• 11-02-2013, 13:53:48
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Selamlar Arkadaşlar;

  Bir çok kişi site açıp hit alamamaktan/gelişememekten , bir çok kişide google banlanmalarından şikayetçi.Şuana kadar açtığım her siteyi günlük minimum 3 dolar kazanacak seviyeye getirdim ve bugüne kadarda hiç banlanmadım.(Tabi ki şuana kadarda hiç 20k-30k gibi rakamlarda almadım kimseyi kandırmak istemem)

  Belirteyim İngilizce içerikli siteler üzerinde çalışmaktayım.

  Tabi bunu yaparken bir çok şey tecrübe edindim.Çoğu kişiye dikkat ediyorum açıp para kazanmayı hedefledikleri sitenin alt yapısını/pluginlerini geçtim tasarımı bile gerçekten çok başarısız.

  Gelelim Benim verdiğim hizmete;
  * Öncelikle Temamızı Seçiyoruz (Örnek verdiğim adresler temaları görebilseniz diye yüklenmiştir. 2. tema ücretli satılan(39 dolar) bir temadır , onu seçtiğiniz taktirde lisanslı olarak kurulumunu yapacağım. 1. tema ise free bir temadan bozmadır. Free halini indirmek isteyenler buradan indirebilir Tasarımsal olarak değişilik yapıldığı gibi, iç yapısıda değiştirilmiştir, Resimler temadan seoludur ve başka bir çok şey değiştirilmiştir.
  Tema 1 - Tema 2

  * Eklentiler

  * Wp de eklentiler tamamen deneyim,tecrübe, deneme ve yanılma işidir. Bugüne kadar deneye,deneye bulduğum birbirine en uyumlu ve hit açısından işinizi kolaylaştıracak birbiriyle çakışmayan eklentileri kullanacağım, (örnek vermek gerekirse, daha önce bu çakışmadan dolayı yaklaşık 2-2.5 hafta + hatrı sayılır bir para kaybetmiştim, SQL de loop meydana gelmekte ve gün aşırı site kapanmaktaydı vb.)

  * Seo eklentisi ve ayarlarının yapımı

  * Sitenizdeki içeriği korumak adına bir eklenti

  * Sosyal Medyada(bizim Türk'lere göre sosyal medya twitter facebook ancak yabancı kaynaklı hit ve markalaşma isteğiniz varsa bunu çok farklı kullanacağız) Paylaşım için eklenti kurulumu

  * Sitemap Eklentileri ( İçerik Ve Resim)

  * Resimlerden ek bir hit için pinterest eklentisi kurulumu

  * Site içi linkleme için Her post altında alakalı postları gösterebileceğimiz bir eklenti

  * Yine site içi linkleme ve ziyaretçiyi sitede tutabilmek için sayfa altına indiğinde sağdan alakalı postları çıkaran ayrı bi eklenti (sitenizin renklerine uyumlu şekilde css leri editlenecek)

  * Sitenizdeki resimleri açarken görsel kolaylık için Jquery eklentisi

  * Sitenizin Hızlı Açılması için Cache eklentisi

  * Resimlerde üst sıralara çıkmak için başka bir seo eklentisi kurulumu ve ayarları

  * Twitter hesabı açılımı , Site konusuyla ilgili takip etme / takip alma işlemi

  * Twitter Hesabının siteye bağlanması ( Her post girildiğinde etiketleriyle birlikte twitterda paylaşılır)

  * Feed Burner'a feedlerinizin kaydı + İçerik koruması ile birlikte , birisi feedlerinizden bot ile içerik çekmeye çalışırsa sitesinden backlink alırsınız

  * Yabancıların sıkça kullandığı sosyal paylaşım ortamlarına oto post , Her konu açıldığında stumbleupon,delicious gibi Bir çok yabancı sitedeki alakalı konuya post'daki taglarınız ile birlikte imleme yapar. (1 keresinde 5k Hit aldığımı hatırlıyorum bir konudan, biraz da şans meselesi, bazen dikkat ediyorum 500-600k hit alanlar var hemde özgün olmayan bir konudan)

  * 1 adet paravan blog açılıp site oraya bağlanır her post açıldığında blogspot dan açtığınız blog a da aynı içerik girilerek imleme yapılır. (ben bunu herkesin yaptığı gibi tek siteyi 5-6 bloga baglamıyorum da, 5-6 siteyi tek bir blog a bağlıyorum, Bana kalırsa daha faydalı, birde blog'a reklam koyarak ordan kazanma ihtimalınız var.)

  * Google Privacy Policy = Son Adsense güncellemesinden sonra bir çok kişi bu kuralı uygulamadığı/bilmediği için ban yedi, bilginiz olsun sitede adsense kullanıyorsanız , kullanıcıların çerezlerinden faydalanıp ona göre reklam çıkarılacağı için bildirim yapmanız gerekli, Footer kısmına gerekli privacy policy linkinin konulup içeriğin girilmesi.

