• 20-02-2013, 14:50:21
  #1
  Üstadlar dahan önce defalarca açılmış olabilir ama aradım bulamadım.

  Adsense reklamlarını iframe ile çağırsak daha iyi olurmu?

  örnek: xxx.com/adsensereklamlar sayfasında 300x250, 728x90 ve diğer reklamlar alanlarını iframe ile çağırsak sizce nasıl olur?

  Şimdiden teşekkürler..
 • 20-02-2013, 14:56:28
  #2
  valla hocam sakat o işler sanki bildiğim kadarıyla.
 • 20-02-2013, 15:03:22
  #3
  İframe içerisinde kod kullanımı yasaktır diye bir kural yok benim bildiğim. Burada amaçta önemli. Adsense kurallarını ihlal eden bir şekil ile kullanacaksanız bu sıkıntı.

  Ve Şunuda eklemek istiyorum. Umarım faydası olur.
  Alıntı
  Geçmişte iframe kullanımıyla ilgili olarak çok soru gelmiş ve ben de google yardım kaynaklarını referans olarak "sayfalarınızda bazı zorunlu durumlar hariç iframe kullanımı önerilmez" şeklinde yazmıştım. Bunun anlamı şu idi: iframe kullanımı yasak denilemez ancak kullanımı sınırlı tutulmalıdır. Şimdi konuyu biraz daha netleştireceğim ancak iframe'nin adsense açışından kullanım biçimiyle ilgili sorularınızın yanıtlanması işini konuyla ilgili arkadaşlara bırakacağım.

  iframe ve yanlış kullanım: iframe genellikle bazı sosyal paylaşım sitelerinde; HTML kodlarına erişim izni olmayan kullanıcılar tarafından ve ilgili sitenin şirket yönetiminin izni dışında adsense reklamları yayınlamak için kullanılır. Bu yanlıştır. Site sahibinin ve isletme sahibinin onayı dışında bir sayfada iki ya da daha fazla reklaM kodu olamıyacağı için veya reklamın çekildiği sayfa içeriksiz olduğu ve boş sayfada reklam yayınlanamıyacağı için vs. sebeplerle ban sebebi de olabilir.

  iframe kodu doğru kullanım: Android işletim sistemi ile çalışan cep bilgisayarlarında siteye embed koduyla flash dosya yüklediğinizde flash video, doküman benzeri dosyalar görüntülenemez. Bu gibi durumlarda (örneğin android işletim sistemiyle çalışan mini cep bilgisayarlarında) reklam yayıncılığı yapıyorsanız flash dosyaları iframe ile yüklemekten başka çareniz yok. Yani bazı sistemlerde yaygın kullanılan bazı gömme kodları desteklenmiyor.

  Yazı sahibi:Google Forum Tevfik Elçioğlu ' a ait bir yazı.
  Ve yine R10 eski Tarihli bir konu:

  https://www.r10.net/google-adsense/42...du-okutma.html
 • 20-02-2013, 16:18:38
  #4
  Üşenmeyip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İframe kullanmak riskli olduğunu anlamış oldum..
  tekrardan teşekkürler..