• 18-08-2008, 17:21:08
  #1
  Bir pazar sabahıydı, karlı değildi ortalık... Üstelik en güzel hit gördüğümüz bir zamanda Google amcamız, Türkiye'deki Bomb sandbox, google filitre veya adı her ne ise, koydu o kervana tüm siteleri...


  Nasıl biliyorduk bunun olduğunu; googleye sitemezi yazıyoruz, 1.sayfada ilk sırada problem yok, extremeye bakıyoruz hit yok imagesten, yani resim aramalarından gönderiyordu hitlerini..

  İmages hitleri googleye biraz pahallıya oturdu arkadaşlarım, zira images aramalarından sitelere akın eden ziyaretçiler, adsense gibi büyük bir kuruluşa reklam veren kişilerin reklamlarını tıklamıyordu. Şöyleki; 5 k hitli aramalardan düşmüş ve ziyaretçileri sadece images'ten gelen bir sitenin 2 dolar gibi komik bir geliri oluyordu.


  Cumartesi günü, sitelerim extreme sonucuna göre sabah saat 9 sularında filitreden kurtuldu.. Allaaah bi sevinç bi nida. Herkese sigara aldım girdi 30 ytl

  Çıkmamıştı siteler, sadece google sitelere ziyaretçi göndermeye başlamıştı. Eee ne sebepten ? Şu sebepten arkadaşlarım, Google Türkiyede filitreye aldığı ve adsense kullanan sitelerden bir kaç günde baya ciddi yaralar aldı. Gelir kapısı kapandı. Onlarda images yerine normalmiş gibi tıklandığında sitenin sitelerimizin açıldığı organiğe benzer kişiler göndermeye başladı, 5 k imagesten gelen kişilerin tıklamada site sahibine bıraktığı para 2 dolarken, 4 k bu şekilde gönderdiği hitten 10 dolar civarı vermeye başladı.

  Bişey anlamadınız dimi Google yine kendini düşündü, tabiki bu durum site sahiplerine de yarayacaktır ( en azından bana yaradı )

  Evet arkadaşlarım durum aynen böyle. Hitler yerlerde ama gelirler çok azda olsa toparlandı. Eee ne olacak şimdi halimiz ?

  Sevgili kardeşlerim, her halukarda sitelerimizin çıkması için 1-3 ay kesinlikle bekleyeceğiz. Ne yeniden değerlendirme, ne link alımı, hiç birşey sitelerimizi hemen düzeltemeyecek. Haa mecbur bekleyeceksek ne yapacağız. Olabildiğince rutin işleyen şekilde konular açılacak, özgün olursa iyi olur. Titleler düzenlenecek, keywordslarda öyle... Ve kesinlikle link alınmayacak. Yani tertemiz olacağız ve bekleyeceğiz yeni gelinin evinde kocasını beklediği gibi Biraz amiyane oldu ama aynen öyle..


  Bu duruma çok kızmış olsakta, aslında tek sayfalı spam sitelerden kurtulacağız arkadaşlarım. Türkiye sitelerinin daha temiz olacağı kanaatindeyim. Bir hususa daha değinmeden geçemeyeceğim... Birbiri ile aynı içeriğe sahip aynı konulara sahip iki sitem var bu sitelere hiç bir şekilde link almadım serverları ayrı, ama konular tıpatıp üyeler hık demiş birbirinden çıkmış Bu iki siteme hiç birşey olmadı arkadaşlarım... Şunu söylemek istiyorum kopya içerik diye bas bas bağıran, yok özgün içerik diye bağıran arkadaşlarım bence yanılıyorlar. İsteyen kişiye ispat için özelden site isimlerinide verebilirim.

  Neyse baya bi konuştuk umarım konuşmalarım içinde bağzı kişilerin sorularının cevabını barındırıyordur. Umarım en kısa zamanda büyük emek vererek oluşturduğumuz sitelerimiz eski hitlerine kavuşurlar Üç aydan önce olacağını hiç bir şekilde düşünmüyorum ( 1-3 ay ) giren çıkan arkadaşlarımız var...

  Herkese iyi günler diliyorum.
  MuratCabukS
 • 18-08-2008, 17:25:54
  #2
  Üyeliği durduruldu
  yoldan kız çevirip evlenirim hayatımın riskini alırım,ama google ile iş yapmam,farklı anternatif yolları düşünülmeli.Kimsenin kalp krizi taşımasını istemeyiz.Kısaca Sanaldan kazandıgımızı Reele dökelim,daha fazla kazanacagımız kesin,bir algoritmanın içinde kaybolmak ve hayatını bundan kazanmaya adamak kadar saçma bir şey yok...+1 güzel yazı
 • 18-08-2008, 17:33:18
  #3
  google'yi ikincil kazanç olarak belirleyin bu sayede hem iyi paralar kazanırsınız hemde banlanınca o kadar üzülmezsiniz
 • 18-08-2008, 17:37:33
  #4
  Keşke, kendi adıma şunu söylüyorum. Keşke sitemi adsenseden banlasaydı vardı çözümü ama bu yaptıklarının çözümü yok 3 ay beklemekten başka
 • 18-08-2008, 19:49:31
  #5
  Türk webmaster larını bitirme bezdirme isyan ettirme politikası dini sitelerimi kandil gecesi fişledi sonrada belli süreler hit gönderiyor belli süreler göndermiyor 2 gündür gece 4 de siteler düzeliyor gündüz 16 da geri bozuluyor yapbozo lduk
 • 18-08-2008, 20:11:34
  #6
  affınıza sığınarak hiçbir şey anlamadığımı söylemek istiyorum. tek anladığım tıklama başına gelirlerin arttığı. 1-3 ay dediğiniz sitelerimizin google arama sonuçlarına tekrar girebilmesi için gereken süre mi? yani google'ın arama algoritmalarını değiştirmesinden mi kaynaklanıyor bu?
 • 18-08-2008, 22:47:20
  #7
  Bende filtreye takıldım senin gibi. ama mantığını hala çözemedim. Link almadığım, etiket desen hiç yok, title normal, kısmen özgün içerik olan yerel portal sitem filtreye takıldı. Aynı anda 6 sitem bu filtreden etkilendi. Şuan sadece bekliyorum. Nasıl iş anlamadım.
 • 19-08-2008, 05:40:49
  #8
  bekle bekle nereye kadar hitler sürünüyor anca resim arıyolar
 • 19-08-2008, 10:35:43
  #9
  oski_life adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  affınıza sığınarak hiçbir şey anlamadığımı söylemek istiyorum. tek anladığım tıklama başına gelirlerin arttığı. 1-3 ay dediğiniz sitelerimizin google arama sonuçlarına tekrar girebilmesi için gereken süre mi? yani google'ın arama algoritmalarını değiştirmesinden mi kaynaklanıyor bu?
  Bu algoritma değiştirmekten ziyade, googlenin spam diye adlandırılan tek sayfalı sitelerin önüne geçme çabası. Başaracaklarda, kurunun yanında yaşta yanıyor bi şekilde, birşey anlamamanız normal kimsenin anladığı yok tam olarak zaten... bu arada evet 1-3 ay arasından önce siteler eski yerini eski hitini alamayacaktır. Görünen o.