  * Permalinks kısmının ayarlanması ( Seoya en uygun şekilde sitelerinizin linklerinin ayarlanması)

  * Ping Servislerinin ayarlanması (Wordpress in altyapısında olan bir özellik, konu girdiğinizde çeşitli ping servislerinden pinglenmesini istersiniz ve konuyu pingletirsiniz böylece arama motorlarından hızlı index alırsınız. En uygun 10larca ping servisi için ayarlama yapacağım)

  * Google webmaster tools'a kayıt (bilmeyen varsa bunu ben anlatacağım, kendi bilgisayarımdan bu işlemi yapamam (ileride herhangi bir tarafın adsenseden banlanması sonucu, googlenin hesabı ilişkilendirip diğer tarafıda banlaması ihtimalina karşı)

  * Google webmaster tools'a resim ve içerik Sitemaplarının gönderilmesi

  * Draft'tan belli aralıklarla post atıp sitenizi güncel tutmaya yarayan pluginin kurulması,Normalde max. 1 günde 1 atacak şekilde ayarlanıyor ancak kodlarla oynayarak istediğimiz süreleri ayarlayabiliyoruz.

  * Sektör ile alakalı İngilizce 5 adet makale + Resim (İçerik)

  Kısacası Kendime yaptığım sistemin aynısını uygulayacağım, 5 dakikalık iş diyip geçecek arkadaşlara söylüyorum, Ben işi değil (ki aslında en az 2-3 saatimi alacak bi iş) , tecrübemi satıyorum. Bugüne kadar bu şekilde giderek günlük güzel paralar kazanan siteler ortaya çıkardım.İşe yaracağını biliyorum

  Bende bu sistemin aynısını kurup, 1 hafta sabahlayarak draft post giriyorum. 5 ay siteye bakmıyorum bidaha. O parasını kazanıyor.

  İngilizce Dekorasyon Alanında, aynı bu şekilde bir çalışma yapıp 2.5 ay kadar önce açtığım bir sitenin Hit İstatistiği (11.02.2013 Saat 00:00 İtibari ile , yani 5 saatlik grafik henüz(3-4 Aydan önce google image dışında , google text aramalarından hit almak çok zordur.Bu işlerle uğraşanlar bilir, Girişlere , sitede geçirilen süreye ve çıkma oranlarına dikkat, )  Güncelleme
  06 Mart 2013 tarihinde alıp , 12 Mart 2013'de(1.5 aylık) aynı sistem ile açtığım ingilizce dekorasyon sitesi


  Hiti günlük 300 u buluyor, (1.5 ay önce bunun gibi 4 tane site açtım,2 tanesinin hiti 300 ü geçiyor,1 tanesi 150-200 arası, diğeride 120-170 arası)

  1.5 Aylık bu sitenin gelir grafiği (1.200-1.700 gösterim nasıl oluyor, 300 hitli sitede diyecek olanlara, sayfa gösterimi 400-500 arası,her sayfada 3 reklam var, 3 x sayfa gösterimi - Net kazanç En sağdaki bölümdür )
  Fiyatlandırma : 200 TL
  Ekstra : Eğer içerik girmede probleminiz var ise;
  50 Draft İçerik : 50 TL
  100 Draft İçerik : 75 TL ile içerik girilir. Eklenti ile günlük istediğiniz kadar postlattırabılırsınız.

  Forum Dışı : msn. alfindogtown@hotmail.com
  mail: info@plustre.com
 • 12-02-2013, 01:03:26
  #2
  Üyeliği durduruldu
  1 iş alındı , alımlar devam ediyor.
 • 12-02-2013, 11:35:48
  #3
  Hayırlı satışlar.

  Satışla ilgili değil ama bir sorum olacak.
  taslak yazıları otomatik yayınlarken hangi eklentiyi kullanıyorsun.
 • 12-02-2013, 14:32:45
  #4
  Üyeliği durduruldu
  makinist99 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hayırlı satışlar.

  Satışla ilgili değil ama bir sorum olacak.
  taslak yazıları otomatik yayınlarken hangi eklentiyi kullanıyorsun.
  https://www.google.com.tr/#hl=tr&saf...w=1366&bih=667
 • 12-02-2013, 21:10:35
  #5
  aa google ile arama yapılabiliyormuş bunu öğrendiğim iyi oldu!
 • 12-02-2013, 22:57:14
  #6
  Üyeliği durduruldu
  makinist99 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  aa google ile arama yapılabiliyormuş bunu öğrendiğim iyi oldu!
  ilk arama sonucundaki plugini kullanabilirsiniz
 • 14-02-2013, 00:57:46
  #7
  Çok ilgili ve anlayışlı bir arkadaş. Çalışması ve samimiyeti için teşekkür ediyorum. Hizmet almayı düşünen arkadaşlar kesinlikle pişman olmaz

  İyi çalışmalar Savaş Abi
 • 14-02-2013, 06:12:45
  #8
  Üyeliği durduruldu
  UyKuCu_06 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Çok ilgili ve anlayışlı bir arkadaş. Çalışması ve samimiyeti için teşekkür ediyorum. Hizmet almayı düşünen arkadaşlar kesinlikle pişman olmaz

  İyi çalışmalar Savaş Abi
  Yorumlar için teşekkür ederim =) Umarım 1-2 ay sonra güzel haberlerle gelirde tam referans olursun =)
 • 14-02-2013, 23:33:22
  #9
  Defalarca bu konularda ve başka konularda yardım aldım.
  El attığı site profesyonelleşiyor gerçekten.
  Karşılıklı yardımlaşırken şunu farkettim: "bu kişi ile her iş yapılır ve bu kişiye her iş yaptırılır."
  Sonuna kadar kefilim ve her işini destekliyorum...
  Ayrıca gerçekten başarılı bir konu olmuş. Daha sonra bir kaç site için hizmet alacağım.

  Saygılar