Hızlı giden atın b.ku seyrek düşermiş diye bi atasözümüz vardır. Şimdi bu sözü daha iyi anlıyorum, pagerank kategorisinde en büyük şikayet sırlamalar ve dalgalanmalar hedef kelimesinde ilk 5 de olupda 1 günde ilk 1000 dışında kalanlar, hiti bir gecede 10k lardan 50 ye düşenler ve pr5 değerleri biranda sıfırlananların sayısı oldukça yüksek.

Peki sizce bunu nedeni nedir?

Kendi kişisel görüşüm deneyimlerim sonucu bunun nedeni olarak çok fazla seo tatktiği uygulayarak kısa sürelerde üst sıralara çıkmak ve oralarda kalabilmek için verilen mücadeledir. Üste çıkmak ve orada kalmak için yapılan dürüst yada hileli her türlü çaba belli bir yoğunluğa ulaştığında goole tarafından geri tepiyor ve yukarda yazılı istenmeyen sonuçlar doğuyor.

Bu tür olumsuz sınuçlarla karşılaşmamak için yapılması gerekenler:

1 - öncelikle kesinlikle gerçek bir site kurun adsenseden para kazanma vb. amaçla kurulan içeriği boş siteyi nereye getirirseniz getirin mutlaka düşecektir.

2- Çok fazla link değişimi , etiketleme ve içerik yüklemesinden kaçının.

3- Sitenizi belli sıklıklarla ve düzenli olarak güncelleyin günde 100 konu ekleyip 10 gün hiç eklememektense hergün 4-5 konu ekleyin ve c/p içeriğe girmeyin.

4- sitenize istikrar kazandırın 20 günde sırası değişmese düzenli içeriğe devam edin siteye çok fazla yüklenmeyin google ı yanıltıcı geçici hilelere başvurmayın.

5- Son olarak ptc vb gibi sahte hit gönderen programlardan uzak durun.

Kolay gelsin...