• 09-01-2013, 21:48:09
  #1
  Merhaba arkadaşlar,

  Bir sayfada birden fazla kullanıcıya ait reklam kodu kullanılabilir, bu durum kurallara aykırı değildir.

  Birçok kişinin sorduğu sorulardan bir tanesidir. Örnek olarak bir kaç arkadaş bir site açtınız ve herkesin bir AdSense hesabı var. Herkes kendi reklamlarını aynı siteye eklemek istiyor. Bu şu aşamada mümkündür ekleyebilirsiniz.

  Lakin sonuçları sıkıntı yaratabilir.

  Bu site bir kural ihlali sonucunda hesabın kapatılmasına yol açarsa bu sitede reklam birimi bulunan bütün hesaplar banlanmış olacak.

  Bu da çok önemli bir risk teşkil edecek. Sitede reklam birimi bulunan yayıncılar, kendi hazırladıkları sayfalara kendi reklam birimlerini koysalar ve Google Politikalarını ihlal etmeseler dahi diğer bir sayfadaki kural ihlali sebebiyle hesaplarının kapatılması riskiyle her zaman karşı karşıya bulunabilecekler.

  Herkese bol kazançlar.
 • 09-01-2013, 22:31:30
  #2
  güzel bi konu hocam,soran çok oluyor bunu.geçenlerde bi arkadaş mesaj atmıştı bunla ilgili açıkladım senin söyledigin gibi fakat arkadaş yanlış anlamış,1 sayfaya iki farklı adsense yerleştirebiliyorsak iyiymiş dedi.1 sitede farklı adsense kodları olabiliyor ama 1 sayfada farklı adsense kodu olmaz.seninde söyledigin gibi herkes kendi hazırladıgı sayfaya kendi kodunu ekleyip içeriginden para kazanabilir.yeterki kodlar aynı sayfaya eklenmesin,çakışmasın.bi taraftanda diger adsense hesabı yüzünden banlanmayı göze almak gerekir tabi,haklısın.
 • 10-01-2013, 14:13:48
  #3
  Aynen öyle önemli bir konudur. Hatta ve hatta devrim niteliğinde denebilir.
 • 10-01-2013, 15:05:51
  #4
  Teşekkürler bilgilendirme için. Ayrıca şunu da ekleyelim bazı yerlerde , forumlarda kullanıcıların eklediği adsense kodu ile aynı sayfada ve en üstte sitenin de adsense kodu olabiliyor. Yani yazının bulunduğu yerde yazanın adsense'i + sitenin adsense'i şeklinde. Ancak bu istisnadır ve bu durum büyük (premium olmasa bile) sözü geçen yerlerde kullanılan bir sistem.

  Bence bir sitede birden fazla adsense riskli.
 • 10-01-2013, 19:22:12
  #5
  Tanıtım Yazısı & Backlink
  Bilgilendirme için teşekkürler hocam..
 • 09-02-2013, 03:09:43
  #6
  Google'ın birkaç yıl önce aynı sayfada tek hesaptan 3 adet görsel reklam biriminden fazla ve farklı hesaplardan reklam yayınına izin vermiyordu. Son güncellemelerle birlikte kontrol edilebilirliği artan veri akışına dayanarak illegal tıklama tespitleri ile beraber bunun önüne geçebildi. Dilerseniz süpersonik tıklama taktikleri kullanın.

  Aynı sayfada 5 farklı hesaptan 2'şer adet kullanın toplamda 10 adet reklam birimi olsun fakat bunu yaparken yine kurallara uymalısınız. Aramalarda sizi ön sıralara çıkarmak için 200 sinyalden yararlanan bir sistemde 1 adet sayfadaki 5 farklı hesabı tespit edemeyeceğini söyleyemeyiz herhalde. Kaldı ki hesaplar farklı kullanıcıların pub ID'leri ile yayınlanıyor. Böylelikle gösterim verileri aynı olsa da tıklama verileri farklı olacaktır. Bunu ayırt edebilen bir sistem olmasaydı aynı sayfada farklı hesap kullanımına izin vermezdi. Yasaklanan reklamınız olursa hemen o bölgede olan reklam biriminin yerleşimini dikkate alarak diğer hesaplarda daha temkinli olursunuz. Tüm diğer reklam yayınlama kurallarının üstüne şunu da ifade etmeliyim; tıklamaya yönelten yada mecbur bırakan davranışlar sergilenmemeli, mümkünse reklamlar birbirinden uzaklaştırılmalı, sayfa yerleşimi 5 adet hesabın reklamlarına uygun hale getirilmeli. Bu sayede risk koşulları azalmış olur. Risk farklı hesap reklamlarının aynı sayfada durması değil, sayfanızın içeriği ve kurallara uyup uymamasıdır. Zaten ödeme alıyor olduğunuz bir hesabınız varsa ve herşey kurallara göreyse farklı hesaplardan reklam yayınlamanızda hiçbir sakınca yoktur.

  Örneğin aşağıdaki linkte bulunan web sayfasını incelediğinizde (2/9/2013 tarihinde benim gördüğüm ) 6-7 bazen 8-9 adet google reklam birimi yer alıyor. Yaklaşık 4-5 aydır reklam sayılarında düşüş olmadı. Belkide bunlarda sınırsız "adsense hesabı" var yasaklandıkça bir başkasını koyuyorlar

  Reklam sayılarının değişken olmasının sebebi siteye kişisel reklam alıyor olmaları. F5 yaparak google reklam birimlerinin aynı sayfada buluştuğunu görebilirsiniz.
  Örnek: http://www.burclar.gen.tr/boga-burcu.html


  Bir Google Çalışanı;

  Alıntı
  Merhabalar,

  Bir sayfada birden fazla kullanıcıya ait reklam kodu kullanılabilir, bu durum kurallara aykırı değildir.

  Teşekkürler,
  İlgili Sayfa : http://productforums.google.com/foru...tr/t6-ZH2vy1sE
 • 07-11-2014, 19:13:19
  #7
  Peki birşey soracağım konuyu horlatmış gibi oluyorum ama

  1 Adsanse hesabını birden fazla sitede kullanabilir miyiz?
 • 07-11-2014, 23:08:17
  #8
  Belorin adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Peki birşey soracağım konuyu horlatmış gibi oluyorum ama

  1 Adsanse hesabını birden fazla sitede kullanabilir miyiz?
  Daha önceden banlanmamış tüm sitelerinde kullanabilirsin.