• 27-02-2013, 10:40:06
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Son zamanlarda kayıtlarımızı gözden geçirirken AdSense hesabınızın
  AdWords reklamverenleri için önemli bir risk oluşturduğunu fark ettik.
  Hesabınızın yayıncı ağında tutulması reklamverenlerimiz açısından
  gelecekte mali açıdan zararlı olacağından, hesabınızı devre dışı
  bırakmaya karar verdik.

  Diye devam eden bir mail aldım az önce.Herhangi bir kural ihlali yok kendi kafasına göre hesap kapatıyor.Bunun bir çözümü var mıdır acaba ?
 • 27-02-2013, 10:47:32
  #2
  Hocam buna benzer bir çok konu her gün forumda açılıyor. Benim suçum yoktur diye inanın bir şey yok. 2 Yıldan uzun süredir AdSense hesabı kullanıyorum. Hesap kapatılma gibi durumla bir kez olsun karşılaşmadım.

  Eğer uzun süre AdSense'den ekmek yemek istiyorsanız öncelikle kuralları iyice öğrenmenizi tavsiye ederim.

  Umarım söylediklerimi yanlış anlamazsınız, iyi günler dilerim.
 • 27-02-2013, 10:50:50
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Hocam bende daha önce birçok kez kullandım adsense ilk defa kapatıldı.Herzamanki yaptığım şeyleri yapıyodum.Güncel yazı ekliyorum siteye hepsi o.Neden böyle birşey oldu anlamadım
 • 27-02-2013, 10:59:10
  #4
  siteyi pm ile yollar mısınız?
 • 27-02-2013, 11:06:57
  #5
  Öncelikle geçmiş olsun. Benim düşünceme göre hesap kapatmaların tek sebebi kural ihlali değil. Sitenizin hitap ettiği kitleye uygun reklamlar alınamaması ve bundan dolayı sitenizde alakasız reklamlar çıkması durumunda reklam verenlerin uğrayacağı zararlar olabilir.

  Google sadece kural ihlallerinde hesap kapatma yapsaydı eğer eminim bunun için tüm yayıncılara mail gönderirdi(sitenizde şu sorunlar var gibisinden). Bir çok arkadaşımıza da geliyor bu tarz mailler. Açıklama yapamadığı veya açıklanmasının anlamsız olacağını düşündüğü durumlarda böyle üstü örtülü bir gerekçe ile hesapları kapatıyor. AdSense politikalarında Hesap Kapatma hakkımızı gizli tutarız maddesi de bu yüzden olsa gerek.

  Bu yazdıklarım tamamı ile benim düşüncelerim. Belki bunların hiç biri doğru değil, belki de tamamen farklı kriterlere göre değerlendiriyordur.

  Tekrar geçmiş olsun
 • 27-02-2013, 17:31:18
  #6
  Üyeliği durduruldu
  acaba sitenizde reklam gilizlik politikası mevcut mu ?
 • 27-02-2013, 17:41:00
  #7
  Üyeliği durduruldu
  Merhaba;

  Gizlilik politikası veya reklam verenleri düşündüğü için olmuyor bunlar.

  birincisi nasılsa kimse google ya hesap soramadığı için kendi çıkarları doğrultusunda hareket ederek ister şartlara uy ister uyma hesabı kapıyor.

  NOT: google senelik cirosunu 30/40/50 milyar dolarlar ile ifade ediyor bu para nasıl toplanıyor 1 kapatılan hesaplarım ciroları kasaya aktarılıyor 2 reklam verenlere iadesi söz konusu bile değil. 3 google türkiye office de çalışan veya googlede modetarörlük yapan uyanık o. çoçukları defalarca yayınlandı google türkiye office de çalışan veya moderatorlük yapanların kendilerine ait illegal sitelerde nasıl adsense yanyınladıkları ve ayda 10 binlerce doları çebe indirdikleri.

  sonuç olarak kafa yormanıza gerek yok kıçımızı googleye döndüğümüz sürece oda bunu fırsat bilip bizleri çükmeye devam edecektir.

  bizler insan olsak bağlı ve birlik olsakda google ile ilgili tüm uygulamaları hatayımızdan ve tr sınırlarından çıkarabilsek. böyle bir derdimiz veya tasamız olmaz..

  google adsense hesap demek ne kadar şartlara uysanda bir gün o hesap kapatılmasını yaşayacağınız anlamına gelir..

  bu en basit matematik denklemi ile aynıdır..

  2+2 = 4 eder gibi..