilk sayfadan 1.ci sırada çıktığını söyleyelim. Bilginiz yok belki okursanız, Türkiyede'ki webmasterlerin durumunu görebilirsiniz. Haa yok işim var okuyamam diyorsanız ben alıntı ile vereyim. Zahmet etmeyin.


  1.BÖLÜM
  Buradan Google Amerikaya seslenmek istiyorum .Sitelerimiz herhangibir 
   sebepten dolayı sandBox,Ban,Bom v.s düşüyor.Bu değerlendirmenin daha 
   hızlı yapılmasını ve sitemizin kilitli olduğu konunun hızlı açılmasını 
   istiyoruz. 
   Ticari anlamda benim 35 online satış sitem var ve bu beni şu anda 
   şirketimin kapanmasına kadar gidiyor.Tek beklentim google 
   düzeltmelerini yaptım ve bekliyorum sitemin daha hızlı 
   incelenmesi.Çünkü benim sitem ticari bir site ve google yonergelerini 
   ihlal ettiyse bunun sebebi bağlı olduğum eski optimizasyon 
   şirketidir.benle hiçbir ilgisi yok ve ben istermiydim bu şekilde 
   olmasını. fakat 25.gün oldu ne şirketimin nede personelimizin nede 
   benim dayanacak gücü kalmadı. 
   
  Belki ticari site ile diğer siteler oyun,blog v.s v.s gibi siteler 
   google'nin gözünde aynı bilemiyorum sitemin kilitli olduğu konuyu 
   açmalarını istiyorum mailler atıyorum cevap alamıyorum buradan google 
   türkiye müdürümüz Bülent Hiçsönmez beye'de seslenmek istiyorum bu 
   konuda şirketimize yardımcı olmalarını istiyorum aksi halde şirketim 
   30. günde kapanacak. 
   Saygılarımla
  2.BÖLÜM

  3.BÖLÜM

  4.BÖLÜM

  5.BÖLÜM

  Bu bölümler uzadıkça uzuyor sevgili Bülent Bey. Hatta google.com.tr ye filitre diye yazarsanız, kaç bin kişinin bu dertten müzdarip olduğunu görürsünüz.

  Google Site Yöneticisi Yardım Bölümünde şu cümleleriniz var.

  " Bu gruba üye olan Google çalışanlarının rolleri nedir?
  Biz sürekli gönderileri okuyor, trendleri takip ediyor, ortak sorunları not edip; bu önemli bilgileri Google Arama motorunu daha iyi hale getirebilmek için meslektaşlarımızla paylaşıyoruz. Zaman zaman bizler de gönderi yapabiliriz, ancak buradaki asıl yıldızlar bizlerle fikirlerini paylaşan sizlersiniz. "

  Sevgili Bülent Bey, yukarıdaki cümle sizlere ait. Ortak sorunların not ettiğin trendlerin takip edildiği güzel bir sistem kurmuşsunuz. Bravo. Konu hakkında en azından bunu okuduktan sonra bilginiz olduğunu düşünerek. Birçok webmaster arkadaşımızın sesi oluyorum ve size soruyorum. Nedir bu durum ? Ne zaman biter ? Ne yapmak gerekir ?

  Saygılarımızla
  Google Mağdurları

  Not: Buradan ahkam keserek, sistem adamların, oyun onların kurallarına göre oynanır, onlar daha büyük gücünüz yetmez, yapamazsınız diye cümle kuran arkadaşıma selam ve hörmetlerimi göndererek, at gözlüklerini çıkarmasını tavsiye ediyorum. Mailin hem ingilizcesi hemde türkçe açıklamasına BURADAN Ulaşılabilir. Bu Ceza Sadece Türklere Kesildi Arkadaşlarım.
 • 28-08-2008, 09:56:23
  #2
  İmza Websitesi ÇabukSönen

  Gerçekten Adaletsizliğide Oluyor Googlenin Uğraşıyorsun Didiniyorsun Bi Bakıyorsun Sandbox Allah Yardımcınız Olsun.
 • 28-08-2008, 12:05:46
  #3
  ya arkadaşlar sonuna kadar haklısınız sonuna kadarda hak veriyorum r10.netteki tüm grupların yanında olduğumu herkesin bilmesini isterim ancak şöyle bir durum var bu ticaret ile uğraşan arkadaş alıntısını geçtiğiniz arkadaşın arama kelimelerinde 1. sırada veya 1. sayfadaki ilk 10 site mutlaka vardır hepimizin bildiği gibi peki hiç araştırmamışmı neden ben aşağılara düşüyorumda 1. sıradaki orda kalıyor diye :S gerçekten merak ettim eminim araştırsa ne olduğunu bulacak kendisi... Bakın birde demişki çalıştığım seo şirketinden kaynaklanıyo Google bu konuda insanları zaten uyarmış kimseye güvenmeyin diye hadi güvendin yaptırcan hiçmi araştırmamış :S gerçekten yazık benimde gönlüm el vermiyor ancak iğneyi birazda kendimize batırmalıyız bence...

  Herkese iyi çalışmalar bende şimdi konu ile ilgili Google ı arayacağım
 • 28-08-2008, 12:10:30
  #4
  Aktarma yapamıyorlarmış sadece isme gelen aramaları aktarıyorlarmış öyle diyorlar telefonda destek yok hiçbişi yok anlayacağınız Google türkiye şubesi tamamen fıs hatta fıss + fıss bişi bildikleri yok aslına bakarsanız sadece türkiye şubesi değil hepten fıss bunlar artık kaldıramıyorlar zamanında çok söylemiştim öyle bir zaman gelecekki Google bu işin altından kalkamayacak nitekimde öyle oldu o zaman geldi ve çattı
 • 28-08-2008, 12:11:24
  #5
  Üyeliği durduruldu
  Şu 30 tane eticaret sitesi olan arkadaş bana ulaşsın. 35 sitesini de görmek istiyorum. Eğer 35 taneyse ve cidden böyle bir sorunla karşılaşmışsa, 1 sitesini bu durumdan kurtarabilirim, ücretsiz.

  Fakat 29 tane veya daha azsa, anlarsınız ki işinizi yaptırmak için duygu sömürüsü ve dolandırıcılığı seçenek olarak görmek çok yanlış.
 • 28-08-2008, 12:16:20
  #6
  Yurtseven adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Şu 30 tane eticaret sitesi olan arkadaş bana ulaşsın. 35 sitesini de görmek istiyorum. Eğer 35 taneyse ve cidden böyle bir sorunla karşılaşmışsa, 1 sitesini bu durumdan kurtarabilirim, ücretsiz.
  Fakat 29 tane veya daha azsa, anlarsınız ki işinizi yaptırmak için duygu sömürüsü ve dolandırıcılığı seçenek olarak görmek çok yanlış.
  katılıyorum dostum
 • 28-08-2008, 12:18:19
  #7
  Sevgili yurtseven kardeşim, üstte 1. konuda linki var yazarsan sana ulaşacaktır eminim. Dediğim gibi Google Türkiye, emeğinin hakkını vermeyen, işten anlamayan, telefondan veya mail ile destek vermeyeceğini söyleyen, ama genel anlamda bir açıklamada yapmayan, boş beleş adamlardan oluşmuştur.
 • 28-08-2008, 12:23:46
  #8
  Üyeliği durduruldu
  bu google tr ofisi nerde bulunuyor tam olarak ?
 • 28-08-2008, 12:25:00
  #9
  Dostum 1. sırada çıkıyor aramalarında ama sen yanlış yazdığın için

  Filitreye düştüm değil filtreye düştüm'dür doğru yazılışı