• 04-11-2007, 22:25:20
  #1
  https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=69807 adlı üyeden alıntı:

  Yeni Reklam Yönetimine Genel Bakış Geçmişte bir kez olsun reklam kodu oluşturduysanız, son özelliğimizin hesabınıza getirdiği birtakım değişiklileri fark edebilirsiniz. Bu yeni reklam yönetimi özelliği aralarında reklam boyutunun, renklerin ve kanal ayarlarının da bulunduğu bir AdSense birimi hakkındaki ayrıntıları sunucularımızda saklamanıza olanak tanır. Bu ayrıntıları sayfalarınızdaki reklam kodunda değil sunucularımızda saklayarak, hesabınızdan sayfalarınızdaki AdSense birimlerinde değişiklik yapabilirsiniz.
  Yeni reklam yönetimi özelliği ve bunun sizi ne şekilde etkileyeceği hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıdaki bölümü okuyun.
  Reklamları oluşturma şeklimde nasıl bir fark olacak?

  Size, değişiklikleri doğrudan sitenizde görmek için hesabınızda özelleştirip güncelleyebileceğiniz yeni AdSense birimleri oluşturma seçeneği sunuyoruz. Yeni bir AdSense birimi oluşturduğunuzda reklam biriminin ayrıntıları (örneğin renkler ve kanallar) AdSense hesabınızda depolanır. Böylece reklam yönetimi çok daha hızlı ve kolay hale gelirken bir AdSense birimi üzerinde reklam kodunu yeniden yapıştırmak veya sayfa üzerinde yeni değişiklikler yapmak zorunda kalmadan istediğiniz değişikliği yapma olanağı kazanmış olursunuz. Reklamları hesabınızdan yönetme seçeneğinin AdSense için şimdilik yalnızca içerik ve tavsiye birimlerine yönelik olarak kullanılabileceğini unutmayın.
  Bir AdSense birimini nasıl oluşturabilirim?
  Hesabınızda yönetebileceğiniz yeni bir AdSense birimi oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayın. (Daha önce kod oluşturmuş olanlar için ilk birkaç adım oldukça tanıdık gelecektir.)
  1. http://www.google.com/adsense sayfasından hesabınızda oturum açın.
  2. AdSense Kurulumu sekmesinin altında, Reklamları Al bağlantısını seçin.
  3. Ürün olarak İçerik İçin AdSense'i seçin. Yeni AdSense birimleri şimdilik yalnızca İçerik için AdSense'e yönelik olarak kullanılabilir.
  4. Tıpkı geçmişte yaptığınız gibi reklamınızın türünü, biçimini, renklerini ve kanallarını seçin.
  5. AdSense biriminize aklınızda tutabileceğiniz bir ad verin. Güncelleme yapmak isterseniz gelecekte kolayca bulabilmeniz için AdSense biriminin yerleştirileceği siteleri, sayfaları veya yerleri eklemenizi öneririz.
  6. Gönder ve Kodu Al seçeneğini tıklayın.
  7. Yeni oluşturulan kodu kopyalayıp sitenize yapıştırın.
  Mevcut AdSense birimlerimi nasıl yöneteceğim?
  Oluşturduğunuz bir AdSense birimini yönetmek için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları uygulamaktır:
  1. http://www.google.com/adsense sayfasından hesabınızda oturum açın.
  2. AdSense Kurulumu sekmesinin altında, Reklamları Yönet sayfasını ziyaret edin.
  3. Bu sayfada, yakın zamanda oluşturulmuş veya son 7 günde gösterim almış etkin AdSense birimlerinin bir listesini göreceksiniz. ('Etkin olmayan AdSense birimlerini göster'in yanındaki onay kutusunu seçerek eksiksiz bir listeyi görüntüleyebilirsiniz.) Güncellemek istediğiniz AdSense birimini seçin.
  4. Önce bu birime ait ayarları değiştin, ardından değişikliklerinizi görüntülemek için önizleme özelliğini kullanın. Değişikliklerinizi kaydedin.
  Değişikliklerinizi kaydettiğiniz zaman, değişiklikleriniz bu AdSense biriminde, bu AdSense birimine ait kodu içeren sayfaların her birinde görünür. Sunucularımızın değişikliklerden haberdar edilmesinin ve bunu sayfalarınıza yansıtmasının genellikle 10 dakika sürdüğünü unutmayın.
  Zaten sevdiğim bir reklam birimi varsa ne olacak? Tekrar tüm kurulum aşamalarından geçmem gerekir mi?
  Kullanmaya devam etmek istediğiniz mevcut reklam birimleriniz varsa, reklam ayarlarını ve renkleri seçme işlemlerinin tamamını tekrar gerçekleştirmeniz gerekmez. Bunun yerine, kodu içe aktarma seçeneğimizi kullanarak reklam kodunuzu hesabınızda kolayca yenileyebilirsiniz.
  1. Sitenizdeki güncellemek istediğiniz kodu bulun ve kopyalayın.
  2. AdSense hesabınızda oturum açın ve AdSense Kurulumu sekmesini ziyaret edin.
  3. Bu sekmenin altındaki Reklamları Yönet sayfasında, Eski AdSense kodunuzu içe aktarın seçeneğini göreceksiniz. Bu bağlantıyı tıklayın.
  4. Sonuçta karşınıza çıkan sayfada, mevcut reklam kodunuzu kutuya yapıştırın ve buna akılda kalacak bir ad verin (adın içinde sitenin, sayfanın, konumun ve/veya görünümün yer almasını öneririz).
  5. Tam olarak aynı ayarlara sahip yeni bir AdSense birimi oluşturmak için Kaydet ve kodu al seçeneğini tıklayın.
  6. Sayfalarınızdaki eski kodu yeni oluşturulan kodla değiştirin ve sayfalarınızı kaydedin.
  Gelecekte, sayfalarınızı güncellemeden de, kendi hesabınızdan bu AdSense biriminde değişiklikler yapabileceksiniz.
  Yeni reklam yönetimi özelliğini kullanmam gerekir mi, yoksa eski reklam birimlerimle devam edebilir miyim?
  Geliştirilmiş reklam yönetimi seçeneklerinin çoğu reklamveren için bir yenilenme niteliği taşımasını bekliyoruz, ancak istemiyorsanız yeni özelliği kullanmamanız ve geçmişte yaptığınız şekilde reklam kodu oluşturmaya devam etmeniz bizim açımızdan sorun oluşturmaz. Eski kod sürümü kullanılarak oluşturulan reklamlar da sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecek.

  beklediğimiz bu yenilik hakkında bilgiler verilmiş ama tarif ettiği yerde yok sizde varmı? sanırım bilgi verilmiş ama henüz uygulamaya geçilmemiş.
 • 05-11-2007, 23:24:26
  #4
  arkadaşlar sanırım başladı sistem. bende panelde göründü. hayırlı olsun.
 • 05-11-2007, 23:27:30
  #5
  bendede göründü deneyelim bakalım
 • 05-11-2007, 23:39:47
  #6
  şu an sorunlu galiba. açıldı ama sayfa bulunamıyor diyor işlemlerde
 • 05-11-2007, 23:42:19
  #7
  bendede reklam kodunu değiştirdim ama ortada reklam yok
 • 05-11-2007, 23:46:27
  #9
  şuan benim panelde de değişme yok fakat değişme olduktan sonra da eski reklamları kullanmamız google için sorun teşkil etmiyormuş, bir süre daha eski devam ederim ben..